Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őrülten drága a rotavírus...

Őrülten drága a rotavírus elleni védőoltás! Ma mondta a védőnőm, hogy 19000 ft és 2 kell belőle. Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 09:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mint minden más vírusnak, a rotának is csak tüneti kezelése létezik. Nem adattam be az oltást, se az orvos, se a védőnő nem ajánlották, ugyanis a környékünkön 4-5 éve egyetlen rotás gyerek se volt. Akkor meg minek terhelni még egy oltással a szervezetét? Egyébként 4 gyerekem van, egyik se volt soha rotás...és az ismerősök gyerekei között se volt egy se.
2010. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

lehet, h megköveztek ezért, de felesleges. 36 törzse van a rotának, a vakcina 3!!! ellen véd.

nem kapta meg a fiam, és nem az anyagiak miatt, mert megtehettük volna, szerencsére a párom jól keres. az pedig nem igaz, h a gyerekek 95%a elkapja.

másrészt 1000 ilyen vírus van, pl. ott a calici, az ellen sem adnak semmit...

makacs vírus, az tény, de ismerek olyan kislányt, aki eddig már 3szor elkapta a bölcsiben, mégsem került sosem kórházba. a lefolyása változik egyénenként.

a családom egészségügyis, senki nem ajánlotta.

2010. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
pont ugyanazt akartam irni mint a 10.04es .csak 3 törsz ellen véd és az csak kampány h a gyerekek 95 %a elkapja, nekem ismerőseim közt senki. Meg ha ugy lenne joval olcsobb lenne az oltás is. A védőnőm azt mondta h ha hajlama van a kiszáradásra akkor mindegy h rota vagy calici kapja el vagy csak sima gyomorrontás mindenképp korházba kerül. ha nincs hajlam akkor meg otthon átvészeli.
2010. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem hogy a nagyobbik lányom 7 éves,és akkor még halvány lila gőzünk nem volt erről a rotáról.most meg olyan trendi lett. Sajnos lehet hogy van,de amit reklámoznak nagy hévvel,azon az állam sokat kaszál. Mindet amit reklámoznak,nem egy No1. lásd krémek,édességek,vegyiárú,amit meg nem nyomnak tele reklámmal,lever mindent a jó minőségével.
2010. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Sőt az oltóanyag csak a gyerek 1-2 éves koráig véd!

Így óvodásan már biztos nem!

S tényleg minden oltásnak van veszélye is.

Négy gyerekem közül egy sem volt rotás!

2010. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem adattuk be, túl sokba kerül.
2010. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nálunk hogyan csinálják...de itt ingyenes. Meg is kapta.
2010. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Hála Istennek, az én 11 hónaposom nem kapta el a vírust és az ismeretségi körömben sincs senki akinek a gyermeke elkapta. Én be akartam adatni, csak későn szólt a védőnőm és már akkor nem lehetett beadatni, aggódtam is egy ideig, de semmi gondunk. Szerintem erős hogy a gyerekek 95%-a elkapja...
2010. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
az én kisfiam sem kapta meg, és nem az anyagiak miatt. az okokat fentebb már leírták azok, akik nem adatták be.
2010. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én ápolónő vagyok,beadattam,nálunk erősen javasolja a háziorvos,ha ki tudja az ember nyögni,hát nem egyszerű... De annyira el voltam keseredve,hogy tápszeres baba lett,és mindenhonnan azt hallottam,gyengébb lesz az immunrendszere,így próbáltam magam megnyugtatni. Következő babámnál már nem biztos,hogy ki tudjuk majd fizetni.
2010. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!