Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazás 15 hónapossal vagy...

Utazás 15 hónapossal vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek a helyemben? Február 24-től Március 3-ig utaznánk a 15 hónapos kisfiammal és az egyik legjobb barátnőmmel Angliába (repülővel, jegyek nekem és a kisfiamnak is megvéve ) egy közös barátnőnkhöz, ahol van egy 2.5 éves kislány és egy 11 hónapos kisfiú és persze a szüleik. Én azt gondoltam, hogy a kisfiamnak az a legjobb, ha velem együtt van,tehát utazik velem. Viszont többen is amellett érvelnek a családból, hogy kisfiamnak jobb az, ha itthon marad az édesapjával és az imádott nagyszüleivel a megszokott környezetében, és jól ellesz nélkülem egy hetet is. Eddig max. reggeltől estig volt külön tőlem, amikor iskolába jártam, járok.

Mennétek nélküle egy hétre, vagy vinnétek őt is magatokkal? Ahol természetes alkalmazkodni kell a két másik gyerkőc napiritmusához, ahol a megszokott ételeit nem feltétlen tudná enni, ahol minden új és idegen rajtam kívül.

Hogy döntenétek a helyemben ? Válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 9. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem hagynám otthon a gyerekem egy egész hétre, még akkor sem, ha az imádott nagyszülei vigyáznának rá. Ugyanennyi idős gyerekem van, 4 órát utaztunk nem egészen egy hete és jól bírta, végig velem volt. TErmészetesen alkalmazkodnia kellett és alkalmazkodott is. Erről szól az élet. Nem arról, hogy itthagylak és elmegyek, mert nekem úgy kényelmesebb.
2015. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak, hogy itt az utazás nem 4 óra lenne, mivel a reptér is majd 200 km-re van tőlünk, és Angliában is több mint 100 km-re laknak barátnőmék a reptértől. Így az utazás napjain kb. 9-10 órát lenne úton. Repülni még csak a pocakomban repült.
2015. febr. 9. 19:32
 3/15 anonim ***** válasza:

Vessetek a mókusok elé, én inkább nem vinném el, legfeljebb akkor, ha a férjem is jön. Egy ilyen út megterhelő a kicsinek, új környezetbe kerül, amit nehéz előre megmondani, hogy viselne. Ha jól értem, ez egy baráti találkozó - ha elviszed, valószínű, hogy az idő nagy részében teljesen le fog kötni, hiszen - mint írtad - te lennél az egyetlen ismerős "dolog" neki - így viszont nincs sok értelme megtenni az utat. Ha otthon hagyod, hiányozni fog és aggodalmaskodsz (feleslegesen:-)), de nagyrészt megvalósul a cél, amiért mész.

Véletlenül se legyen bűntudatod (lehet, hogy kapsz olyan válaszokat, amik ezt sugallják), attól, hogy egy hetet - 15, a babával otthon töltött hónap után - a barátnőiddel töltesz, nem leszel rossz anya.

2015. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Vinném magammal, mert az én lányom nem bírna ki egy hetet nélkülem, de ebben a helyzetben az lenne a legjobb, ha az apuka is menne.
2015. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Apuka a munkája jellegéből adódóan nem tud jönni, így ez a lehetőség kilőve sajnos.

A barátnőimmel kisfiam 4-5 hónappal ezelőtt találkozott, és akkor látta 1-2 alkalommal a gyerkőcöket is. De tudom, hogy ez számára azt jelenti, hogy idegenek. Hisz a ritkábban látott másik nagyszülőket is csak 1-2 hónapja ismeri meg 2-3 hét találkozás után is. Szóval igen, csak én lennék a biztos pont.

2015. febr. 9. 20:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vinném, szerintem ennyi idősen neki még hosszú ez az út, esetleg ha apuka is menne 3asban, akkor lenne értelme, vagy attól is függ mi az utazás célja, ha közös babázás, akkor vinném, ha kikapcsolódás, akkor nem.
2015. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Apuka nem tud jönni, csak a legjobb barátnőm és a cél a másik barátnő meglátogatása , kis kikapcsolódás,babázás.
2015. febr. 9. 20:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Én biztos h elvinném. Főleg ha ott gyerekekkel lehet, nem hinném h baj lenne az alkalmazkodással. Az utazás simán kibirható, valszeg jó sokat aludna azalatt az idő alatt.
2015. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Magammal vinném. Ha pedig túl soknak ítélem meg, akkor én sem mennék. A gyerekemnek mellettem van a helye.
2015. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Most csak azt gondold végig, hogy a sok külföldön született gyereket simán utaztatják minden gond nélkül.

Amúgy egyik megoldás sem fogja földhöz vágni a gyereket. Ha otthon hagyod egy hétre olyan környezetben, amit ismer, jól fogja magát érzeni. Ha magaddal viszed, akkor meg a sok újdonság fogja lekötni. Ez inkább annak a kérdése, hogy te mit csinálnál szívesebben.

Engem is dobhattok nyugdotan a mókusok elé (lol), de én nagyon úgy veszem észre, hogy sokszor a gyerekek inkább a szüleik érzelmeit vetítik ki magukra. Ha a szülők nyugodtak és úgy gondolják minden rendben lesz, akkor minden rendben is lesz.

Tapasztalatból mondom...

2015. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!