Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lesz a babám, amikor...

1 éves lesz a babám, amikor vissza kell mennem dolgozni. Bébiszitter, magánbölcsi, csana, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Előre is iszonyat lelkiismeretfurdalásom van, de muszáj mennem... ilyen helyzetben a legjobbat szeretném a kicsimnek, tapasztalatokat várnék, meséljetek kérlek! Heti 3 nap kell dolgoznom, a maradék 4 napon otthon lennék.

Köszönöm!


2014. jan. 10. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló cipőben járunk nekem 8 hónapos lesz a babám még csak és nekem 5 nap munka lesz:( . Én a bölcsit választottam , mert akkor már szerintem legyen gyerekek közt az szerintem jobb hatással van a gyerekekre szociálisan és tanulásban is.Hisz a Magánbölcsikben sokat foglalkoznak a gyerekekkel társaságban vannak ,mondókáznak míg egy bébiszitter nem tudod mit csinál.. ezen kívül nem baj ha megtanulja a baba ,hogy nem mindig mindenhol ő az első. Ez csak az én véleményem én mondjuk magánbölcsibe adom és tök kivagyok de ezzel nyugtatom magam fölleg a sociális részével szerintem nagyon fontos egy gyerek életében és rengeteg alkalommal olvasom ,hogy egy idő után több kell a gyereknek mint egy ember. sok sikert és kitartást sok erőt neked!
2014. jan. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem. Ha ki tudnál fizetni egy magánbölcsit, akkor miért is kell visszamenned dolgozni?
2014. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Tudod második sokan annyit keresnek hogy ez a jó megoldás. Nekem is van ilyen barátnöm a férje vállalkozása halodik csak viszi a pénzt, ö a max pénzt kapja a baba után de eközött a pénz és az ö közel fél milliós fizetése között nagy a különbség, igy kifizet havi 80 körül bölcsire és marad kb 400e Ft-juk. Komoly ház hitelük van stb. Persze a magán bölcsi annak nem éri meg aki 100e Ft körül keres de aki jóval többet annak igen és azért jópáran keresnek ennyit hidd el.
2014. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

OFF

2-es: Szerintem ha így tud csak megtartani egy olyan állást amivel ki tud fizetni egy magánbölcsit, az épp elég indok. Jobb lenne, ha inkább várna 3 évig és utána menne el dolgozni, de éhbérért, mert a jó állását elvesztette?


ON


Ha ismernék egy tényleg jó bébiszittert akkor őt, egyéb esetben magánbölcsi vagy csana.

2014. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért nehogy már fél milliós fizetésből egy forintot se tesz félre gyermekvállalás előtt, mert az nagyon felelőtlen! Simán el lehet tenni annyit, hogy elég legyen 2 évre.
2014. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy így megtartani? Nem rúghatják ki 3 évig. Ha pedig elhiszi, hogy a főnökei azt mondják, hogy ha most nem megy vissza, akkor egy év múlva nem is mehet, akkor elég naiv...
2014. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem bölcsi.ne legyen lelkiismeret furdalásod,jól lesz majd neki.Sokan nem fogják fel,hogy mennyire fontos,hogy az anyagiak rendbe legyenek és ehhez az kell,hogy egy 1-1,5 éves bölcsibe menjen akkor menjen bölcsibe,rosszul nem fog járni.
2014. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

" Ha pedig elhiszi, hogy a főnökei azt mondják, hogy ha most nem megy vissza, akkor egy év múlva nem is mehet, akkor elég naiv..."


Ez nem naivitás kérdése. Ha van egy jó állása egy "telített" szakmában ahol sorra ácsingóznak az állás nélküli munkaerők (igen, van ilyen!), akkor gondolod, hogy hosszútávon azt fogják megtartani, aki 3 évig otthon babázott és feléjük se nézett? ...


De amúgy meg tök mindegy, nem ez volt a kérdés. Ha azért megy vissza egy éves baba mellől, mert hiányzik a reggeli csevej a csajokkal a büfében, akkor tegyen úgy...

2014. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Eléggé álomvilágban élsz, kedves 64%-os válaszoló!

Amíg otthon van a gyerkőccel, addig valóban nem rughatják ki, viszont amint visszatér, a következő nap kitehetik, minden indok nélkül. Ezért sokaknak megmondják, hogy vagy visszajössz, vagy betöltjük a helyedet és akkor nem tudják visszavenni. Egyik bartnőm is így járt, 13 hónapos volt a kislánya, mikor közölték vele, hogy ha most nem jön vissza, akkor nem garantálják a helyét, mert átszervezés lesz. Természetesen visszament és bölcsibe ment a gyerkőc. Másrészt, azért nem mindenhol olyan drága a magánbölcsi, pl Nyíregyházán mindössze 30.000 ft-ért van a keresztfiam magánbölcsiben! Úgyhogy szerintem nem kéne ítélkezni nulla információ birtokában! És egyébként sem az volt a kérdés, hogy visszamenjen-e dolgozni!


Kérdező! Én is valószínű a bölcsit választanám, mert tényleg jó, ha gyerek között van. Abban az esetben választanám a bébiszittert, ha tényleg tudom, hogy jó és tényleg nyújt is valami szolgáltatást a felvigyázáson kívül. Persze mindegyik esetben megszakadna kicsit a szívem :(

2014. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Az èn picim csanàba jàr.nekünk bevàlt.A magànbölcsik a környèkünkön nem győztek meg...


off: kèpzeljètek,vannak olyan àllàsok ahol pl a vezető pozicio megtartàsa azzal jàr, hogy vissza kell menni. nem feltêtlen azèrt mert nem elèg a pènz 2 èvig...



.Èn 6 hònapot kaptam, ès nagyfokù rugalmassàgot a munkaidőmmel de ennek ellenère vissza mentem...most 1 èves a lànyom, ne aggodj kérdező mi a picimmel kevesebb időt töltünk de azt kizàròlag együtt. dèlutàn 4 körül hozom el, utàna csak együtt jàtszunk, apjàval is kb 7-ig. Vacsoràzunk, együtt fürdetjük 21-21:30 körül fekszik. kiegyensùlyozott nyugodt, ügyes baba...

2014. jan. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!