Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha én iker vagyok, tényleg...

Ha én iker vagyok, tényleg nagy az esélyem, hogy a második terhességem ikerterhesség lesz?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a genetikai dolgok, mint az ikerterhességre való hajlam is, másodágon öröklődik. Azaz a Te lányodnak lesz majd esélye az ikerterhességre.
2010. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszerü. Ha pl. egypetéjü iker vagy, akkor a csak a véletlen müve volt, nem öröklödik, azaz nem nagyobb az esélyed ikreket szülni.


Ha kétpetéjü iker vagy, akkor öröklödik és nagyobb is az esélyed kétpetéjü ikreket szülni. Az mindegy, hogy a párod családjában voltak-e ikrek.

A következö generációban, azaz a gyermeked esetén már számítani fog neki, hogy az apai oldalon is voltak-e kétpetéjü ikrek, azaz az apa oldala tényleg ugrik egy generációt. De az anya oldala nem ugrik.

2010. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindez azért van így mert a férfiak is hordozzák a hajlamot, de ugye nem nekik érik meg a petesejtjük, viszont továbbörökitik. igy ha neki lánya lesz, esélyesebb lesz az ikerterhesség, fiúgyermek esetén pedig tovább ugrik még egy egy generációt, illetve mig lány nem születik.
2010. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!