Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a babám és 1 ujjnyi...

6 hónapos a babám és 1 ujjnyi hely van csak a kutacsánál! Azt mondta a gyerekorvos, hogy védőnő rendszeresen mérje! Valaki babájánál van hasonló helyzet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 09:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
az én babám nagyon sokat bukott vissza a tápszerből...de viszont most hogy átváltottunk a 2-re,most alig jön neki vissza valami!valamikor semmi sem jön neki vissza!akkor ezek a bukások nincsenek összefüggésben a kutaccsal és az azzal járó problémákkal ugye?egyszer megnyugszom,hogy nincs semmi baj,utána meg megint aggódom!a gyerekorvosunk azt mondta,hogy nincs baj,de a fejkörfogatát folyamatosan figyelni,mérni kell!
2015. márc. 9. 11:42
 12/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok, akinek műtötték a fiát.

Na nekem mindkét fiam nagyon bukós volt sokáig, refluxos volt mindkettő, de ez teljesen független volt a koponyától. A kisebbik a műtét után is ugyanúgy bukott mint előtte. Viszont volt neki talán 2-3szor olyan "hányása" a műtét előtt, amikor sokat aludt (2-3 órát), és a mikor felkelt és letettem a játszószőnyegre játszani, mindenféle előjel nélkül hirtelen hanyatt fekvő helyzetből sugárban bukott egy nagyot, ő is teljesen meglepődött rajta. A refluxos bukás az másabb, sokszor büfivel jön, vagy legalábbis hallani hogy "mozdult a gyomra", előtte már kicsit nyüglődik, ő is érzi, hogy a levegő akar kijönni, vagy azt hogy marja a nyelőcsövét. A nyomásfokozódás miatti bukás (hányás) hirtelen jön, hányinger, előjel nélkül, sugárban, többnyire hosszabb, mély alvás után (persze ilyenkor általában üres a gyomruk, úgyhogy ilyen vizes híg valami jön vissza).

Szerintem a bukások semmilyen kapcsolatban sincsenek a kutacsával. Ráadásul eleve van neki kutacsa, mert még tapintható, és normális a fejformája is. Próbálj megnyugodni. A bukásokat majd elnövi, tudom hogy nehéz kivárni, de egyszer abbamaradnak.

2015. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Akkor talán nem lesz gond,bízom benne!Remélem a te kisfiad is jól van már!
2015. márc. 10. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!