Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már, hogy az alvó...

Előfordult már, hogy az alvó babát egyedül hagytad otthon, amíg 10-15 percre elfutottál valamit elintézni?

Figyelt kérdés
Például ha zuhogott az eső, mint ma és a közeli boltba le kéne menned. Ezen töprengek, vajon nagyon ártanék vele, ha erre a rövid időre itthon maradna?
2014. szept. 11. 09:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Ne hagyd otthon!! Tuti, hogy felébred, ez Murphy törvény. Vidd le inkább magaddal! Esővédő a babakocsira, és nem lesz semmi baja.
2014. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
Nem, még annyi időre sem, míg kidobom a szemetet.
2014. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%

Soha nem hagytam egyiket sem magára. még a boltba menésnél sem, pedig a szomszéd házban van.

szerintem nem érdemes, mert ha történik esetleg valami, azt sosem bocsátanád meg magadnak.

tudom, hogy sokak szerint nem történhet semmi, de az egészen pici akár meg is fulladhat a böfitől. a nagyobbat érheti valami baleset, pl nekiesik valaminek.

2014. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Legfeljebb annyi időre hagytam ott, amíg kidobtam a szemetet, maximum fél perc. Gondolj bele, mi lesz, ha felriad, például mert dörög az ég, vagy rosszat álmodik, és Te csak 10 perc múlva mész.
2014. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
Igen volt már rá példa. A bolt 1 percre van tőlünk, könnyebb egyedül menni, mint 3 gyerekkel. Persze a nagybevásárlást nem ilyenkor művelem :) A 10-15 perc soknak tűnik, annyira nem mernék elmenni. De 5darab krumpliért már voltam 5 percet míg ők itthon vannak. Bár van egy 6 évesem, ő elég érett a korához, szépen rendezi a piciket :)
2014. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Én már csak azért se mennék,ha még a szomszédban is van,mert mi van,ha történik veled vmi az úton (bár ne legyen így...)
2014. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Soha! Felelőtlenség!
2014. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem baromi nagy felelőtlenség, pedig nem vagyok egy paramami, de biztos nem vállalnám be.
2014. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%

Egyedül otthon hagyni babát, kisgyermeket BÜNTETENDŐ. Ha megteszed, fel is jelenthetnek érte (szerintem a szülők meg is érdemelnék).


Tényleg bármi megtörténhet! A tragédiák sokszor azért történnek meg, mert az ember azt hiszi, hogy oh, hát ehhez még kicsi a babám, úgysem mászik ki/esik le/ébred fel, úgysem törnek be, úgysem gyullad ki semmi, úgysem fog bukni és a hányásba belefulladni.


S hadd mondjam el a saját sztorimat. Még emeletes házban, lakásban éltünk, mikor babák voltak az ikreink. Gondoltam, leviszem a szemetet. Egy emeletet kellett lemenni, az ajtót nyitva hagytam, a babák aludtak. Nos, egy huzat rögvest bevágta az ajtót. Ettől még ki lehetett volna nyitni, de úgy dörrent be az ajtó, hogy bezáródott a felső zár. Sosem volt még ilyen, és el sem tudtam képzelni, hogy megtörténhet! Hallottam, hogy a kicsik bent felsírnak. Próbáltam kinyitni, nem ment. Csöngettem minden ajtón, hátha valaki otthon van, és egy szerszámmal segíteni tud, de sehol senki. Végül berúgtam az ajtót, ami jó anyagból készült, szóval időbe telt, míg sikerült betörni, a lábam is bánta. Tanultam belőle! És én is azt hittem, hogy az a zár sosem kattanna rá magától, mert nem olyan fajta volt! Talán belülről egy szellem elreteszelte. :P A gyerekeknek nem lett baja, de taknyuk-nyáluk egyben volt a sírástól, mire bejutottam.

2014. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
Nem. A folyosó másik végén van a szemetes. Oda sem mentem mert tuti akkor ébred fel. Már nagyobb így együtt ki tudjuk vinni én viszem ö jön mellettem😃 én is le akarok menni de most volt beteg nem akarom hogy megfázzon és kocsiban nem marad meg
2014. szept. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!