Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ápolom, gondozom a babám,...

ápolom, gondozom a babám, játszom is vele. De sokszor előfordul, hogy netezek, vagy szemöldököt szedek, v bármi, és csak ül csendben és néz. Töbet kellene vel e foglalkozni?

Figyelt kérdés

9,5 hónapos

milliószor elvan a játékaival, leginkább, ha én is jelen vagyok a szobában.

viszont újabban sokszor fordul elő, hogy ül, maci a kezében és csak néz néz csendben.

valahogy sajnálat ébred bennem olyankor.

de nem birok 24-ből 24-et vele foglalkozni, azonkívül csak takarítani, ügyeket intézni, levegő is kell..


2015. febr. 25. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vélaményem szerint nem is kell 0-24-ben foglalkozni vele! Persze figyelni rá igen.


Viszont fontos, hogy magaddal is törődj!

2015. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem tök jó,hogy van időd saját magadra is!

Más össze tenné a két kezét ha magával is olyannyira tudna foglalkozni mint a babájával:)

Ha elvan,csendesen eljátszik,le tudja kötni magát az tök jó:)Nekem még csak 10 hetes a kicsim,de ha ébren van akkor csak kézben van el vagy ha mellette vagyok,olyankor se wc-re menetel se főzés,takarítás nincs:)

Ne legyen lelkifurkád.. A boldog,kiegyensúlyozott anyuka,mindennél többet ér.. :)A babának is és a párodnak is és persze önmagadnak is:) Nekünk is kell a lazítás....

2015. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

:)

Nem kell szerintem. Ha állandóan vele foglalkoznál, megszokná és 1 percet nem lenne el egyedül.

2015. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én lányom is elvan magában teljesen.Szerintem ez sokkal jobb,mintha állandóan vele kéne törődni mikor ébren van.Akinek nincsen segítsége,az pl mikor főzne,takarítana?!Én elejétől szoktattam rá,hogy ellegyen magába.Én nem fogok este 9-kor nekiállni főzni,vagy reggel 5kor takarítani az biztos.Ember vagyok,szükségem van a pihenésre is.Önálló vagyok,nem szeretném ha a fenekemben lenne a kicsi egész nap.Vannak időszakok mikor ragaszkodóak nagyon,de ha ahhoz van szoktatva,hogy reggeltől estig mást se csinálsz,csak őt szórakoztatod vagy cipeled...Szörnyű lenne nekem úgy.
2015. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok anyuka elfelejti, hogy a gyerek akkor is aktívan tanul, ha éppen egyedül játszik, nézelődik. Szüksége is van ezekre az egyedül játszásokra, másfajta tapasztalást nyújt, mint az irányított játék. Emellett attól még, hogy az ember szült, nem áll meg az élet.

Te mit szólnál, ha valaki egész nap csak beszélne hozzád egész nap foglalkoztatna és egy lélegzetnyi időd nem lenne... én megőrülnék.. a babának is szüksége van önállóságra. Kinek többre, kinek kevesebbre.

2015. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább örülj neki! :)

Az én fiam ilyen idősen folyton mászott utánam és rajtam csüngött, na, én levegőt sem kaptam. SZó szerint se éjjel, se nappal, ugyanis még hírből sem ismertük azt, hogy milyen az éjszakát átaludni. Viszont, most 2 éves, és ő is sokszor eljátszik magában. Van, hogy csak babrál valamivel, vagy épp könyvet lapoz. Meg nem zavarnám :) Tudom, hogy ígyis játszok vele eleget, olvasunk, mondókázunk, nagyokat sétálunk. Butaság egy gyereket minden percében foglalkoztatni, muszáj egyedül is rájönnie dolgokra, felfedeznie egyedül a világot. Mostmár én is úgy élvezem, amikor elvan mondjuk 10-15 percet, én meg csinálhatok, amit szeretnék :)

2015. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel gond, nem kell 0-24-ig a gyerek fenekében lenni. Ha épp ül és néz téged, esetleg mondhatod neki közben, hogy mit csinálsz éppen, jó persze a netről ne a híreket olvasd fel neki, de lehet magyarázni közben. :)
2015. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ül a macival-és gondolkodik...tök édes lehet,jó lenne tudni,mi jár a fejében.mikor a kisfiam már tudott beszélni,azt mondta,hogy "anya nyirja a lábát"-én mellettük csináltam sok mindent.vele voltam,beszéltem hozzá,de ők játszottak.pl amig kádban volt körömlakkoztam.nem baj ez,igy magadra is forditassz időt.ha kéri,szüksége van rá,úgyis jelez
2015. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!