Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi dilemma. Mit tegyek?

Cumi dilemma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 hónapos kisfiam 2-3 hónapja elhagyta a cumit. Először szétrágta, kapott másikat, az is ugyanarra a sorsra jutott. Anyósom vett neki, annak már más a kialakítása nem fogadta el. Most sikerült találnom olyat ami eredetileg is volt neki, de nem érdekli. Csak attól félek, hogy rá szokik az ujjára... Szerintetek hagyjama cumit, vagy csak valahogy rá kéne bírni hogy cumizzon?
2015. jan. 23. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónaposan hagyta el (addig is csak alváshoz kellett). Most 16 hós, nem cumizza az ujját. Szerintem ne erőltesd, nem törvényszerű hogy akkor az ujját fogja cumizni.
2015. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

inkább rágóka kellene neki (habár 18 hósan lehet nem a foga jön, de úgy néz ki ezt szívesen veszi, amúgy is jót tesz a rágóizmoknak, azáltal a beszédfejlődésnek)

a cumit tényleg szerintem sem kell erőltetni

2015. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz egy 18 hónapost cumira kötelezni???
2015. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kell neki a cumi, akkor ne erőltesd!

Inkább örülj neki, az én fiam idősebb, mint a tiéd, már nem kéne neki cumiznia, de mégsem tudom elszedni tőle, mert annyira ragaszkodik hozzá.

Amúgy meg szerintem aki szívni fogja az ujját, az már korábban is szívja nincs köze a cumihoz, hogy mikor hagyja el.

Amúgy ismerek olyan gyereket, aki soha nem volt nagy cumizós, nagyon korán talán 1 éves korában el is hagyta, de az ujját sem szívja, pedig már elmúlt 5 éves.

Hagyd a cumit a fenébe.

2015. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz! Köszönöm! Kivéve a hármasnak, nem akarom kötelezővé tenni a cumit neki, csak első gyerek, bocsánat hogy nemtudom hogy ilyenkor mi a leghelyesebb amit tehetek. 16 foga van már azért rágja szét, de el sem veszi. A kezével már egyből ellöki, amikor meglátja. Csak ezzel ijesztgettek hogy ha nem lesz cumi, lesz az ujja.. És azért a cumit ellehet tőlük venni, az ujjukat nem, és nem akarom hogy véresre szopizza az ujját. Köszönöm a segítő jellegű kommenteket! :)
2015. jan. 23. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyjad és ha kéri, vagy látod, hogy az ujját szopná, add vissza neki.
2015. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!