Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisfiam furcsa hangoka...

Tamiy kérdése:

6 hetes kisfiam furcsa hangokat ad, nehezen vesz levegőt. Szerintetek is gégeporc gyengeség?

Figyelt kérdés
2 hetesen tűnt fel hogy egyre hangosabban, sípova veszi a levegőt. Előszőr megfázásra gondoltunk, de az antibiotikumtól se javult. Megmutattuk másik gyerekorvosnak. Ő elküldőtt fülészetre. Ott azt mondták hogy valószínűleg gégeporc rendellenesség van és kinöci, de kaptunk beutalót pulmatológiára. Jövő héten megyünk. Izgulok, hogy mit mondanak ott. Tünetei még a mellkas erőteljes mozgása befele és nyakánál a gégénél egy kis pont besüllyedése főleg belégzéskor. Volt valaki kisbabájának hasonló baja? Kinőtte? Nem rosszabbodott? Ugye nem fog befulladni? Előre is köszönök minden választ!!!

#nehézlégzés #Gégeporc gyengeség
2015. febr. 7. 12:17
 1/9 sandrachnologic ***** válasza:
Nekem volt a fiamnak, kinotte, de 3 eves korara asztmas left. Amugy fulladni sose fulladt, AZ asztma is etelallergia miatt alakult ki. 😊 nem lesz gond nyugi! Nekunk sokat segitett a hidegparasito.
2015. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

apgar értéke mennyi volt?

azonna fesírt megszüetésnél?


én mint gyk-s, és nem orvos.... én inkább tüdőgyengeségre tippelnék (nálunk megfázásnál volt ilyen, és hörgőtágítót kellett szednie, mihelyst meghallotta a doktornő, hogy fulladva vesz levegőt, azt mondta azonnal adni kell neki és hörgőtágító nékül egy percig se legyen(meg persze plusz antibiotikum megfázásra)

szóval én eleve csodálkozom, hogy simán így hagyták a babát....


plusz amikor meg nekem balesetem volt(bordatörés), a kórházban direkt adtak olyan játékszerű golyós izét, hogy szívjam abból a levegőt naponta többször(nehéz szívni, míg a golyók felemelkednek)mert edzeni kell a tüdőt, mert ilyenkor (bordatörés)automatikusan kisebb, pihéket lélegzik az ember és az nem jó.

2015. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Apgarja 10/10 lett és azonnal felsírt. Hörgőtágítót 2 napig szedett, de nem láttunk javulást. Jövő héten megyünk pulmatológushoz, rákérdezek és a tüdőgyengeségre is. Köszi a választ! Majd megírom mit mondott a doki!
2015. febr. 7. 18:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszönöm a nyugtatást!!! :-) Hány éves korra nőtte ki a picúrod? Úgy sajnálom a kisfiamat, jó lenne túl lenni a betegségen. Hozzátápláláskor se okozott gondot? Kösz még egyszer a választ!
2015. febr. 7. 18:55
 5/9 sandrachnologic ***** válasza:

Az első vagyok.

Nem volt semmi gond, 3 hónapos kortól taplaltuk hozza orvosi javaslatra, mindig is nagyon jo kedelyu es jo efvagyu baba volt. 8 hónaposan mar nem hallottuk azt a fura hangot a levegovetelnel. Mi éjszakára parasitottunk neki es az nagyon sokat segített, allitolag a szaraz levegő nem tesz ennek jot.

2015. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Férjem már nézegeti a neten a párásitókat. Biztosan jót tesz, mert ha kivisszük sétálni, a friss hideg levegőn szebben lélegzik. Remélem fiam is hamar kinövi és nem lesz gond. Nagyon köszönöm az infókat! Rengetegetsegítettél és megnyugtattál!!! :-)
2015. febr. 7. 21:27
 7/9 sandrachnologic ***** válasza:
Igazan nincs mit. Parasitobol kozepkategoriast vegyetek, mi a nagyon olcsoval es a nagyon draga bionaire-el is befurodtunk. Es lehetoleg ioncserelt vizet tegyetek bele, attol nem vizkovesedik annyira. Olyan 15E korulik mar jok. Nekunk szerencsere mar nem kell, sot nem is szabad, mert asztmara meg kifejezetten karos a nagy páratartalom.
2015. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :-)
2015. febr. 8. 10:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Volunk pulmatológusnál. Leírom hogy mit mondott, hátha vki hasonló problémával küzd gyermekénél. Szóval kisfiam hangosan veszi a levegőt, horkol, kukorékol, hörög. Mellkasa behúz, gégénél behorpad. Alszik icipicit jobb ill friss levegő. Pulmatológus alaposan meghallgatta. Valóban gégeporc gyengesége van: belégzéskor a gégefedőket beszippantja a gégecsőbe, ami miatt nehezebben kap levegőt. Kb 1 év alatt kinövi, de fokozott figyelemmel kell kísérni. Nagyon ritka hogy befullad egy ilyen baba, de ha igen, azonnal kórház. Kerülni kell a megfázást, megemelni a matracot fejrészen, párásítani, sok friss levegő. Mi kaptunk inhaláló készükéket, ha megfáza ettől gyorsabban gyógyul. Én kicsit megnyugodtan, de igazán akkor leszek boldog, ha teljesen kinövi. Kitartást, sok türelmet és boldog babázást kívánok minden szülőnek!!!
2015. febr. 12. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!