Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha más városba költözünk,...

Ha más városba költözünk, hogyan kell elintézni az orvos-, védőnőváltást?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Tavaly májusban lettem terhes, novemberben költöztük Bp-re.

Itt kinéztem egy nőgyógyászt, elmentem hozzá, mondtam, hogy terhes vagyok (mondjuk látta... :) ), költöztem, járhatok-e ide. Megnézte a papírjaimat, mondta, h mikor menjek legközelebb vizsgálatra. Illetve már akkor átirányított a terhesgondozásra, akik szintén adtak ott rögtön időpontot, és megadták az új védőnő nevét, számát.Felhívtam, elmondtam , mi van, megbeszéltük, mikor jön. Meg a régi védőnőmnek is megadtam az új nevét, címét és elküldte neki a papírokat.

Ennyi. :) Minden simán ment.

2013. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A régi helyen szólsz a védőnőnek meg a dokinak is, hogy el fogtok költözni. a kartonokat úgyis át kell majd adni az új helyre. Az új helyen meg majd megint szólj mikor átköltöztetek, és ennyi.
2013. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem azért nem teljesen világos a kérdésed...Már megszületett a kicsi vagy még csak terhes vagy?

Ha még állapotos vagy,akkor az új városban kinézel nődokit/kórházi tgondozást,bemész és mondod,h"csókolom jöttem,ezután ide szeretnék járni".Háziorvost elvben úgy váltasz,h jelenlegitől kikéred a kartonodat,és bejelentkezel az újhoz(de ez nem mindenhol van így valahol az új orvosnak kell kikérnie)Aztán felkeresed a védőnői szolgálatot,kéred a területileg illetékes védőnőt és neki is elmeséled,hogy most költöztetek ide,stb...Ő pedig ezután küld egy kikérőt a te jelenlegi védőnődnek,h postázza a papírjaidat.

Ha már megvan a baba,akkor kiválasztasz neki egy orvost,és mondjuk tanácsadásra elmentek,ott elmondod,h szeretnéd,h ő legyen a gyerekorvosotok,és ők szintén intézik a többit,mint a védőnő.

Az a lényeg,hogy gyerek esetében soha nem adnak kézbe kartonokat,hivatalosan intézik a dokik/védőnők egymás között.

2013. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!