Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek 14honapos...

Anyukák! Akinek 14honapos körüli a babája, nektek hogyan telik a napotok? Nem csak a babáé. Mellette miket csináltok. Mikor keltek fekszetek? Tévézni van e időtök?

Figyelt kérdés

Miket tanitotok a babának?

Szerettek kimozdulni nélküle?nekem nincs erre igényem.viszem magammal ahova megyek:))


2015. márc. 11. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Ti mikor szoktatok főzni?mi reggel együtt kelünk 7kor.pelust cserélek,feloltoztetem,azután reggeli.majd kimegyunk setalni.11kor porszivozunk es alszik.ez alatt megfozok.egyutt mosunk teregetunk.ebed utan jatszunk.kint is bent is.5kor uzsi.fel6kor furdes.7kor vacsi.közben megy a tv.felszemmel nezem 1orat.kozbe jatek.fel 10kor alvas.egesznap mondokazok neki.
2015. márc. 11. 13:01
 2/9 anonim ***** válasza:

13 hónapos a kislányunk, 25 hetes terhes vagyok.

Pár napja így alakulnak a napjaink:

7-8 között kel, reggelizik, átöltöztetem, pelenkacsere. Megcsinálom az ágyat, elmosogatok, eszik pár falatot. Hajat mosok, megszárítom, kislányunk meg közbe szétpakolja a játékait. 10 fele tízóraizik egy kis gyümölcsöt utána megyünk boltba, sétálni. Hazaérve eszik egy bébikaját, utána alszik. Ilyankor én is pihenek vele, tv-t nézek, netezek, de trgnap pl úgy elfáradtam a délelőtti sétában h elaludtam vele én is. Felkel akkor uzsi, azzal játszunk amivel épp szeretne mindig odahozza hozzám amihez épp kedve van, pl labdázunk, játékdobozát kipakolja és akkor belemászik, hintázik, könyvet nézegetünk. Nem kell vele folyamatosan foglalkozni, szépen eljátszik egyedül néha kis ideig kell neki a társaság de amúgy elpakolászik egyedül. Ilyankor főzök vmi vacsit, ha vmi hosszabb készìtésű kaját csinálok akkor alvása alatt előkészítem. Ahogy hazaér a párom akkor vele játszik, esznek, amíg pancsiznak összeszedem a játékokat és felseprek. Utána mi is lefürdünk. Játék megint, ekkor megint szétpakol kicsit. Mi közben beszélgetünk. 9-10 között összeszedjük és lefekszünk, ilyenkor van h ott köztünk játszik még kicsit de mostanság h egyet alszik délután, így hamar kidől. Elalszanak, utana én még híreket olvasok aztán én is elalszok.


Mindenhova jön velem/velünk. Nincs igényem/igényünk h elmenjünk külön.

2015. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szombatonként mosok akkor segít benne. Vegyszeres dolokat nem engedem, de szokott vmi portörlés féleséget is csinálni, na meg ha megszerzi a söprűt azzal bohóckodik.
2015. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14 hónapos a kisfiam.

Reggel 7 körül kelünk, +/- fél óra. Pelusozunk, átöltözünk. Reggel tápszert eszik, utána szabadság van, én kávézom, reggelizek, ha kér belőle akkor ő is csipeget még. 10-ig játék, tízóraira általában gyümölcs van. Ebédig el szoktunk menni intézkedni, boltba, postára, ilyesmi, heti 1-2x klubba vagy kisgyerekes barátokhoz. Ebéd fél 1 körül, ha ki nem dől előtte, mint pl ma :) Ebédre most már darabosat kér, olyat amit meg tud enni egyedül, hát nem egyszerű ez az étkezés :D Szundi van kb 3-ig. Utána még lemegyünk az udvarra, vagy sétálni. Uzsi 5 körül, valami tejtermék - joghurt, túró, gyümölccsel, vagy tejpép... Apa fél 6 körül jön, akkor főzök vacsit, ők játszanak. Fürdés 3/4 8kor, szigorúan Apával :) Addig összerámolok. Vacsira tápszer. Legkésőbb 9-re alszik.


Önállóan is eljátszik sokat, jön-megy, pakolászik. Napközben szoktam netezni, főleg mobilon. TV-t nem nagyon nézünk. A házimunkát általában apás időben, vagy este altatás után, vagy hétvégén végzem, kivéve mosás-mosogatás, az megy napközben is.

Kimozdulni ritkán szoktam, kb 2 havonta egy barátnőzés nélküle. Nagyi néha elviszi egy-egy délután, akkor az is az én időm :) Amúgy ha nagyon akarnék mehetnék, Apa ellátja tökéletesen, de jobb szeretek velük lenni, 3-asban :)

Most próbálkozunk a kistesóval, remélem gyorsan összejön.

És ti Kérdező?

2015. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

13 hónapos kislány.

Reggel 7-8 között kel, pelenkacsere, áthozom a mi ágyunkba ott megissza a tápszerét addig még ébredezek utána összepakolom a lakást, kiporszívózok ő addig játszik vagy segít.

Utána ha kell lemegyünk boltba, megfőzők, 11-kor játszótér délre hazaérünk akkor ebédel, utána alvás.

Általában 1-1, 5 órát alszik addig pihenek, netezek, ritkán tévét nézek.

2 körül kel kis játék itthon 3-fél 4 felé uzsonnázik utána amióta ilyen jó az idő lemegyünk sétálni, motorozni, játszóterezni. 6 körül érünk haza, újra felporszívózok (minden kis morzsát megtalál és megeszi) Néz egy kis mesét (most éppen vízipókot) addig pihenek.

7 kor vacsi utána ha apa itthon van (ha éjszakás akkor 6-kor elmegy) akkor játszanak megcsinálja a fürdő vizét és megfürdeti én addig elpakolom a játékait

Legkésőbb 8-kor lámpaoltás, ölemben megissza a tápszert majd alszik általában reggelig.

Nagyobb takarítást, WC pucolást, ablakmosást, felmosást akkor csinálom amikor a férjem itthon van.

Egy hónapban egyszer nagymamánál alszik olyankor közös program van a férjemmel, mozi, vacsi, akármi.

Vannak nyűgösebb napok de általában mindent meg lehet mellette csinálni.

2015. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi is szeretnénk babát,de majd csak jövő januártól szeretnék teherbe esni..főzni miket szoktatok?nekem a babam gomban es apromagvas gyümölcs kivételével mindent kap.most probalom leszoktatni az éjjeli evesrol.kétszer ker tapit
2015. márc. 11. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Az én kislányom is ugyanazt eszi amit mi(kiv amiket írtál). Olyan ételeket főzők amikkel nem kell pepecselni. Pl rizseshus, sajtos hus, levesek, ma töltött paprika volt.

Mi szeptemberben akarjuk elkezdeni a kistesó projektet :)

2015. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja éjszaka már nem eszik régóta.
2015. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem meg eszik.de ugy latom megszokásból,kevesebbet adok neki.nem banja csak kapjon:))ha éhes lenne adnek többet.nalunk ma gyümölcs leves meg spenot volt.evett du tejszeleltet eg izes roladot.imadja a tejbegrizt.a bundás kenyeret.rantott hust:)szereti ha mondokazok vagy enekelek.meg egy szot sem mond:)De amit szeretne azt mutatja.
2015. márc. 11. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!