Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg furcsa a hozzáállásom?...

Tényleg furcsa a hozzáállásom? Nem vagyok elég érett a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva fogok szülni. Barátokkal, ismerősökkel beszélgettünk, szó volt a szülés utáni időszakról, Kérdezték hogy hogyan készülök az első hetekre, miket fogok előtte főzni és lefagyasztani, a férjem tudja-e már hogy neki kell segíteni mindenben.

Mondtam, hogy a férjem is "el fog tudni látni", be tudja indítani a mosógépet, tud vasalni, takarítani stb. Anyukám, anyósom és a testvéreink pedig már beosztották, hogy ki mikor fog főzni nekünk, az első 3 hétben egy fél hadsereget tudnánk etetni. Utána pedig már remélem leszek olyan jól, hogy ellássam magunkat, de ha mégsem, akkor is ott a férjem.


Erre azt mondták, hogy milyen dolog hogy eleve úgy kezdünk bele a gyerekvállalásba hogy az egész család körülöttünk ugrál, az lenne a normális ha ezeket mi ketten oldanánk meg a férjemmel.


Egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy 0-24ben itt lesz valaki. Nővérem 1 éve szült, neki is segítettünk, vittünk enni, ha kellett vasaltam, de nem jártunk a nyakukra. Átmentünk, megnéztük a babát, beszélgettünk kicsit, odaadtam a kaját és ennyi.


Szerintetek is furcsa, hogy elfogadom a család segítségét az első 2-3 hétben?


2015. jan. 2. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

dehogy is. en is elfogadtam a segitsegek jol is jott 2 hetig alig birtm menni. aki azt mondta neked h ugraltatod oket, szult mar gYereket???

a segitseget - ha jo szivvel adjak - mibdig el kell fogadni, ezert vagyunk mi emberek hogy a csaladdal segitsuk egymast, csaladban eljunk. nagyanyaink mellett is ott voltak a csalad noi tagjai ha kisbaba erkezett a csaladba.

2015. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kajarendelő cégek is léteznek a világon.én nem kértem segítséget.természetes úton szültem,hat nap után jöhettünk haza,másnap már mentünk sétálni.két hétig rendeltük a kaját,de simán tudtam volna főzni,de inkább pihentem,meg a babával foglalkoztam.a férjem csak az első héten volt itthon,aztán ment dolgozni.fél hétkor elment,fél hatkor hazajött.boldogultam egyedül is.nyilván aki császáros,annak nehezebb regenerálódni,de aki természetes úton szült,az szerintem 1-2 hét alatt vissza tud rázódni.főleg,hogy az első időkben sokat alszik a baba,lehet napközben is aludni,pihenni.
2015. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy vannak ilyen cégek. Ha ezt felvetném, azzal valószínűleg mindenkit vérig sértenék. Én sem kértem segítséget, ahogy a nővérem sem. De nálunk a családban ez a természetes.
2015. jan. 2. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nem érettség kérdése. örülj neki, hogy ilyen segitőkész a családod. Mi anyuval már a szülés előtt megbeszéltük, hogy eljön hozzánk, és ott lesz 1-2 hétig is, ha kell, akkor is, ha természetes úton szülök. Sajnos végül császár lett és nagyon hálás voltam anyunak, hogy 3 hétig nálunk volt. ott is lakott, mert nem egy településen élünk. főzött, mosott, takarított, de még a babát is pelenkázta, fürdette, kivette a részét a nagyon hasfájós baba hordozgatásában is, mert csak kézben nyugodott meg kicsit. persze a férjem is sokat segitett, mozott, főzött ő is. kellett is a segitség, nem szégyenlem, mert segitséggel tudtam kikelni az ágyból és anyukám mosdatott, mert a császáros sebbel a kádba se tudtam belépni. az első 4 hétben nem volt más dolgom mint pihenni, feküdni, összebújni a babámmal, szoptatni és persze nyugtatni a hadfájá miatt ordító gyereket. nálunk a családban nem is volt kérdés, hogy "UGRÁLNAK" körülöttem az első hetekben, hogy mielőbb felépüljek. így a 4. hét végére már teljesen jól is voltam, pedig a császárból való felépülés azért nem egy leányálom... a falunkban ahonnan származom egyébként mai napig szokás, hogy a rokonság beosztja, h ki mos, ki visz ebédet az anyukának 6 hétig. nincs ebben semmi rossz. Aki meg azzal dobálózik, hogy a kórházból hazajövet másnap már kádat sikált, ruhát teregetett, az majd évek múlva panaszkodik a méhsülyedésre. Nem hiába hívják az első 6 hetet gyermekÁGYi időszaknak. Feküdni kell, pihenni és összeszokni a babával. Semmi sem pótolhatja ezt az időszakot a kötődés kialakulása szempontjából.
2015. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyébként az én anyukám/anyósomat kb bombával se tudtam volna megakadályozni, gyakorlatilag én okoztam oromet azzal hogy atjohettek, még ha ez furán is hangzik hiszen ugraltatas, de orommel jottek, alig vartak :)
2015. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy csinálja, ahogy Nekik jó. Ez nem érettség kérdése. Hülye az, aki ilyet mond.


Egyébként nagyon sokan akarják majd megmondani nagy okosan, hogy nektek mi lenne a jó. Engem állandóan azzal csesztettek anyós ismerősei, hogy a segítséget el kell fogadni... Na persze én csesztem elfogadni azt a "segítséget" amitől csak 200 volt a vérnyomásom... (Pl. olyan szoptatási okoskodásokat -tanácsnak nem nevezném- osztogatott kéretlenül, amitől garantálan elapadt volna a tejem. Ő persze sosem szoptatott.) Azt az egyet meg kell tanulni, hogyan ignoráljunk másokat. Nem ők élik az életeteket és abból csak baj van, ha az ember azt csinálja amit a szomszéd és nem azt ami Nekik a legkönnyebb.

2015. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem furcsa, hogy elfogadod a család segítségét, jó neked, hogy ilyen szerencsés vagy, örülj neki és használd ki. (Annyira, amennyire mindenkinek rendben van.) Az ilyen csak irigyelni tud érte ;)Sok sikert!
2015. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: ja igen, szerintem is az a normális, ahogy régen éltek az emberek: nagy családban, ahol mindenki ott volt az ember körül, lehetett kire számítani, segített mindenki ott ahol tudott. Egyedül lenni otthon egész nap egy csecsemővel, elzárva a világtól(ha éppen olyan helyen él az ember) nem egy leányálom. Néha kétségbeejtő helyzetek is tudnak adódni.
2015. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elnézést a kritikáért, de nem a hozzáállásod a furcsa, hanem a barátaid. Teljesen természetes, hogy a gyermekágyas anyának segítenek a nőrokonok, mert ugyan a terhesség nem betegség, de a szülés igenis van olyan jelentős trauma a testnek, hogy utána szükség van a pihenésre a felépüléshez. A természeti népeknél és pl. a paraszti világban ez teljesen egyértelmű, hogy az anyukát néhány hétig ellátják. Ahonnan az én családom származik, erre még külön kifejezés is van (dokúta).

Sajnos az a tapasztalatom (közelmúltbeli és igen kellemetlen tapasztalat), hogy ebben a rohadtul haladó és felvilágosult urbanizált társadalomban sokan hajlamosak megfeledkezni az emberek, elsősorban a nők természetes szükségleteiről, igényeiről.

2015. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!