Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » " A baba mindent megváltoztat"...

" A baba mindent megváltoztat" - van, aki sokat hallotta ezt, de mégsem ért egyet?

Figyelt kérdés
Vannak olyan szülők, akik úgy érezték, minden csak jobb, teljesebb lett a baba születésével és nem élték meg áldozatként a születése utáni hónapokat, éveket? Van, aki nem szenvedett az első hónapokban végkimerüléstől, aki boldognak és kiegyensúlyozottnak érezte a családot hármasban?
2013. aug. 22. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen. A kisfiunkkal teljesedett ki a család fogalma nálunk. Nagyon jó baba volt, evett-aludt, egy kis hasfájás az első 3 hónapban, de nem volt vészes. Mi amúgy sem voltunk nagyon mászkálósak, így az sem volt gond, hogy nem mehetünk akkor amikor akarunk. Bár, úgy gondolom, hogy ha valaki babát vállal, ezt tudni kell. Onnantól kezdve a gyerkőchöz kell alkalmazkodni. Én mindent képes lennék feladni a gyermekemért.
2013. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk kettő van, de sosem szenvedtem. Igaz, jó alvó mind a kettő az elejétől. Voltak/vannak nehézségek, néha még egy szimpla bevásárlás is szervezést igényel, de nem érzem áldozatnak a dolgot. Szerintem ez inkább hozzáállás függvénye. Van olyan barátnőm, akinek 4 gyereke van, és aktív, fürge anyuka, állandóan mosolyog, és olyan is, akinek csak egy, de állandóan lepasszolja a nagyszülőknek, mert 'semmire nem jut idő mellette' és emiatt nem akar kistestvért.
2013. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon jó baba az elejétől kezdve. Vágyni nem vágytunk úgy el sehova olyan helyre ahova gyerkőccel együtt nem mehettünk volna. Sokat változtatott az életünkön de én úgy vagyok vele h sokkal de sokkal jobb lett. Nem mondom vannak napok amikor már sok :P de hol nincs? Semmi se lehet tökéletes. Nálunk is amíg az elején kezdődött a szoptatás volt hasfájás de nem volt vészes a fogzást nagyon könnyen viselte a lányom. És elmondhatom én is h a családunkat soha nem adnám oda semmiért. Mi terveztük és akartuk h így legyen. :)
2013. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha egy párnak gyermeke születik, és családdá válnak, akkor is sokkal boldogabb és teljesebb minden, ha néha nagyon nehéz is a gyerekkel/gyerekekkel. Nekünk azért voltak elég húzós, fárasztó, nehéz időszakok (és nyilván lesznek is)de ez nem befolyásolja a boldogságunkat. Áldozatként sosem éltem ezt meg (mint a kérdésedben írtad), teljesebb lett az életünk. A "minden csak jobb lett"-be egészen elenyésző dolgokkal tudnék csak belekötni, mint pl. a kevesebb alvás, fáradtság, nincs saját magunkra olyan sok idő, mint a gyerekek előtt, de mikor együtt játszotok, rád mosolyog a gyerkőc, látod fejlődni, okosodni, hallod a hihetetlen beszólásait, rájössz, hogy tulajdonképpen nem is vágysz annyira ezekre. Tudom, kissé csöpögős, amit írtam, de így érzek. Ugyanakkor ha egy párnak igénye van kettesben lenni néha, és megtehetik (nagyszülő, bébiszitter stb.) akkor jó ezt is időnként kihasználni.

Mindent összevetve: megváltozik az élet teljesen, sokszor nehéz, de semmi nincs, ami mindezt ennyire megérné, csak a gyermekvállalás, és családdá válni!

2013. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Persze, a gyerekkel lesz teljes a család, stb., de a kérdesedre a válasz, mindent megváltoztat a gyerek. Lehet jó alvó, nyugodt, de alapjában megváltozik a család. Jó esetben pozitív irányba, rossz esetben negatív hatásai lesznek túlnyomó részt.

Az első pár hónap keservei pedig az idő mulásával megszépülnek. Mindenki megszenvedi a változást, csak van aki bevallja, van aki nem.

Nagy igazság, hogy a legrosszabb pillanatokat is elfeledteti a babánk mosolya.

Szóval nagy boldogság a gyerek, de sok szenvedés is. Legyünk őszinték, azért normális esetben nem tudunk ugyanúgy elni, mint a gyerekek előtt. Aki ugyanazt az életet éli, az hazudik, vagy nem érdekli a gyerek igénye.

2013. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A baba tényleg mindent megváltoztat. Más szemszögből kell nézni a dolgokat, priorizálni kell, több szervezésre van szükség, bizonyos programokról le kellett mondani. Viszont nem nagyon van olyan, amit tartósan tehernek éreznék a gyerekvállalással kapcsolatban. Van, hogy kimerülök, hogy kiborít a gyerek, de örülök, hogy van családunk, és szeretnénk még bővíteni. Nálunk az első 6 hónap volt a legnyugisabb.
2013. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszolónak maximálisan igaza van. Imádom a fiam, nagyon jó gyerek, de semmi nem olyan már, mint a születése előtt volt. Ez nem azt jelenti, hogy rosszabb, de nem szabad úgy csinálni, mintha semmi nem változna egy gyerek születésével. Ez bizony nem igaz.
2013. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon szenvedtem az első 6 hónapban. A kapcsolatunk romokban volt, én is. Egyszerűen nem így képzeltem. Korábban a munkám volt a mindenem, akkor mentem és oda ahová akartam, sportolni, lovagolni. A 6. hónap után jobb, lett, már nem akartam 1 éves korában minden áron visszamenni dolgozni. Kemény munka árán a kapcsolatunk, ami korábban felhőtlen volt, talán kezd újra stabillá válni, de ezt nem kiabálom el, mert a válás szélén álltunk. Imádom a fiamat, szerintem egy adag depresszió is volt/van a dologban. Nem vagyunk egyformák, én még mindig nem vagyok felhőtlenül boldog és kiegyensúlyozott. Nem áldozatként élem meg, nem erről van szó. Ez a dolgom, anya lettem, de nekem meg kellett tanulnom, nekem ez nem jött magától. Sokat vagyunk egyedül, ismerősöknél nagyok a gyerekek, dolgoznak, apa sokat dolgozik, nagyszülők messze laknak vagy dolgoznak. Járunk úszásra, baba-mama klubba, kerekítőre. Nem érezném magam rossza anyának attól, ha hetente 2-3 alkalommal anyukám tudna vigyázni a fiamra 2-3 órát és kicsit visszakapnám a régi életem. Nekem hiányzik és úgy érzem boldogabb és kiegyensúlyozottabb lennék így. Tesót nem tervezünk emiatt, mert a fiamat nem tenném ki ennek és a kapcsolatunk sem bírná még egyszer ezt. Lehet, hogy nem így lenne, de nem kockáztatok.
2013. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én be merem vallani,hogy néha nem olyan az egész, mint amilyenre gondoltam. Jól írja az utolsó, anyukám is ezt szokta mondani, anyává válni szoktak, nem annak születni.

És bizony a rengeteg öröm mellett meg kellett szoknom, hogy éjjelente még mindig (20 hónapos) többször ébredek, hogy nem tudom mikor aludtam egy jót, hogy egy szimpla főzést, vagy bevásárlást sem úgy intézek, ahogy régen, hogy egy elindulás legalább fél óra stb.

És igen, van,hogy fáradt vagyok, kiakadok. Ettől függetlenül imádom a gyerekem, a legjobb dolog,amit életemben "létrehoztam"!

2013. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy baba születésével a teendő is születik. De a sok gond és probléma melett is szerintem a világon a legszebb dolog mikor magad vagy a párodat véled felfedezni a gyerek vonásaiban vagy viselkedésében. A mi fiunk pont ugy néz ki mint apukája ilyen idősen.

Az esti játszások meg kacagásokat sem mulja felül egy mozi például! Mostmár van kiért élni és dolgozni. Én ugy érzem, hogy van értelme az életemnek. Ha nem lenne utódunk akkor nem kellene ennyit küzdeni, de akkor az életünknek is kevesebb értelme lenn!

2013. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!