Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy autista (lesz) a...

Lehet, hogy autista (lesz) a kislányom?

Figyelt kérdés

9 hós,és egyébként egy normális babának túnik. Szereti a társaságot az embereket.

DE.

Nagyon rendszeresen csinálja,hogy ül magában a földön,és előre-hátra ringatózik.(Amikor zenét hallott először csak akkor csinálta, kvázi mint aki táncol,de mostmár zene nélkül is csinálja) Illetve gyakran fogja a fejét kétoldalt,meg huzogatja a fülét.


(nem fáj a füle,nincs semmi baja)


Ez lehet egy kialakuló autizmus jele,vagy ezt a babák szokták csinálni?


2010. febr. 12. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az en kislanyom mikor fogja a fejet es huzza a fulet azt jelenti, hogy akkor nagyon almos. 6 hos a lanyom
2010. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,csak most ez tetszik neki.Ha autista lenne sok más tünetet is produkálna.De ha nagyon idegesít,akkor vidd el a helyi pedagógiai intézetbe,ott megnézik.
2010. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Mint írod, szereti a társaságot..az autista gyerekek nem. Az autizmus többféle összetevő együttes jelenlétével jár, nem csak 1-1 kikapott "tünetből". Amit a kislányod csinál, teljesen normális. Minden baba táncol, mozog, hintázik, főleg, ha zenét hall. A ritmus az ember normális kísérője, a babák nagyon vevők rá. Figyeld meg, mennyire szeret minden kicsi hintázni!!! Teríts le egy nagy törölközőt, fektesd a picit a közepére, apa fogja meg az egyik végét, te a másikat és hintáztassátok! Még kacagni is fog :)) Emellett az egyensúlyérzéke is fejlődik... A fülét valószínűleg megtalálta, ismerkedik a testével..ettől még nem lesz autista :)
2010. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm kisfiánál most állapították meg az autizmust. Neki azt mondták, hogy ennek pár jellegzetes tünete van: a baba nem kommunikál (vagy az esetleges beszédet nem kommunikációra használja), nehezen fogad el új dolgokat (főleg a hozzátáplálás, etetés nehézkes), nem igazán szoktatható szobatisztaságra, másképp reagál emberi közeledésre, elvan a maga világában stb.

Nálad sok minden még nem aktuális. Szerintem nincs a babáddal gond, de ha tartasz ettől, akkor beszéld meg a gyerekorvossal!

2010. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi még a babád, két éves kor körül diagnosztizálható csak az autizmus. Ne idegesítsd magad!

Amit leírtál egyébként teljesen normális!

2010. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Zenét akar a gyerek hallgatni, eszébe jut hogy amikor a zene szólt akkor így csinált és az jó volt neki. Hogy jut ilyen eszedbe? Egy autista gyerekről már pár hetes korában lerí, hogy valami nem ok. Te azt írod, hogy teljesen normális. A fülét meg azért fogja, mert ilyentájt szokták megtalálni és felfogni, hogy van fülük.
2010. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A mai napig nem értem,miért kell lehordani az embert,azért mert feltesz egy kérdést.

Természetesen azért kérdezem meg,mert egyrészt aggódom érte,másrészt meg mert nem értek az adott témához.


Mindenkinek köszönöm a választ,megnyugodtam.

2010. febr. 12. 10:08
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 10,5 hónapos, ha ilyen kedve van, ő is csinálja ezeket. én soha nem gondoltam, hogy autista lenne. :) nyugodj meg, semmi para nincs, egészséges a gyerkőc! :)

noj

2010. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ÁÁ, biztos nem autista! És én is úgy tudom, hogy ezt csak 2-3-4 évesen lehet észrevenni. Ez nem olyan mint a down-kór! Egyáltalán nem.

Az enyém azt csinálja, hogy ha valami épp nem tetszik neki üti a saját fejét. Hát,akkor Ő sem úgy néz ki mint aki normális de sok gyerek csinálja. Remélem leszokik róla mert olyankor tényleg olyan mintha danda lenne.

2010. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocs, egyáltalán nem lehordásnak szántam...ha te annak vetted, akkor sajnálom. Csak egy ötlet lett volna, de ha nem vagy rá kíváncsi...sajnálom..
2010. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!