Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiszitter kiválasztásának...

Bébiszitter kiválasztásának folyamata? Kinél hogy működött?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de elbizonytalanítottak.


Bébiszittert keresünk. Egy barátunk ajánlott egy hölgyet, akit régóta ismer. Telefonon is szimpatikus, megbeszéltünk egy személyes találkozót.

Jól gondolom, hogy erre a találkozóra nem kellene adnom pénzt, mert gyakorlatilag állásinterjú?


Ha személyesen is szimpatikus nekünk és a kicsinek is, akkor az első néhány alkalommal úgy lenne vele, hogy mi is itthon vagyunk - ekkor már természetesen kifizetnénk az idejét.

A családban van, aki azt mondja, hogy már az ismerkedős találkozásnál is kellene fizetni. Valóban?


2015. márc. 3. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nincsen ilyen bébiszitter dolog,mármint nem volt téma sosem.De nem,nem fizetnék az ismerkedésnél.Hiszen ahogy írtad is,ez egy interjú,ahol kiderül szimpi-e nektek a hölgy,a kicsi is kijön-e vele.De kérdezd meg aki ajánlotta őt,hogy ez hogy működik.
2015. márc. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én régebben babysitterkedtem. Két családnál is, azaz háromnál, de az első egy jó ismerős volt komoly anyagi gondokkal, úgyhogy azt szívességi alapon csináltam.


Az első családdal véletlenül találtunk egymásra. Ott az anyuka áthívott magukhoz, beszélgettünk ketten úgy, hogy a gyerekek is otthon voltak. Még aznap este el kellett menniük, mert lakást akartak nézni, úgy volt, hogy viszik mindkét kislányt. Viszont a nagyobb nagyon belemerült a játékba, úgyhogy kérdezte az anyuka, hogy tudok e már most maradni plusz 1 órát. Ha baj van, akkor hívjam és pár perc alatt visszaér. Minden rendben volt, ő kifizette azt a napot is, pedig én még akkor nem vártam volna el.


A második családnál hosszabb ismerkedős idő volt 4-5 alkalommal fél órások, ott nem fizettek ezekért az alkalmakért. De volt olyan amikor a játszótéren találkoztunk.


Szerintem ha az első ismerkedős-beszélgetős alkalom nem hosszabb 1-1,5 óránál nem várható, hogy fizessenek. Viszont mikor megállapodtok, onnét kezdve igen, akkor is ha te/ti is otthon vagytok még a barátkozás során.

2015. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor fizess, ha a gyerekekkel foglalkozik, és nem veled beszélget.


Én az első alkalommal átengedtem a kicsiknek a bébiszittert, amit tudni akartam, azt már előzőleg megbeszéltem vele virtuálisan. Amúgy otthon voltam, tettem a dolgomat, és láttam/hallottam, hogy boldogul. Már az első alkalomra azt a pénzt adtam, amit megbeszéltünk.

2015. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra az időre amikor először jön és azt akarjátok kideríteni,hogy beválík-e mint bébiszitter miért fizetnél?

Hiszen még azt sem tudod,hogy jó lesz-e?

Illetve hozzászokik,hogy minden perccel elszámolj vele,természetesen ha előbb elmehet akkor az természetesen jár neki.

Én biztosan nem adnék neki az első alkalommal akármennyire is szimpatikus!

2015. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Adatszerűen tudok róla elég sok mindent, de aki ajánlotta, magánemberként ismeri, nem bébiszitteri minőségben.


Elsősorban velem/velünk beszélgetne és a babával ismerkedne. Főleg arra vagyok kíváncsi, ami telefonon nem derül ki: metakommunikáció (szavai, mozdulatai mennyire vannak összhangban egymással), hogy viszonyul a gyerekhez, mennyire fog érdeklődni arról, hogy mi mit szoktunk - vagy rögtön "én így szoktam" alapon nyúl hozzá. Egyfajta szituációs felmérés részemről, mégiscsak bizalmi állás és a számunkra legfontosabb személyt bízzuk majd rá.


A gyerek reakcióját is nézem, bár most a "mindenki a haverom" korszakát éli. De már az is jó jel lesz, ha ő kezd el érdeklődni a hölgy iránt, odamászik hozzá, mennyire figyel rá - a kicsi metakommunikációjából is sok mindent le tudok szűrni. Alapvetően barátságos, de van akivel kissé tartózkodóbb, közömbösebb és van akire úgy néz, mint egy istenre. Az utóbbi "szériát" szeretnénk kifogni a hölgy személyében :) Ez gondolom már a személyes kisugárzáson múlik.

2015. márc. 3. 13:27
 6/8 A kérdező kommentje:

Van egy barátunk, akivel pár hete találkozott először. Teljes extázisban fogadta, folyamatosan őt nézte, csüngött minden szavát. Lövésünk sincs, hogy mi volt ennyire vonzó számára a srácban, de azóta is akárhányszor találkoznak, örömtől sikítozva mászik felé és le se lehet vakarni róla.


Hasonlót remélünk a leendő bébiszitter esetén is :)

2015. márc. 3. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy legyen:)
2015. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én bébiszitter vagyok, és pont így szokás csinálni, ahogy leírtad. :)
2015. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!