Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves baba már mindent ehet?

Egy éves baba már mindent ehet?

Figyelt kérdés
Paprikás ételeket,tojásos,tejes ételeket,felvágottakat,virslit mindent?Vagy azért még van valami amit érdemes elkerülni?
2015. febr. 9. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Én 1 évesen már mindent adtam neki.
2015. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Én mindent óvatosan vezettem be egy éves kora után is, nem ömlesztve, hogy akkor most már minden mehet... Tejet még nem adtam a 16 hónaposomnak, magvas gyümölcsöket, gombát, babot, mézet sem. A csemege pultnál meg igazán nehéz helyzetben vagyok, mert a ma árult felvágottak nagy részét nem venném a számba, nemhogy a gyerekemnek adnám. Egy-két kipróbált sonkafélét veszek állandóan. Ott tartok, hogy jobban bízom a tálcás virslikben, sonkákban, amin elolvashatom az összetevőket és a szavatosságot is. Szerintem még messze nem ehet mindent egy egy éves csecsemő.
2015. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Én mindhárom gyerekemnek mindent adtam már 9 hónapos koruktól.
2015. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

azért nem :)

tojást, tejet ehet, de be kell vezetni, azok nagyon allergén ételek.

aztán az aprómagvasokkal még várni kell, azokat 2-3 éves kor körül írják a táblázatok. a gomba a legnehezebben emészthető étel, azt minél később, én 3 évesen vezetettem be, de azért óvatosan és picit lehet előbb is, csak nagyobb valószínűséggel fog fájni a hasa tőle.

mézet 1 éves kor után lehet, de azt írja a táblázatom, hogy akácmézet csak 2 éves kor után.

és ugye a nyers tojás, nyers hús az majd iskolás korban, igazából felnőtteknek sem kéne :) ezeknél ugye a házi majonézzel, tiramisuval és tartárral kell figyelni, talán ezek a leggyakoribb nyes ételek :)

2015. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindent azért nem, de szinte. Apró magvasakat még nem, tejes, tojásos ételeket nyugodtan, ha már bevezetted. Az én fiam 11 hónapos kora óta eszi, amit mi, 1,5 éves kora óta a gomba a kedvence és sosem fájt tőle a hasa (pedig tényleg nehezen emészthető étel).
2015. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj 2-es, de egy 1 éves régen nem csecsemő, még csak nem is baba, hanem kisgyerek.
2015. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Én is tej tojás kivételével már 10 hónap után eljutottam vele oda, hogy azt eszi, amit mi. % féle táblázat is van, szóval+egy védőnő mindnekinek, ki mit követ. Mi 10 hónaptól vettünk gyerekeknek való pici virsliket, nagy része husi, azt is kapta, a főzelékekbe mi teszünk piros paprikát, úgyhogy azt is, hagymás rántásos ételeket is, a paprika is 10 hótól van a bébiételekben is amúgy pl. mexikói zöldséges, úgyhogy a májkrémes kiflihez kapott paprikacsíkokat is és szerette. Egy éves korában a tejet és a tojásfehérjét is bevezetjük, diót, mandulát után a majd. Hétvégén sült kacsa combcsontot rágott tisztára 3-at is, visított amikro elvettük tőle, hogy nincs tovább. 11hós
2015. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Felvágott, virsli, májkrém esetén olvasd el az összetevőket egyenként a csomagoláson. Ha figyelmesen végigolvastad és még mindig oda akarod neki adni, akkor nyugodtan tedd meg.
2015. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy vagyok vele, hogy majdnem mindent eszik, tehát, tejes, tojásos ételt igen, paprikából picit, de olyat, amit én sem eszek, mert "szemét" kaja, azt nem adom a gyerekemnek, pl. virslit, párizsit, felvágottat, préselt sonkát nem kap, mert én sem eszem meg. A fűszerezést is finoman csinálom.
2015. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!