Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek miket csinál a 7,5...

Nektek miket csinál a 7,5 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tapsztalatokra lennék kíváncsi hogy az én lányommal egy idős babák miket tudnak. köszönöm előre is a válaszaitokat!!
2015. febr. 15. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kúszik, mászik, kapaszkodva feláll és lépeget, tud ülni, kanállal eszik. Néha gagyarászik, ha kedve tartja integet. Mást még nem igazán tud.
2015. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Forogni tudott hasról hátra és vissza ennyi idősen a lányunk.
2015. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mint az elsőé, most tanut meg tapsolni. Rámol a jáékos dobozában.
2015. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az én kislányom tud tapsolni,csip-csip csókázni,integetni,ha mondjuk neki hogy tánci tánci akkor ugrál a bébikompba,pacsit ad a tenyerünkbe és ha mondjuk hogy bum bum akkor ütögeti a játékokat. A kúszás viszont nem megy neki csak a hasán pörög körbe és nyúl a játékokért. Forogni tud minden irányba hasról hátra és vissza is. Ülni csak úgy tud ha megtámasztjuk de elég kicsit még dőlöngél úgy is,viszont ha a hátán fekszik akkor már emeli a felső testét és hasizomból akar felülni de még nem megy. Hason kitolja magát a kezével teljesen.

Szerintetek baj hogy nem kúszik még? Állni már úgy tud hogy csak a karját fogjuk,de magától még nem állt fel

2015. febr. 15. 11:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem amiket az elso irt extrém ügyes, ilyennel még nem találkoztam ;-) nekem 7,5hós kisfiú. Tud forogni hasról hatra es vissza, kúszni, nagy távokat, egyik szobából másikba. :-) puszit dob (vagyis ha puszit dobok akkor ő is cuppant) ügyesen jatszik tárgyakkal, pakolja, kisautót gurít ide-oda. Ha a hüvelykujjaimat markolja, képes ülésbe, állásba húzni magat, de a "járatásra" semmi szükség, az karos a gerincnek. Olyat nem csinálunk. Pohárból próbálom itatni, ha szomjas, de gyakran előfordul, hogy kikopi ;-) nagyjából ennyi. Ja, van egy 3 eves nagyteso, az sokat fejleszt rajta. Az idősebbik ennyi idősen még csak forogni tudott, kúszni abszolút nem.
2015. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtok, kezdek kicsit megijedni. Az én babám 7 hónapos, a mozgása elég gyors, mászik szépen, kúszni kúszott a maga módján de nem sokáig. Csapkod mindent, ütögeti az asztalt, szépen fog 3 újjal is, forgat mindent a kezében, próbál bútorok mellett felkapaszkodni, viszont nem utánoz semmit, se puszi dobás, se integetés, semmi ilyesmit nem csinál. Amit most a mászással együtt elkezdett, hogy ha a hátán fekszik fel-le csapkod mindkét kezével gyorsan egymás után, ezt eddig nem csinálta, ilyen van nálatok is?
2015. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igen nálunk ezt már egy hónapja csinálja. Ahogy olvasom a hozzászólásokat, elég különbözőek a gyerekek fejlődési üteme, bár sosem voltak egyformák az biztos. A te babád a kúszásban ügysebb az enyém viszont a megtanított dolgok utánzásában.
2015. febr. 15. 11:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Azt lehet félreérthetően irtam, hogy kanállal eszik, mert nem egyedül, hanem mi etettük kanállal. Egyébként nem gondolom, hogy extra ügyes, a környezetemben sok baba fejlődik hasonlóan, persze van, aki lassabban, van, aki gyorsabban. Amit tehetsz, hogy elfelejted a kompot és nem segítesz neki felállni, járni, nem ülteted stb. A mi fiunk is úgy tanult meg felállni, hogy a kanapén volt egy pizza, amit ettünk, és a kíváncsiság hajtotta. "Szenvedett " vele percekig, de végül felállt, hogy lássa mi az. Ne sürgesd, minden babának más a tempója. A ki fiunk már másfél éves lesz, es nagyjából egy szinten van minden ismerős babájával mozgás szempontjából, mert utolérik egymást.

2015. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Így mindjárt más ;-) elso hozzászólásodból úgy tűnt, mintha önállóan kanalazna
2015. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj dehogyis. De én ennek is örültem, mert van több ismerősöm, akinek a babája ennyi idősen vagy csak szopizik, vagy csak tápszert kap vagy cumisüvegből kapja a főzeléket, gyümölcsöt, mert szülők szerint kanállal nem tud enni.
2015. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!