Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le tudom szoktatni a hisztiröl?

Le tudom szoktatni a hisztiröl?

Figyelt kérdés
5 honapos babám hasfajos volt,sokszor volt kézben. Most ott tartunk,hogy ha neki valami nem tetszik.pl unatkozik,minden jatekot elutasìt,elkezd elöször nyafogni,végül sìr, ordìt,mìg fel nem vesszük.Nagyon erös hangja van. Biztosan nem a testi kontaktus miatt üvölt,mert ezt mindenkivel eljátssza,aki mar cipelte
2015. febr. 27. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem,az éhség az létszükséglet.Az 5 hónapos napi 12 óra kézben való cipelése nem létszükséglet.És gyerek nincs olyan,aki nulla percet ne tudna ellenni magától,vagy akit állandóan vinni kéne.Ha látja a szüleit és beszélnek hozzá,már kielégítés folyik a magány ellen nem? Nem csak az a szeretet,ha a gyerekedet 0-24 magadon tartod.Önállóságra is kell tanítani,márpedig egy 5 hónapost már lehet tanítgatni rá.Mégpedig hogy megnyugtatja,leteszi.Már akinek van ehhez energiája.Lehet van akinek kényelmes egész nap a gyereket fognia,vagy magára kötnie,de van,aki legalább kakálni el szeretne menni magában és szerintem nem rosszabb anya ő se.
2015. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

nem, valóban nem létszükséglet. de attól még szükséglet. persze én sem gondolom hogy 0-24 magunkon kell cipelni, meg nem mehetünk el WC-re, de az hogy megtanítsuk magában ellenni, meg sírni hagyni mert ez "csak hiszti", az meg a másik véglet. mert persze, ha sírni hagyjuk pár nap vagy hét alatt megtanulja ő hogy ez az igénye nem fontos nekünk, ebben nem számíthat ránk. de tényleg jó ez? így lesz belőle kiegyensúlyozott gyerek? én nem hiszem.

és előre is elnézést kérek a következő példáért, de szerintem szemléletes: van egy kutyám. egy tündér amúgy, jól nevelt, megfelelni akaró energiabomba. kinti. ha bármi oknál fogva nincs időm rá és akár csak 2-3 napon keresztül csak enni kap, de amúgy nem lát, nem játszok vele nem foglalkozok vele, akkor konkrétan idegbeteg lesz. látszik a fején hogy begőzöl. felássa a kertet, szétszedi a kukát ugat mindenkit. pedig a létszükségletei ki lettek elégítve... és amit a kutyámért megteszek, hogy ha a társaságomat igényli akkor foglalkozok vele, az táncsak megy a gyerekemmel is.

szerintem amúgy ebben a vitában sokszor az vezet félreértésekhez, hogy nem ugyanazt az időt értjük egyedülhagyáson, perceket, félórákat órákat vagy fél napot... ugyanez a helyzet azzal is hogy mit értünk azon hogy a gyerekkel vagyunk: aktív foglalkozást vele, vagy csak passzívat ahol velünk van de nem konkrétan ővele foglalkozunk mégsincs egyedül.

2015. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el minden válasz, nem akarok filozofálni. A lényeg ő ezt szokta meg neki ez a természetes. Nevezhetjük bárminek. Szépen fokozatosan le kell szoktatni róla. Tudom miről beszélek mi is ebben a cipőben járunk. Első baba, anyósomnak első unoka, már az elején el lett rontva a dolog, mert nem lett volna szabad hagynom, hogy kézről kézre kerüljön a pici pár naposan, mert ezt szokta meg. Én meg most szívok vele. Hagyni kell egy picit mindig magára hagyni, hagyni játszadozni felfedezni a nagy világot napról napra egyre többet, és talán egyszer jó lesz. Mi most ezen dolgozunk. 3 hónapos amúgy.
2015. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell leszoktatni róla, le fog magától szokni róla, ha elkezd mozogni, kúszni, mászni és érdekesebb lesz a világ neki mint a te öledben lenni. Tudom miről beszélek, hasfájós volt kőkeményen 5 hónapos koráig kb a fiam, egyfolytában kézben volt, mert számomra természetes hogy egy ilyen pici babának ha fáj valamije akkor nem hagyom vergődni a földön, vagy a kiságyban.

Aztán 5 hónapos korban jön az el, hogy agyilag már elég érettek ahhoz hogy érdekli őket a külvilág, ellenben nem tudnak helyet változtatni. Gondold el, beraknak téged egy tök érdekes helyiségbe de csak a földön tudsz feküdni, és elvárják, hogy te ott ellegyél úgy hogy max a kezeddel-lábaddal tud kapálózni. Én ilyenkor ölbe vettem és körbe vittem a lakásban, nagyon tetszettek neki a villanykapcsolók, a szekrény fogantyúi, a macskáim, minden érdekelte és élvezte, hogy nem egy helyben kell feküdnie és 1000-jére is ugyanazt a lógót kell néznie a játszószőnyegen.

Most 9 hónapos, mászik, kapaszkodva lépeget, esze ágában sincs felvetetnie magát, ha csak nem éhes vagy szomjas.

2015. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!