Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka is alkalmazzátok az...

Éjszaka is alkalmazzátok az Aludj jól gyermekem módszert? Ha üvölt és az összes lakó felébred, akkor is?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 10:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
sem éjjel sem nappal nem használok semmi idomítást
2010. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez gyerekkínzás és nem módszer. Bocsi ezzel nem bántani akarlak de én nem tartom jónak. A kislányom születése óta a férjem és köztem alszik el az ágyba miután kijátszotta magát álomba szenderül és beteszem a kiságyba, reggel ébred vidáman 5-6 között.
2010. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%

Mi sem használunk semmiféle hülye könyv ajánlotta módszereket. Azért szültük meg őket,hogyha szükségük van ránk,akkor ott legyünk,nem pedig azért,hogy magunkkal jót tegyünk.

Ha valaki tiszta szívvel áll hozzá annak nem is kell semmiklyen ilyen módszer.

Leírom az én esetem:

Kislányom most 6 hónapos múlt.2 héttel. 6 hónapos koráig velünk aludtz egy ágyban,állandóan cicizett éjjel,én alig aludtam valamit a 6 hónap alatt,de nem bántam,mert éreztem,hogy szüksége van rám.

Egyik este beszélgettem neki,hogy anya már nagyon fáradt,és hogy bizti nagyon jó lenne neki a hercegnős kiságyába aludni,meg ilyenek. Gondoltam megpróbálom.(azt viszont magamba eldöntöttem,hogy cicit megpróbálok neki nem adni,hanem készítettem neki forralt vizet)

Este beletettem a kiságyába (megvártam,míg nagyon fáradt lesz),és mit ad isten elaludt. 1 hétig még felkelt 2x,3x,de csak pici vizet ivott. A második héten már csak 1x,2x kelt fel,volt mikor már nem is ivott. Ma ott tartunk,hogy egyedül alszik,néha felébred,visszateszem a cumit a szájába és alszik reggel 8 ig.

Szóval szépen is meg lehet ezt szerintem oldani,hisz nem azért vagyunk anyák,hogy azt hallgassuk hogyan ordít a gyerek.

Tudom,lehet nekem tényleg szerencsém volt,és nagyon könnyen ment,de szerintem kitartással megoldható.

Ha sír,igenis meg kell nyugtatni,hisz ez a feladatunk.

Remélem tudtam segíteni,és bízom benn,mindenki így próbálja meg,nem pedig kőkemény uralommal.

2010. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem alkalmaznám, én sem tartom helyesnek. Ráadásul éjjel jobb visszaringatni mint sírni hagyn,mert gyorsabb. Meg nem is akarom. Ha neki az kell hogy ringassam, ringatom. Szeretetből.
2010. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Én sem alkalmazom ezt a módszert!!!!

Egy ismerősöm csak megjegyezte, hogy ebben a korban (fél éves) már egyedül kellene magától elaludnia! Hát, nálunk eddig ez kb. 4-5 alkalommal fordult elő (biztos már nagyon fáradt volt). Egyébként cicin alszik el, ha mégsem, akkor ringatva.

Kezembe került ez a könyv, és az én véleményem is, hogy ez kínzás!

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert azt írja a könyv, hogy nem csak nappal, hanem éjszaka is ezt kell alkalmazni. Vagyis, hagyod sírni, kimész, bemész, 1 perc, 3 perc, 5 perc, meg ki tudja még mennyi és akár 1 óra is eltelhet, mire elalszik. Csak kérdezem én, mit szólnak ehhez a szomszédok, lakók...stb.

Én éjszaka még szoptatom. 2x felébred, de ez még nem kóros. Lehet, már a megszokás, mert még soha nem aludt át éjszakát (de, kb. 2x), de szerintem ennyi belefér.

A vizet lehet, hogy kipróbálom! ;)

2010. febr. 15. 11:28
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 8 hónapos volt, amikor nappal megtanítottam egyedül elaludni. Nem tartottam be pontosan ezeket az időközöket, amit írsz, 5, majd 10 perc volt. Hát, én sem akartam elhinni, de az 1. alvásnál fél óra volt, a másodiknál még bementem a 10 perc után és ennyi. Nappal azóta is magától alszik el, szerencsére már jó ideje fix napirendje van, 2 alvással, így abszolút simán működik a dolog.

Éjszaka viszont sosem hagyom sírni, ha felébred, bemegyek hozzá, kiveszem, 3 hónappal ezelőttig megszoptattam (most 1 éves), azóta csak vizet kap (ezt is ki kellett tapasztalni, hogy nem-e éhes, de tutira csak megszokás, mert ha pl. 2x felkel és iszik, összesen 10 ml fogy el!). Mostanában már átalussza az éjszakákat. Kop-kop-kop :)

Egyébként én is kínzásnak gondoltam először, de csinált egy olyan éjszakát, ami után "besokalltam": 2 órát üvöltött, nem volt éhes, nem volt beteg, nem kellett pukiznia, nem fázott, nem volt melege stb. és mégis ordított. Na, másnap kezdtem a szoktatást :)

2010. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Én meg csak este alkalmazom. Nekem 7 hónap után "ment el a kedvem" a 4-5 alkalmas ébredésektől és kipróbáltam. Tapasztalat: kétszer sírt 1 percig! aztán aludt. Valószínű már neki is kellett valami rendszer, mert sajnos össze-vissza volt az altatás. Cicin, ringatással, az én ágyamban, a sajátjában..stb. Ja, és aki nem olvast a könyvet, az inkább ne bírálgasson!!! Egyébként úgy gondolom, hogy pár hónapos babához igenis keljen fel a mama, de fél év után már, ha nem is végig, de két részletben aludnia kellene.
2010. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
1.vagyok. olvastam. undorító és igenis kínzás és idomítás. ez a véleményem, ha tetszik, ha nem.
2010. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Alkalmaztam nappal is és éjjel is. Az éjszakait 3 nap alatt megszokta és ha fel is ébred nem kellett kivennem v. ott ülnöm 1 órán keresztül mellette és csitítgatnom. 1-2 percig sírdogált, adtam neki cumit és már aludt is tovább. Volt, hogy csak mocorgott és fel sem ébredt. Előtte kb. 2 óránként kelt és nagyon nehezen lehetett visszaaltatni. Mire én is visszaaludtam utána szinte újra kelnem kellett. Ezt hosszú távon tényleg nem lehet bírni. Nappal pedig kb. 2 hét volt mire szépen egyedül elaludt.

A szomszéd 2x dörömbölt le, de nem igazán érdekel. A másik szomszédnak van gyereke, uh. ő tudja, hogy mivel jár.

2010. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

12:15-ös vagyok.

Az kihagytam, hogy 6 hónapos volt mikor elkezdtük.

Azt azért hozzáteszem, hogy ez nem gyerekkínzás és cseppet sem baromság!

2010. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!