Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen a gyermekem?

Miért ilyen a gyermekem?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam ütöget mindenkit és van hogy eldobja magát pedig szépen szólunk hozzá. De kitombolja magát aztán szépen leül és játszik. Anyósom szerint ezt mi rontottuk el ahogyan neveljük, de nem hagyunk rá semmit és nem az van amit ő akar. Miért változott meg és mit tudnék ellene tenni hogy ne bántsa a hozzátartozóit?
2015. febr. 9. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Vissza kell neki ütni, hogy kialakuljon az empatikus képessége.
2015. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
De aranyos lehet.
2015. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Számos oka lehet annak, hogy VEREKSZIK a fiad. Elég kevés az információ, amiket elmondtál. Fontos kérdések: Van-e testvére? Anya-apa kapcsolata? Nevelési attitűdjeitek (apa, anya)? Stb.
2015. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fiamnál a.tehetetlenség váltotta ki ezt a reakciót. Ha valami nem sikerült neki vagy nem engedtünk meg neki valamit. Ő megspékelte néha egy kis fej falba veréssel is. Pedig tőlünk egyiket se látta, tesója sincs. Mi Vida Ági tanácsait követtük, és elnőtte. Nem csináltunk belőle nagy ügyet, leginkább sajnáltuk, hogy még nem tudja máshogy levezetni a stresszt. Aztán elcsitult, egymás után elhagyta az ütögetést, hátra vágást, fal fejelést.
2015. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mást ne hagyd hogy üssön amúgy ne foglalkozz vele.Levezeti a belső feszültséget.Ahogy nőnek úgy alakul át.Kisbabaként sír, majd jön a törni-zúzás, hiszti.

Én vettem egy díszpárnát és mutattam neki hogyha dühös azt üsse meg.Levezeti a stresszt s se magát, se mást nem üt meg.

2015. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez is egy korszak, az én kisfiam is ütögetett egy időben. Másoktól harapást is hallottam, nálunk az szerencsére nem volt. REngetegszer mondtam el neki, hogy ezt nem szabad, mostmár 2 éves, egy jó ideje elhagyta ezt a "szokást". Idővel megoldódik. Aztán jön más :)
2015. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden alkalommal el kell venni a kezét és rászólni,esetleg picit ráütni a kezére. Lányom is csinálta egy időben,bár nem nagyon.Most elmúlt 2 éves 4 hónappal,megint kezdi.De inkább aki nem szimpi neki,annak odalegyint és mondja hess,de minden alkalommal rá van szólva.Itthon újabban a marást kezdte,nemet mondok vagy rászólok és jól megmarkol és karmol.Na ilyenkor megy a kezére a kis tasli.

Kinövi majd egyébként ne aggódj.

2015. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem nincsen testvére még. de majd májusban . :) Anyai és apai fegyelmet és figyelmet megkapja. Csak anyósom szerint ez a mi hibánk, hiába mondom neki hogy ez ilyen időszaka a kicsinek előbb utóbb elhagyja. Erre azt kapom vissza hogy ő már felnevelt nem egy gyereket és egyik se viselkedett is neki.
2015. febr. 10. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!