Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ezt elintézni?

Hogy lehet ezt elintézni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, VUR-ja van, lehet hogy az egyik veséjét is ki kell venni...Többször volt már neki húgyuti fertőzése, ezért kezdték el kivizsgálni és akkor derült ki, hogy a vizelet visszaáramlik a veséjébe. Eddig egy fiatal orvos kezelte,írta ki a vizsgálatokat, de mivel kiderült, hogy műtét szükséges, szeretném, ha azt egy tapasztaltabb, jó nevű orvos végezné, aki mellesleg ugyanebben a kórházban dolgozik és ennek a fiatal dokinak a felettese. Hogy mondjam ezt meg? A kisfiam életéről van szó, nem szeretném, ha véletlen valami rosszul sülne el...persze, lehet, hogy ő is jó, de nem bíznám a véletlenre...Sajnos az idősebb dokinak nincs magánrendelése, pedig először arra gondoltam, ott keresném fel a kérésemmel és úgymond felfogadnám, mint ahogy a szülészeket is fel szokták... Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 4. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ertelek. Csak pusztan feltetelezed, hogy mivel fiatalabb, biztos nem olyan jo.

Szerintem probalj meg tajekozodni elotte a 2 orvosrol, ne pusztan feltetelezesekbe bocsatkozz, hiszen a kisfiadrol van szo!

2015. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért szeretném az idősebbet, mert róla csupa jókat hallottam, mellesleg egy orvos ismerős is őt ajánlotta. A fiatalról csupán 1 véleményt olvastam és az is rossz.
2015. márc. 4. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megkérdezni akkor az orvos ismerősödet, hogy hogy juthatnál be az idősebb orvoshoz?
2015. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg az idősebb orvost a kórházban és beszéld meg vele. Valahogy csak megtalálod. Elkapod a folyosón és megkérdezed tőle, hogy mikor tudnál vele beszélni, vagy megkeresed a szobáját. Ha magasabb beosztású, akkor még az is lehet, hogy van titkárnője (asszisztense), akkor ő meg tudja mondani, hogy mikor keresheted. Telefonon is felhívhatod és kérsz tőle egy időpontot, amikor ráér beszélni veled.
2015. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok a másik VUR-os anyukája, mi is most készülünk a műtétre, annyi a különbség, hogy nekünk "csak" a vese 1/6-át kell kivenni. Ha hiszed, ha nem, nekem is ez a félelmem, mármint, hogy valami fiatal, vagy túl öreg doki fogja operálni a fiamat. Bennem van, hogy a fiatal tapasztalatlan, a nagyon öreg pedig már ügyetlen. Mi még nem tudjuk, hogy ki lesz az aki operálni fogja. Amúgy ezt nem a kezelő nefrológus szokta elvégezni, hiszen Ő nem sebész, hanem a sebészeten szakorvos. Biztos vagy benne, hogy nálatok a fiatal nefrológus az sebész is? Én úgy döntöttem, ha fiatal is, megpróbálok megbízni benne. Annyira tapasztalatlan nyilván nem lehet, hiszen mielőtt önálló műtétre kerül sor, évekig gyakorolnak rezidensként egy tapasztaltabb orvos mellett és bizonyára nem ez lesz az első műtétje. Sikerült már kiderítenetek valamit erről a lekötözős dologról? Mármint, hogy napokig ágyhoz kötik a gyereket? Az izotóposon túl vagytok? Mi még várjuk, hogy szóljanak. Bármelyik nap jöhet a hívás, hogy menni kell.
2015. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk egy idős orvos a nefrológusunk, de gyanítottam, hogy ő nem végez műtétet. Akiket említettem, mindketten urológusok, úgyhogy biztosan végeznek műtétet. Mi most pénteken megyünk az izotóposra. Kíváncsi leszek mi lesz...Jó lenne, ha legalább a veséjét nem kéne kivenni! A lekötözésről pedig sajnos több helyen is olvastam. Pl. egy 3 éves gyereket is lekötöztek és még pisilni sem mehetett ki, úgyhogy gondolom ez nagyon fontos lehet. Csak azt nem tudom mit fogok csinálni a 9 hónapos örökmozgómmal. Egész nap ordítani fog? Nem hiszem hogy az jobban segít a sebgyógyulásban...Na majd pénteken mindent megkérdezünk. Én egyébként továbbra is ragaszkodnék az idősebb urológushoz. Lehet, hogy a fiatal is jó, de egyrészt nem olvastam róla 1 pozitív véleményt sem, másrészt azért az idősebb jóval több esettel találkozott már életében és nem utolsó sorban egy másik orvos ajánlotta, aki jobban ért a szakmai dolgokhoz, mint én.
2015. márc. 4. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Én attól az orvostól kérnék segítséget, aki ajánlotta, hogy beszélhess az idősebb orvossal. Mond el neki, hogy eddig x.y orvoshoz jártatok, de te hozzá ragaszkodnál, mert nagyon jó híre van a szakmájában, orvosok is őt ajánlották és neked ez elég, mindenképpen hozzáragaszkodnál. Ha a fiatal megsértődik, vagy ferde szemmel néz ezek után rátok, akkor na bumm, ne foglalkozz vele, a kisfiad az első, így tedd félre a szégyenérzeted! Kitartást! Jobbulást!!!
2015. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtam az osztályvezető főorvosnak (akivel szerettük volna műttetni a kisfiúnkat)egy e-mailt. Azt válaszolta, hogy az ilyenfajta műtéteknél mindig bent vannak mindketten - és nem szokott semmiféle gond lenni - úgyhogy megnyugodtam! :)
2015. márc. 16. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!