Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz egy 18 hónaposs...

Mennyire nehéz egy 18 hónapossal és egy újszülöttel? Van vki aki ennyi különbséggel szült?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz,de ha van segítséged,akár nagyszülő,vagy bármely családtag,úgy ki lehet bírni. Kb. a pici 6 hónapos korától könnyebb lesz majd,mert kezdenek egymással játszogatni.
2014. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is annyi lessz a két gyerkőc között. Biztos nehéz lessz de ki lehet bírni. Főleg nekem a "nagy" még megébred éjszaka. Úgy szerintem nehezebb.

Nekem nem sok segítségem lessz. Max páromarad itthon egy hétre. De anyuék dolgoznak anyos messze. Szóval biztos nehéz lessz.

Hány hetes vagy?

2014. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.



Tegnap tudtam meg 6-7 hetes lehetek. Örülünk neki de kicsit megijedtem azért kérdeztem. Nem kifejezetten terveztük de nem is nagyon tettünk ellene. Kislányom már 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát ezzel nincs gond, de nagyon anyás kezd lenne, mindig mellettem/ velem akar lenni, így kicsit félek, persze tudom még olyan messze van meg addig váltothat de mégis.

Te hány hetes vagy?

2014. okt. 29. 08:31
 4/8 anonim ***** válasza:
A 2. és 3 gyerekem között van 17 hónap, nálunk az első fél év nem volt vészes, inkább az utána következő időszak, akkor jött elő a féltékenység. Az első két gyerek között pont két év van, azt én nehezebbnek éltem meg. De minden megoldható jó szervezéssel, akkor is ha nincs segítséged (nekem sincs), csak fogadd el, hogy nem mindenre jut idő, és próbálj nem megpróbálni minden téren megfelelni (nagy gyerekkel játszás, kis gyerek gondozása, főzés, háztartás, takarítás, stb.), hanem rangsorold a teendőket fontossági sorrendben. Nem mindenre jut idő.
2014. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 13 hetes vagyok. Igen messze van még de hamar itt lessz. Csak úgy elszállnak a hónapok. Észre sem fogjuk venni.

2 es voltam.

2014. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. -ez hasonló kérdés volt. Én voltam a 4. válaszoló. Most a kicsi korrigáltan 5 hónapos, még nem mozog semmit, gyógytornára járunk, a nagy pedig egy örökmozgó, szóval nálunk még nem egyszerű a helyzet, de talán hamarosan...
2014. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 16 hónap van a kicsik között. A kicsi most 1 éves, a nagy 2,5 lesz.

Az első 7-8 hónapban semmilyen gond nem volt. Azóta kezd problémásabb lenni, hogy a kicsi is igényli a játékokat, és meg kell osztozni. De még így sem vészes, kezelhetőek.

Szeretik egymást, nekem tetszik ez a kis korkülönbség.

A nagyobb a mai napig felkel éjjelente legalább 2x inni, a kicsi heti 2x kb, de akkor nehéz visszaaltatni.

Egyáltalán nincs segítségünk a férjemmel.

Van mellettük egy iskolásunk is, ő 8 éves, hárman azért már tudnak alkotni. :)

2014. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Baranka ***** válasza:
Nálunk 20 hónap különbség a két csajszi között. Eleinte nehéz volt nagyon. Nagy kezdte átaludni az éjszakákat, kicsivel ugye igény szerint kelnem kellet. Mikor kicsi 1 hónapos volt költöztünk is. Kicsi hasfájós is volt. Havonta jártunk haza 1-2 napra. Megkellett szokni/tanulni a dolgokat újra.
2014. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!