Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütések a szem körül?

Kiütések a szem körül?

Figyelt kérdés

Babámnál (6 hós) már nem először fordul elő, hogy a szeme alatt apró kiütések jelennek meg. Nem könnyezik, váladékozik, "csak" a kiütés környéke pirosodik be, majd elmúlik 1-2 napon belül. Általában, miután elmúlik az egyik szemén, pár hétre rá megjelenik a másikon.


Jártam szemésznél, aki szerint hajlamos rá, hogy a mirigy-csatorna (könnycsatorna?) elzáródjon, és a pangó váladék miatt jelentkeznek a kiütések. Tobrex gélt és bórvizes lemosást írt fel, de a Tobrex a használati útmutató alapján elég brutálisnak tűnik (még szoptató anyáknak is tilos, erre föl nyomjam bele a baba szemhéja alá???)Ráadásul a neten más tüneteket láttam könnycsatorna elzáródás alatt. (Persze én nem vagyok szemész...)


Fordult már elő valakinél hasonló? Mi vált be?

Előre is köszi.


2010. febr. 11. 21:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Íme, a biorezonancia vizsgálat eredménye: tej, tojás, banán és nátrium-glutamátra allergiás. Amikor a doki megláta az arcán a kiütéseket, azt mondta, hogy 99%, hogy a tejtől van, és sajna a műszer szerint a tejcukorra és a tejfeherjére is érzékeny. Szóval most diétázunk.
2010. szept. 16. 15:00
 12/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

8 év telt el a kérdés kiírása óta, de azért én is ide írok, mert máshol nem találtam ugyanerről a témáról kupaktanácsot :)

Nálunk annyiban különbözik a helyzet az előző hozzászólókkal szemben, hogy nem szoptatom a lányom, 2,5 hónapos korától csökkentett laktóztartalmú tápszert kap. 6 hónapos koráig semmi panasz nem is volt, aztán elkezdett megjelenni a jobb szeme alatt hol 1-2, hol több apró kis piros pontocska. Most 7 hónapos, szóval kb. egy hónapja totózunk mi lehet. A háziorvos könnycsatorna elzáródást tippelt, bár tisztességesen megmondta, hogy tényleg csak tipp, gőze nincs mi lehet, menjünk el gyerekszemészetre. Elvittük a Heim Pálba, ott sem tudták kerek-perec megmondani mi ez, de azt kizárta, hogy könnycsatorna elzáródása lenne, mert átfecskendezhetők voltak a könnyutai. Csak egy véleményt tudott mondani, ami szerinte allergiás ekcéma lehet, és Tobradex kenőcsöt írt fel. Nem váltottam ki neki, mert 2 éves kor alatt nem biztonságos a használata, valamint az sem győzött meg, hogy egy bizponytalan diagnózisra szteroid és antibiotikum keverékű kenőcsöt kellene egy 7 hónapos szemére és szemébe kennem. A betegtájékoztató további szaftos részeit már le sem írom. Annyi mondott még a doki, hogy ha a Tobradex sem segít, forduljunk bőrgyógyászhoz. Most itt tartunk. 6 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni, szóval a személyes gyanúm inkább erre irányul.

Én ennyit tudok hozzáfűzni ehhez a jelenséghez, de szívesen olvasnék még arról, ki mire jutott.

2018. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szia, Kedves Előttem Kommentelő!

Időközben született egy kisfiam is, és neki is voltak a szeme alatt kiütések, akárcsak 8 éve a nővérénél. Anno azt mondta egy ismerős, hogy az ő dokija azt mondta az ő kisfia hasonló problémájára, hogy az orrában lévő dolgokat keni át a gyerkőc a szemére, ettől volta a kiütései, és az Oculoheel cseppet ajánlotta (homeopátiás készítmény, szemvidítófű van benne.) A lányomnál 8 éve ez elmúlasztotta a szem alatti kiütéseket, és most a kisfiamnál is. Homeopátiás, szóval max nem válik be, de nincsenek mellékhatásai. Nálunk működott mindkét esetben 3-4 nap alatt.

2018. máj. 24. 22:15
 14/15 anonim ***** válasza:

júúúúúúúúúúúúúúúúúúj, remélni sem mertem választ! :) :) :)

Nagyon szépen köszönöm!

2018. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Viktória725 válasza:
Kedves Anyukák! Kisfiam 2,5 éves és még szopizik. 2 napja ittam házi tejet, de már előtte gondolkoztam azon vajon nem okoz-e problémát a hasának?!...a hasának nem, de tegnapra előjöttek ezek a piros kis pöttyök a szeme alatt, így -mivel az étkezésében más változás nem volt- én úgy gondolom nálunk a tejtől van.
2018. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!