Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most jó a cumi a gyereknek...

Most jó a cumi a gyereknek vagy sem? Tapasztalatokat írnátok hogy kinek mi elönye, vagy hátránya keletkezett belőle?

Figyelt kérdés
5 hetes babának adjak vagy sem? Nem szeretnék de ha néha attól megnyugodna akkor jó lenne, mert már nem tudok mit kitalálni amikor rájön a sírás és semmi sem felel meg neki lehet jó lenne. Hiába van tiszta pelus kaka után tele pocak sőt még a cicinek is morog meg behergeli magát és nem akarja szívni. Ölberingatás éneklés bármi.
2015. febr. 13. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

annyiban jó, hogy a folyamatos szopóingerét le tudja vezetni és nyugodt alvása van, és nem szülői segítséggel alszik el, ami tudjuk nem jó, amikor később teher az anyánbak, viszont ehhez lett szoktatva. a cumi mindig rendelkezésre állhat.


hátránya lehet a fogak deformációja, amikor bújnak ki, de manapság elég sok erre tekintettel levő cumit alakítottak ki

valamint olyan hihiéniai szabályok megszegését vonja maga után, amikor leesik és a drága anyuka lenyalja és úgy adja a babának vissza...

később meg gondot okozhat, hogy a gyerek nem akarja elhagyni.

2015. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

*általában nyugalmat nyugalommal áraszthatsz a babára, énekléssel csak fenntartod a figyelmét, az szórakoztatás számba megy.

a legjobb ha megöleled és csend.


hacsak nem hasfájós..

2015. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is cumi a segítség, ha nagyon nyűgös a baba. Megnyugtatja. Ő ezzel tud elaludni is. Egy próbát megér neked is, nem hiszem, hogy emiatt nem akarna szopizni. Csak ne legyen a szájában éjjel-nappal, csak ha úgy látod, már semmi sem segít a bababajokon.
2015. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Nekünk nem jött be. A védőnő is azt javasolta, hogy ne adjunk neki, mert kielégíti a szopásigényét és kevesebbet fog szopizni. Szerintem felesleges nyűg rászoktatni a gyereket, aztán meg megpróbálni leszoktatni róla. Van akinek még oviban sem sikerül. Ha szopni akar és nem jut cicihez, akkor ott van az ujja, az nem esik le, nem marad otthon és nem kell sterilizálni. De mióta újra tudom szoptatni, már nem kapja be az ujjacskáit. Tégy úgy, ahogy neked jó, nem tragédia, ha cumizik, de jobb, ha nem.
2015. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy a baba nem fog a cumi miatt elfordulni a cicitől. Sajnos kezdettől nincs elég tejem, de a gyerekem csak addig nem fogadta el a mellem, amíg egyáltalán nem volt. Azóta kap cumisüveget is, néha kicsit cumit is, de a mellemet evéskor is és komfortszopihoz is fenntartás nélkül elfogadja.

Persze tudom, hogy minden baba más, de nálunk egyelőre nem okoz problémát a gumicici.

2015. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, nem is mindegyik gyerek fogadja el. En nem fogadtam el anno, es a nagyobbik lanyom sem. Egyszerűen kikoptuk. A kicsi lanyom viszont elfogadta, de csak akkor ha faradt nagyon, ezzel alszik el. Napkozben o is kikopi. Eddig amugy nem lattam jobban hatranyat a cuminak, mintha nem azzal aludna, ugyanis a nagylanyom az ujjat szopizza pedig mar 5 eves, en meg a kormomet ragom a mai napig.. Minden gyereknek le kell vezetnie a feszkot. Nem gondolom, hogy a cumi rosszabb lenne mint barmi mas. Mindenrol nehez leszokni. Amugy az elso valaszolovan ertek egyet.
2015. febr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

vagy ujjszopos lesz, vagy cumizni fog. a cumit el tudod tőle venni. az ujját nem. és milyen jó egy 3 éves ujjszopos, aki feltorli a kezével a jatszoteret/bolcsit, aztan neki all ujjat szopni.

amugy lattam mar a buszon/metron ujjszopos 6-7 évest. cumizost még sosem

2015. febr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3 éves a fiam, ő is cumis volt. Én örültem neki,hogy nem az ujját szopta. A cumit el tudtam venni lassan fél éve. Nem volt nagy gond belőle, pedig féltem. De csak másnap kereste és utána nem.

Ha nyugtatni akarja magát, akkor úgy is megtalálja max. az ujját. A rosszabb,ha cici nyugtatja meg. Barátnőm kisfia két és féléves koráig éjjel cicizett. Nem igazán jött belőle semmi, csak neki az volt a cumi. Gondolhatod mennyire pihente ki magát. Volt,hogy 5-6x is kérte egy éjjel a cicit a gyerek.

Az ujját meg nehezebb tőle elvenni,mert ott van. Unokatesóm kislányát nem sikerül az ujjszopásról leszoktatni. 5 éves és sajnos már látszik elől a fogain, mert ő még az a típus is, akkor "rángatja" az ujját, miközben a szájában van.

2015. febr. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok cumiellenes, ez azt jelenti hogy már a kórházban a szájába adtam a fiamnak. Ennek ellenére mindig csak az éjszakai elalváshoz kellett neki, majd 7 hónaposan elhagyta! 6,5 hósan jöttek ki a metsző fogai és akkor kezdte kiköpdösni, így nem erőltettem! Most másfél éves, és nem cumizza az ujját.

Én (25 éves vagyok) még az oviba is cumiztam. Gyönyörű a fogsorom, egyetlen fogam sem áll félre!

Erőltetni semmiképp nem kell, de ha megnyugtatja akkor add neki oda.

2015. febr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok cumiellenes, próbáltam a kislányomnak adni, ő is borzasztó sírós volt. Nem fogadta el, pedig vettem több márkát is, max megrágcsálta picit őket és köpte is ki. Én se cumiztam kicsiként, az apja az ujját szopta, gondoltuk ő is azt fogja, de az ujjacskája se kellett neki. Igaz, egy évesen még szoptatom napi 6x kb., lehet, hogy emiatt nem kell neki más.

Szerintem nyugodtan adj neki, ha elfogadja jó, ha nem akkor ne erőltesd. Csak arra figyelj, hogy korlátozd a használatát, van ismerős 1,5 éves, akit én még nem láttam cumi nélkül, még fényképen se, szerintem az azért már túlzás.

2015. febr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!