Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól iszik pohárból egy baba?

Mikortól iszik pohárból egy baba?

Figyelt kérdés
Most 8 hós, még cumisüvegből adom neki az innivalót, illetve szopizik is mellette...mikortól kellene áttérni a pohárra? mikortól érdemes? Régebben próbálkoztam, de akkor szinte minden a nyakában landolt.
2015. márc. 5. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikortól megtanítod neki.


Már egész pici (pár napos) baba is tud pohárból inni, csak tudni kel, hogy hogyan itasd.


A kisgyerekek nem tudnak folyamatosan inni, hanem csak kortyonként. Ezért pohárból is úgy kell itatni, hogy egy kortyot a szájába tölteni, megvárni, amíg lenyeli és csak utána a következö kortyot


Nekem minden gyerekem már kezdettöl így kapott inni Itea, víz), cumisüvegböl csak tejet adtam nekik.

2015. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8,5 hónapos napközben pohárból iszik, sokszor keveset, evés után iszik cumisüvegből, mert akkor többet iszik.

Az elején neki is több ment mellé mint bele, de kortyonként haladunk.

2015. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyedül?Sztem az olyan másfél-2 éves korban.1 éves lányom már szépen iszik kb 3 hónapja.De ő csőrössel kezdett 4 hónaposan.
2015. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 hetesen kicsi visszahajlott szélű kávés-pohárból itta a capucc... ja nem, a babateát. Két oldalról rácsapta a kezét (reflex) mi alulról fogtuk. Kevés volt egyszerre a pohárban -egy korty. Semmi nem ment mellé :)))) Úgyhogy nyugodtam, Kevés legyen a pohárban.
2015. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan az a dolog, hogy onnantól, hogy megtanítod neki. Az elején természetes, hogy a nyakában landol, érdemes ezért törölközőt vagy hasonlót kötni rá, de aztán megtanulja. Ha soha nem adsz neki cumisüveget, csak ha elkerülhetetlen, pl. tápszerhez, akkor 1 éves korára már biztonságosan fog pohárból inni. Ha viszonylag sokáig szoptatod, akkor utána akár a tejitalt vagy tejet is ihatja nyugodtan normális bögréből, nem kötelező ezekhez sem cumisüveg.

Persze ha kényelmesebb még cumisüvegből itatni, az sem baj önmagában, nem kötelező 1 évesen pohárból inni. Viszont az, amit itt néha olvasok, hogy a gyerek bizonyos korig "nem érett" a pohárból ivásra, teljesen alaptalan, mert akár már egy pár hónapos is tud poharazni, ha megtanítják.

2015. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyerekeim sose ittak cumisüvegből. Szoptak, és mellette, ha néha vizet kaptak, pohárból itattam őket. Nővérem a tápszert is pohárból adta a gyerekeknek a kezdetektől. Először csak kis kortyokat tudnak inni, de aztán belejönnek. Persze 8 hónapos babánál még nem kell áttérni, csak ha szeretnéd.
2015. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hivatalosan egy éves korbsn már vagy átmenetet ell használni, csőrös vagy miegyéb, ezen tól már poharat


viszont nekem a bölcsibe jelentkezésnél(1,5 évesen adom be) azt mondák nemszükséges tanítanom rá, ott metanítják őket, ill. kínálják a poharat, hamar rákapnak a kicsik

2015. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*aőúgy ahogy olvasom itt, igen már a kezdetektől tudnak újszülöttként is pohárból inni, kicsi kortyonként, a cumisüveget csa aérttalálták fel, hogy az anyának megkönnyítsék az etetést.
2015. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az én 2 évesem nem tud pohárból inni, még segítséggel sem. Hiába gyakoroltatom vele, játéknak veszi, beledugja a nyelvét vagy kifolyatja a vizet a szájából.

Ezt csak azért írtam le, hogy ne aggódj, nincs elkésve a gyereked. Ismerek olyat akinek a kisfia 1 évesen egyedül ivott pohárból. Én örülök, ha óvodára megtanulja.

2015. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!