Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 3 hetes baba mennyi...

Egy 3 hetes baba mennyi anyatejet eszik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon babája válogatja. Míg az enyém akkor már megitta a maga kis másfél decijét, addig barátnőmék küszködtek 40 grammal a kislányával. De aztán kiderült, hogy a kislány ilyen természetű, nem eszik azóta sem túl sokat, de nagyon virgonc. :)
2015. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez attól függ milyen a tejed. az előírás, hogy a baba a testsúly 10%+100 ml-t egyen meg, ezzel átlagosan havi 600-1000 gramm körül híznak az első három hónapban.

Ha tehát a babád 4 kg, és napi 8-szor eszik, akkor étkezésenként átlagosan 60-70 ml-t kell ennie.

De reggel a tej vizesebb, ilyenkor többet esznek, este kevesebbet.

Aztán ha jó zsíros a tejed, mint pl nekem, az én babám ebben a korban alkalmanként 40-50 ml-t evett, és később, mikor más babája már 150 ml körül, ő akkor is csak 80 ml-t. mégis gyönyörűen hízott vele. Tehát nem csak a babádtól, hanem a tejedtől is függ.

Ha jó kedvű, van elég pisis kakis pelus, akkor hagyd rá, hogy mennyit eszik.

Én mértem, mert engem az nyugtatott meg.

2015. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 hetesen a kislányom 4-5ször evett 120-150 miliket egy nap. A védőnő el volt szörnyülködve... :) Éjszaka nem kelt enni a kislányom.
2015. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enyém a testsúlya*120/8-at evett 3 óránként. Az orvos szerint súly*150/étkezések száma a normális mennyiség, a 120 a minimum, de ő ennyit evett, szépen fejlődött 4 hós koráig így. Mindig ennyit kapott egy étkezésre.
2015. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom is a minimálevők táborába tartozik. Három hetesen kb 8-10x evett, 30-90g között volt minden.
2015. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!