Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most jó a cumi a gyereknek...

Most jó a cumi a gyereknek vagy sem? Tapasztalatokat írnátok hogy kinek mi elönye, vagy hátránya keletkezett belőle?

Figyelt kérdés
5 hetes babának adjak vagy sem? Nem szeretnék de ha néha attól megnyugodna akkor jó lenne, mert már nem tudok mit kitalálni amikor rájön a sírás és semmi sem felel meg neki lehet jó lenne. Hiába van tiszta pelus kaka után tele pocak sőt még a cicinek is morog meg behergeli magát és nem akarja szívni. Ölberingatás éneklés bármi.
2015. febr. 13. 22:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

A 7-es válaszolóval abszolút egyetértek.

Persze ez is babafuggo. A pici fiamnak nagy megnyugvás volt a cumi, meg nekünk is! :-) iszonyat siros, hasfajos, nehezen alvó baba volt.

Most 19 hónapos, még cumizik, de csak az alvashoz kapja meg, egyébként "elviszi a cica"!

Testvérem kislánya az ujját szopizza. Most 4,5 éves és még mindig. A nyaltol szinte folyamatosan ki van pálva az ujja és ez miatt sokszor be is van gyulladva.

Nem ördögtől való a cumi (én is ezt hittem kezdő anyukakent), használd nyugodtan! :-)

2015. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A fogdokink szerint akkor ne használjon cumit, mikor beszél és nyilván akkor az ujját se szopja.


A cumi valóban nem ördögtől való. Én ujjszopás párti vagyok mégis. Kéznél van és nem egy mű dolgot rágcsál, akkor veszi be, mikor tényleg igénye van rá. Engem nem zavar ha 10 évesen is szopja majd, nyilván nem a matek óra közepén... Tény, hogy bütykös lett a 2.5 éves lányomé, de nem feltűnő és elmúlik majd és nem is túl steril. Bár ha koszos, nem kapja be. :)


Barátnőm kisfia 1 éves, még mindig nem alszik éjjel, 5-6x kelnek, mert be kell adni neki a cumit, egyszerűen nem tudta megtanítani, keresse egyedül. A tesóméknál a kislánya már tudja hol a cumija éjjel és megkeresi magának, nagyon édes. Ők alszanak. Rengeteg gyerek, rengeteg igény, te tudod mi nektek a jó.


Egy dolog fontos. A cumitól nem lesz cicizavaros a gyermek, csak akkor, ha korán adod oda neki. 6-8 hetes kora körül alakul ki az igény a cumira, vagy az ujjára ténylegesen. Ha akkor adod neki, nem lesz zavar.


Még egy cáfolás. Az én lányom mindig cicin aludt el, cicivel is nyugtattam. Nekem nem volt terhes, főleg, hogy erről magától leszokott, nem volt gond. Ami nem azt jelenti, hogy mástól nem nyugszik meg. Nem kellett kis közért és áruház kellős közepén feltétlenül cicire tenni. :)

2015. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Inkabb az ujjat mint a cumit: [link]
2015. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Az én kislányom iszonyat hasfájós volt, nem tarthattam egész nap cicin mert akkor még jobban fájt neki így mi adtunk neki, kiköpte, majd megtalálta az ujját. 2-3 hónapos korában újra megpróbáltam neki adni a délutáni alváshoz, elfogadta 6 hónapos koráig cumizott aztán elkezdtek kijönni a fogai és nagy ívben kiköpte, azóta is az ujját szopja (azzal tudja masszírozni is az ínyét), már egy éves. Pont ma találtam meg valahol a cumiját és odaadtam neki kiröhögött és eldobta. Szóval teljesen mindegy te mit akarsz majd ő eldönti melyik kell neki.

Ha játszótéren vagyunk nem engedem neki hogy a szájába vegye a kezét, és mindig van nálam fertőtlenítő krém.

2015. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kislànyom most 2 èves, soha nem maradt meg a cumi a szàjàban, pedig minden fajtàt kipròbàltam, szoptatni sem tudtam, így szèpen ràszokott a cumisüvegre. Mai napig csak azzal tud elaludni, ràadàsul màr most tönkre vannak a felsö fogai, hiàba mosom neki, a vizet meg nagyon nem szereti sajnos. Szóval èn csak remènykedek, hogy màsodik babàm fog tudni szopizni ès cumizni, ès nem a cumisüveg lesz a megoldàs megint.
2015. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!