Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám spiccel a lábfejével ha...

Babám spiccel a lábfejével ha felemelem,1x-2x ki is nyomta magát állásba de akkor sem teli talpon. Változik ez majd magától ahogy elkezd járni, vagy tudom valahogy ezt gyakoroltatni vele?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt és ha felemelem és próbálom érinteni a lábát a talajhoz spiccel a lábfejével, nem teszi le teli talpra. Volt már hogy feküdtem és térdelt a hasamnál, rajtam támaszkodott és felnyomta a fenekét "állásba" de akkor is lábujjhegyen.
2015. febr. 10. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne próbáld állítani, a ygerek majd magától elkezd felállni, ha kellöen érett lesz és az izmai annyira megerösödnak, hogy képes lesz erre.

Amíg spiccel, addig nem az, és ha "gyakoroltatod", akkor rossz beidegödéseket alakítasz ki benne, aminek késöbb sok negatív következménye lesz.


Neked nem kell és NEM SZABAD gyakoroltatni, hagy, hogy a saját tempójában fejlödjön.

2015. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor nem gond hogy spiccel még? Nem voltam egyértelmű, persze nem úgy gondoltam a gyakoroltatást, hogy felállítom hanem hogy esetleg van-e valamilyen torna gyakorlat, masszírozás, vagy valami amivel ezen lehet javítani.
2015. febr. 10. 14:04
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Én a dévényes tájékoztató füzetből emlékszem rá, hogy a lábujjhegyezés nem jó, kezelni kell
2015. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod hogyan? Dévényes tornászhoz jártunk, már csak havi 1x megyünk hogy ránézzen biztos ami biztos. Utoljára mikor voltunk 3 hete ő azt mondta erre, hogy nem gond hogy ezt csinálja...csak kíváncsi lennék azért mások véleményére is, illetve hogy más baba is csinálja-e még esetleg 7 hónaposan.
2015. febr. 10. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
szia. az én 9 hónaposom is ezt csinálja. és sokszor akkor is látom h spiccel a lábával, amikor pl hason fekszik. Mi is járunk heti 1x Dévényre, nem tartják jónak, de kezelni kell és majd megerősödik neki. Egyébként a mozgásfejlődése hol tart, ha megkérdezhetem?
2015. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na ezek a Dévényesek is no komment... Mi jártunk kettőhöz is, aki pénzért jár(t) házhoz szerinte kell a torna és feszes nagyon a babám, akihez sztk alapon jártunk ugyanúgy Dévényes szerinte semmi baja és a neurológus szerint is minden ok vele... A mozgása...7-én volt 7 hónapos, már rég óta forog mindkét irányba, négykézláb hintázik, mászni is próbálkozik de általában hátrafele mászik:), már nem csak ököllel fog hanem 2-3 újjal próbálkozik felszedegetni a szöszöket, nagyon cuki:). Ha tartom a kezem eddig ülésbe húzta fel magát, most már folyamatosan állni szeretne, bútorok mellett amit elér belekapaszkodik és próbálná felhúzni magát, de persze még csak erőlködik. Az a tipikus váltott kezes kúszás nem volt eddig csak a maga módján jut el a játékokhoz, de szerintem van még ideje. Kb ennyi, nálatok?
2015. febr. 11. 09:44
 7/10 A kérdező kommentje:
Annyit szerettem volna még kérdezni, hogy a dévényes hogyan "kezeli" a babádnál ezt? Mit mond, el fog múlni ez? Mi van akkor ha véletlen mégsem? Gondolom azért csak megtanul járni a babám, csak jó volna minél hamarabb ha ezt elhagyná. A mi Dévényesünk szerint ugye ez teljesen normális...de más meg mást mond..:(
2015. febr. 11. 09:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már azt látod, hogy lassan állni szeretne akkor nincs gond, tényleg ki fogja nőni. Sokan lábujjhegyen kezdenek felállni. A lábfejénél nyomkodja, meg az egész lábát, de majd holnap jobban megfigyelem :) Mi kicsit le vagyunk maradva, vagyis mihez képest. Én bízom a Dévényesben, bár nehezen haladunk, de nincs 2 egyforma baba. Forog minden irányba, körbe-körbe kúszik, négykézláb áll és hintázik, valamint így "tolat" hátrafelé. Sajnos még rövid ideig tud megmaradni négykézláb,már egy hónapja csinálja, de erősödik már:) A kúszás szerintem már nálunk is kimarad. Még az állással nem próbálkozik, de remélem az is eljön minél hamarabb.
2015. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiam 6,5 hónapos volt mikor először kapaszkodva felállt. Lábujjhegyen persze. Kb. 8 hós koráig így állt, így oldalazott a bútorok mellett. Kérdeztem a védőnőt, hogy normális e ez mert a lányom anno nem csinálta ezt. Azt mondta elhagyja egy idő után, ahogy ráérez az egyensúlyra, a lényeg hogy ne legyen a lábán cipő. Igaza lett, egyik a napról a másikra elhagyta, aztán 9 hósan már kapaszkodás nélkül állt. 9,5 hónapos volt mikor elindult, talpon. Most 11 hónapos lesz 1 hét múlva és szinte szalad, guggol. Szóval szerintem egyáltalán nem gáz, de ha megnyugtat, nézesd meg szakemberrel.
2015. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok... még annyit, hogy nem sétáltattam soha, néha megpróbáltunk pár lépés erejéig de azt mindig lábujjhegyen tette meg. Viszont van járássegítőnk, amivel simán tudott menni és szépen talpon.
2015. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!