Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukákat kérdezem,...

Tápszeres anyukákat kérdezem, mi lehet a legrövidebb idő két etetés között? 3 óra nem kevés? Nem lehet belőle hasfájás, telítettség?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 óránként evett és éjjel egyáltalán nem kért enni, aludt reggeliig. Mondjuk csak 3. hónap után volt tápszeres, kisebbnél nem tudom hogyan van.


Illetve olyan volt, egyszer egyszer, hogy keveset - 150 helyett 60ml-t - kapott, mert éhesnek láttam, de nem adtam korábban teljes adagot. Növekedési ugrásnál volt és egyedi eset 2-3-)

2015. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én akkor adtam neki enni, amikor éhes volt, nem néztem az órát... pici korba még alusznak-esznek, tehát hagytam aludni, soha nem ébresztettem fel ha 5 órát aludt akkor 5-öt és utána evett, de volt hogy 3 óránként ébredt mert éhes volt, 2 hónapos korától átaludta az éjszakát, így az éjszakai evések már ki is maradtak, nem hiszem hogy a hasfájás attól függne hány óránként eszik a baba, fiam soha nem volt hasfájós (most 10 hónapos)
2015. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hónapos koráig 3 óránként evett a fiam, utána állt át a 4 óránkénti evésre. 3 óra nem kevés.
2015. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kevés a 3 óra.

Én is akkor adtam egyébként neki, amikor éhes volt, nem néztem az órát. :)

2015. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálam kicsit spec. a helyzet, ikrek vannak, most 2 hósak. Nappal elvannak, de este a délutáni evés után nyűgösek, nehéz elaltatni őket. Ma már a fél kettes etetés után is keveset aludtak, nyűgösek, mondjuk az esős időt megérzik...Kínomban már megpróbáltam, hogy esznek-e pedig "csak" 3 óra telt el, ettek, egyik kevesebbet mondjuk, de megnyugodtak és alszanak. Egyébként éjjel csak az egyikőjük kel fel 2-kor "is" enni, utána hajnali 5-6 között esznek mindketten. Lehet, hogy sűrítenem kéne a nappali étkezéseket, hogy éjjel a másik is aludjon? És lehet nappal is nyugodtabbak lennének?
2015. febr. 24. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hónaposan nyugodtan ehetnek 3 óránként, sőt abból amit írtál kellene is. Ha éhesek egyenek, persze, hogy nyűgösek és nem alszanak, ha nem kapnak eleget enni. Hány óránként etetted eddig őket?
2015. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont ma beszélte erről a védőnővel egy anyuka amikor mentem tanácsadásra és azt mondta a védőnő,hogy hasfájás attól van,hogy nekik még nincsenek meg azok az enzimek a beleikben mint nekünk és nem tudják úgy lebontani a tej vagy tápszer tápanyagait,összetevőit,mint mi az ételekét. Ha nagyobb lesz és kialakul rendesen a bélrendszere,akkor már nem fog fájni a hasa. Meg a gyerekorvos is ezt mondta,amikor a tesómnak volt ilyen gondja kiskorában. Akkor etesd,amikor éhes. Nem kell mindig a "nagy könyv" szerint nevelni, meg gondozni a gyereket,mert minden gyereknek mások az igényei.
2015. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a többi válaszolónak is. 4 óránként esznek, már ahogy a kórházból hazajöttünk, erre álltak be. De a nyűgösség az igazából este van, az 5 órási etetés után, akkor nem akarnak aludni, csak kézben vannak el és sírnak is. De itt már lehet a fáradtságtól is ki vannak készülve. Tegnap minden esetre előbb adtam nekik enni, kimerülve elaludtak, de így is 1,5 óra után felébredtek és megint csak a sétálás maradt. Be-bekumtak, de addigra meg már jött a fürdetési idő. Tehát igazából nappal nincs gond, elégnek tűnik a 4 óránkénti evés nekik, egyedül az esték ilyenek. Ma minden esetre 3,5 óránként etetjük őket, meglátjuk milyen lesz az este.
2015. febr. 25. 14:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy fáj a pocijuk. Ilyenkor tedd le őket és a lábukat finoman nyomogasd felfele a pocijuk fele, meg körözz vele. Ez átmozgatja a beleiket,de gondolom ismered ezt a trükköt. :D
2015. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!