Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is járt így? Miután...

Más is járt így? Miután elválasztottam a fiamat (egy évesen), azóta normális ütemben nő a súlya.

Figyelt kérdés

Most 13 hónapos a kisfiam és az egyéves vizsgálaton, 9 kg sem volt, pedig 10,8kg-nak kellett volna lennie a születési súlya alapján. De ránézésre is vékonyka volt, girhes lábakkal, atléta alkat-egészen az elmúlt 3 hétig.

Akkor többen is azt javasolták (orvos-védőnő-gyógyszerész), hogy ne szoptassam tovább, mert azért nem eszik rendesen, nem fogad el se gyümölcsöt, se főzeléket, se tejpépet rendes mennyiségben.

És láss csodát!!!!

A tápszer szerencsére ízlett neki elsőre ÉS azóta hatalmas mennyiségeket eszik mindenből, többször iszik tápszert, elfogad rendes mennyiségeket mindenféle ételből.

A súlya a 3 hét alatt fél kg-al nőtt.

Akkor most hogy is van ez? Mégsem volt tápláló a tejem? Mégis hízlaló a tápszer????

Én örülök, mert most sokkal kiegyensúlyozottabb, ránézésre is jól néz ki.

Tejem még mindíg ömlik és mennyiségeket szopott, amíg szopott. Márcsak éjjel 1x kap cicit.

Mindenki jól járt.

Érdekesnek tartom ezt, ezért is írtam le.


2010. febr. 12. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még nem választottam el teljesen, reggel, este szopizik még, de amióta mást is eszik jobban hízik az tuti.
2010. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért mert nagyon szeretett szopizni (volt is tejed rendesen), és ezért nem akart mást nagyon elfogadni. Viszont egy 1 éves gyereknek már nem elég tápláló az anyetej (szerintem nem a te tejed, hanem senkié)ezért is van, hogy 6 hósan kezdjük el a hozzátáplálást, mert a kis szervezetüknek már szüksége van kajára, a vastartalékaik 6 hónapos korukra kiürülnek, stb.
2010. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De én etettem volna és evett is valamennyit rendes kajákból is, de egész adagokat nem.

Amióta nem szopik, azóta rendesen eszik, ez érdekes.

Miért nem fogadott el rendes adagokat a szopás mellett?

Folyamatosan hozzá lett táplálva, 6 hónapos korától. Pl: alkalmanként csak fél üveg babakaját fogadott el (gyümölcsöt, főzeléket is), pár falat felvágottat,pár falat kenyeret, stb... mindenből pár falatot, most szopi nélkül pedig eszik rendesen és hízik is. A tápszert is imádja. Érdekes, nem?

Egyébként cicifüggő volt, éjjel még kap cicit.

2010. febr. 12. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen, értem én, hogy adtál már kaját neki korábban is, csak nem evett sokat. Lehet azért, mert eltellett a szopitól, jól lakott, csak már nem volt tápláló a számára. Pl ha ami meginnánk 1 liter ásványvizet egyszerre, mi is eltelnénk tőle, de táplálni nem táplál. Persze ez csak az én véleményem, lehet hogy nem így működik a dolog.
2010. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is igazad van, de akkor mi a helyzet azokkal, akik 2 vagy több évig szoptatnak? Azok a gyerekek tuti, hogy rendesen esznek. Vagy talán nem szopnak sokat.

Na mindegy. Lényeg, hogy végre hízik a fiam és sokkal jobb kedvű. Ha tápszer, babatej kell ehhez a szoptatás helyett, akkor ám legyen.

Köszi a válaszokat!

2010. febr. 12. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!