Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet "szoktatni" egy 1...

Le lehet "szoktatni" egy 1 évest a hisztiről?

Figyelt kérdés

Talán mi rontottuk el, mert sokáig hasfájós volt, aztán ezt váltotta 4 hónaposan a kőkemény fogzás és azóta is minden nap megy a vérre menő hisztizés ami nem is hisztinek tánik, de már nem tudok mit kezdeni a dologgal. Elkezd sírni ez a 3. másodpertől már üvöltés és nem tudja abbahagyni. A védőnő szerint vannak olyan babák akiknek ki kell tombolni magukat..Hogyha hagyom akkor bölbölve jön utánam és úgy üvölt mintha nyúznám.

Ötletek?


2009. júl. 27. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom is hisztizik, de általában napi 1x szokott, ha rossz napja van, akkor többször is. Én ilyenkor első körben megpróbálom elterelni a figyelmét, szereti, ha dobálom felfelé, ha ezek nem válnak be, próbálom szép szóval rábírni, hogy ezt hagyja abba, mert nem ér el vele semmit. Ha ez sem használ, no akkor szoktam hagyni, hogy visítsa ki magát, általában közben elmosogatok. :) Kb. 10 perc múlva azért általában abbahagyja. 14 hós kislány anyukája.
2009. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És vajon jó dolog, hogyha ilyenkor elkezdem pl dobálással elterelmni A figyelmét? Nálunk is bejön ez, de félek attól, hogy ezzel önigazolást kap, hogyha hisztizik anya majd szórakoztatja. Rosszúl gondolom?
2009. júl. 27. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ugyanebben vagyok, és ugyanez a dilemma, de az enyém most lesz csak egy éves, két hét múlva.

Röviden, eddig szépen aludt éjszaka, nappal 2* egy órát. Most éjszaka többször is kelünk, sír, feláll a kiságyban, bár félig alszik.

Ma második napja egyáltalán nem akar aludni nappal, már többször próbáltam letenni, de annyira üvölt, h nem lehet hallgatni. Közben olyan fáradt, h mikor mászik, összecsuklik, és hason tetél egy-két percet a szőnyegen.

Akármire azt mondom, h nem, azért is csinálja, ma kétszer borította fel a macska vizét, belevett a kajájába, mikor főztem (rakott krumplit), valahogy elérte a tálat, és ledobta. Ha mondom, h nem, azonnal a földre veti magát,és velőtrázó üvöltésbe kezd. Ha megfogom a kezét, mert olyanhoz akar nyúlni, pl most a billentyűzet, rávág a kezemre, odébb löki. Egy kis zsarnokot neveltem? Megjegyzem, eddig kétszer legyintettem meg a kezét, egyszer mikor kijött utána a fürdőszobába, és a mosdóba akart csimpaszkodni, pedig elmondtam akkor is ezerszer, h nem, másodszor mikor már tényleg nem bírtam, állandóan a homokot tömi a szájába.

Mit rontottunk el? Van, h azt gondolom, h nem bírom. A másik amit csinál, ha nem engedek meg vmit, h elkezd csücsöríteni, és hangosan fújtat. Ha már most nem hallgat rám, mi lesz később? Mindig az jut eszembe, egyszer láttam, hogy egy állati fáradt anyuka harcolt a gyerekével a utcán, a gyerek meg kitépte a kezét a kezéből, és elrohant az úttest felé. Nálunk is ez lesz? Látom, h dühös a gyerekem, csak az a kérdés, h elém tart tükröt, ilyennek lát? Vagy a természete lesz ilyen?

A hisztit hagyom, hadd tomboljon, én is próbálkoztam az eltereléssel, de addig jól szórakozunk, aztán kezdődik elölről.

Bocs, h így elsírtam a mi életünket, de hátha van itt valaki okosabb nálam:( Teljesen együtt érzek veletek:(

2009. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Amikor a lánykám elkezdi a műsort, akkor egyszerűen leültetem a szőnyegre, miközben mondom neki, hogy ezzel semmit nem ér el, majd ha tud rám figyelni, akkor megbeszéljük, de amíg ordít, addig nem tudok vele mit kezdeni. A szobából nem megyek ki, de leülök az ágyra. Ha jön oda hozzám és még mindig megy az ordítás, akkor felemelem és visszaviszem a szőnyegre.

Nem azt mondom, hogy nem szokott hisztizni, de csökkent a száma és ami van, azon is hamar túl vagyunk.

2009. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elterelés lényege, hogy ne hisztizzen azért ami kiváltotta a viselkedést. Pl nem kaphatja meg az ollót, akkor eltereled a kedvenc macijával. Akkor veszti értelmét az elterelés, ha eleve azt akarja, hogy szórakoztasd-azért hisztizik. Na ebben a helyzetben megerősíted a viselkedést, azt csinálod amiért kitört a balhé (pl szórakoztatod a macival). Egyébként meg nem. Ez volt a kérdés?
2009. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam ma 13 hónapos. 1 hónapja még kész hiszti gép volt, mára már jobb a helyzet. Kezdi megérteni a nem szabad szó jelentését. Persze már rongyosra beszéltem a szám, néha kicsit kiabáltam is, met közben meg megint babát várok és tombolnak a hormonok. De én úgy érzem jó úton haladunk. Ha valami olyan kell neki amit nem szabad, megkapja a kedvenc autóját vagy ilyenek. A homokevésről is leszokott, egyszer kicsit jobban megtöröltem neki a száját sírt is, azóta hanyagolja. Ja és ha hisztizik szerintem ne szórakoztasd, főleg ha már teljesen beleélte magát. Ott kell hagyni 1-2 percre azt mikor látja nincs nézőközönség abbahagyja, legalábbis az enyém ilyen:)

A lényeg, hogy minden nap jól le kell fársztani, el kell vinni boltba, piacra stb, délután meg egy jó 2 órás játszóterezés. Az enyém már vagy 2 hónapja egyszer se kelt fel éjszaka és nappal is 2-3 órákat alszik:)

2009. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Szia!

Én is az elterelésben hiszek, nálunk is ez válik be (éneklés, cél/feladatkijelölés, kedvcsinálás egy másik tevékenységhez).

Nagyon nem tartom jónak az otthagyni és kibömbölni elvét, mert a sírásnak (még a hisztinek is) mindig oka van. Ha jobban megfigyeled a gyerkőcöt, észre veheted, hogy mi is a tényleges baja (fáradt, éhes, unatkozik, fáj vmije), ilyenkor a problémakezelés a megoldás. Ha a hisztivel vmit el akar érni (próbálgatja a saját és a szülői erőt), az már néha nehezebb dolog. Ha elég nagy hozzá, hogy megértse a magyarázatot (vagy akár csak a tiltást magát), akkor lehet próbálkozni, bár kétlem, hogy egy 1 éves az előbbire alkalmas lenne. Én is szoktam mondani a lányomnak, hogy mit miért nem, hogy szokja és tanulja az ilyenfajta kommunikációt is, de a biztos megoldás még a figyelemelterelés. Az otthagyással, kidühöngéssel szerintem semmi nem oldódik meg. A gyerek persze lenyugszik idővel, nem tehet mást, de nekem nem lenne szívem 10 percig hallgatni az üvöltést, mégha tudom, hogy "csak" hiszti is. (Arról nem beszélve, hogy irtó pipa tudok lenni, amikor vki közterületen/közösségben hagyja bömbölni a gyerekét, ügyet se vetve másokra, hogy őket esetleg zavarja.) Lehet, hogy az elején méregből jön, de a vége felé akkoris átcsap fájdalmas sírásba, hogy anya törődj már velem (és ez lenne a normális, nem?). A hosszú és gyakori magára hagyással szerintem csak a gyerekben korábban felépített anya iránti bizalmat kezdjük el bontogatni. Korábban számíthatott ránk, ott voltunk neki, most megint időnként elfordulunk tőle. Nem elég nagyok még ahhoz, hogy (jól) értsék, amit ezzel üzenni akarunk, hogy nem őket nem akarjuk, hanem a hisztit.

17 hónapos lány anyukája

2009. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!