Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen gonosz sok anyuka?

Miért ilyen gonosz sok anyuka?

Figyelt kérdés

Kint voltunk ma a játszótéren a 18hónapos kisfiammal.

Az egyik anyuka azt ecsetelte nekem, hogy én nem úgy nézek ki, mint egy igazi anyuka. Nem is érti, miért és hogy csinálom ezt. Biztosan csak látszat anyuka vagyok, és a nap nagyrészében babysitter vagy a nagymama neveli a gyerekemet.. Hát köpni-nyelni nem tudtam.

Eddig is kaptam hideget-meleget azért mert fiatal anyuka vagyok, 22 évesen szültem - tervezett baba volt.


De ez a mai..

Próbáltam neki elmagyarázni a dolgokat, de ő csak kötötte ez ebet a karóhoz.

Szerintetek is tényleg olyan "látszat" anyuka vagyok csak?


18 hónapos a pici, és nagyon jó baba. Mikor alszik szinte minden házimunkát el tudok végezni mellette. A párom 3kor ér haza a munkából, utána ha dolgom van ő van vele. Ez kb. havi 1 kozmetikust, heti 1 szolit és kb. 1-2 hetente 1-2óra barátnőzést jelent. Plusz heti 4x járok edzeni, ilyenkor kezdetben apa/nagymama vigyázott rá, most pedig szoktatjuk a bölcsibe, így az edzést erre az időre teszem. Az összes többi időmet vele töltöm, játszunk, mesézünk, játszóterezünk, nagyokat sétálunk, babaúszásra járunk, stb.

Attól a mai világban valaki rossz anya lesz, mert naponta 2 órát nem vele tölt a gyerek? Ekkora tragédia lenne, hogy a saját apja egyedül van vele, amíg én kicsit kikapcsolok?

A másik amiért majdnem megevett az anyuka, az az volt, hogy azt mondtam, hogy nekünk simán jut a párommal egymásra időnk, mert úgy osztjuk be a napunkat. egyszerűen nem értem.. sosem dicsekedtem ezzel, hogy én így élek, és nekem micsoda jó babám van, vagy hogy milyen jó, hogy van segítségem. Tényleg jó, és ha van, miért ne venném néha igénybe? Azért mert másnak rosszabb? Én nagyon sajnálom azt, aki egyedül neveli a gyereket vagy nincs segítség vagy a fene tudja, de ne én legyek már a rossz.. :(

Pláne hogy így is aggódok folyamatosan, hogy mindent jól csinálok-e.


Szerintetek is önző vagyok, és ezt az időt a gyerektől veszem el, vagy tényleg nagyon sok anyuka ilyen gonosz? Miért? :(


2015. márc. 11. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Most te dicsekedsz :) ?


Jól csinálod nyugi!

2015. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Valszeg csak irigy volt, és jól esett neki hogy odacsíphetett neked. Én is irigyellek kicsit, mert nekem sincs segítségem, 2 gyerek van. De nem panaszkodom, én válltam, magamnak vállaltam, és segít a párom ahol csak tud. Én is eljutok szoliba, meg kikapcsolódni kb 2-3 hetente 1x. De én elégedett vagyok. NEkem nem fáj az ha másnak könnyebb Ne foglalkozz vele, irigy és rosszindulatú volt az a nő.
2015. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Neeem, ezt sem annak szántam :)

Pont azért nem is szoktam ezt elmondani senkinek, mert tudom, hogy másoknak sokkal nehezebb. Csak ha már megkérdezi, elmondom, akkor ne kössön már belém :( Nem én tehetek róla, hogy őt otthagyta a srác és egyedül van :(

2015. márc. 11. 15:01
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem csak irigy volt, hogy ennyi segítséged van. Ritka az ilyen és nagy szerencse. Természetesen igazad van, hogy igénybe veszed, ln is megteszem, mikor lehet (közel sem ennyit sajnos) Mondjuk ez a "van időnk egymásra, mert úgy osztjuk be a napunkat", némileg kioktatásnak tűnik (biztos nem úgy szántad, de lehet nem gondoltad át), mert egy 3-kor már otthon lévő párral ez nem nagy kunszt. Az én férjem, ha nem kell túlóráznia 6-kor ér haza, ilyenkor már nyilván szeretne ő is a fiával lenni, igazából fél 9, mikor először kettesben tudunk lenni, innentől van időnk egymásra, ami nem túl sok.
2015. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Jól mondod, persze hogy ne te tehetsz az ő bajáról. Ezért is mondtam, ne foglalkozz vele. Majd megszod,. hogy sok ilyenbe futsz még bele. Megkérdezi, hogy kipanaszkodhassa magát, és aikor meghallja hogy neked milyen jó és könnyű, akkor elönti az irigység. Sok ilyen van. Az iyet le kell tojni és pont. Vannak normálisak is.
2015. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Azért gonosz, mert irigy. Engem is végtelenül irritál, hogy neked ennyi időd van, én meg nem tudom fölvenni a telefont a barátnőmnek, annyira tele vagyok feladattal! :) De az a helyzet, hogy én is irigy vagyok. Konkrétan erre a barátnőmre is, akivel szinte egy időben szültünk, csak az ő fia egy végtelenül nyugodt gyerek, az én lányom meg egy hisztigép. Ahogy meglátom a számát a telefonomon, a hajam égnek áll, hogy ő már megint ráér, én meg nem. Ezt a pár sort is úgy írom, hogy közben ebédelek, mert végre elaludt a kicsim.

Ezzel együtt én soha nem mondanék ilyet senkinek, hogy látszatanya. Egy nőt két dologgal lehet a legjobban bántani: ha a gyerekét bántják, vagy ha az anyaságában kritizálják. Aki ilyet mond, az szerintem egy igazi szemétláda, inkább ne keresd a társaságát.

2015. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is irigy rad. Rank is szoktak azok lenni, mert mi igazi alomparos vagyunk, es a kozos babank is egy nagyon mosolygos, kiegyensulyozott gyermek. En is heti 2x szolizom, sminkelek minden nap, 2 het utan olyan volt az alakom, mintha nem is szultem volna. Es igen, ezt sokan megjegyzik. Eddig nem rosszindulatuan, hanem hogy milyen szerencses vagyok. Igen, annak tartom magam, es meg is becsulom azt amim van.

Ezért leszolni valakit igazi taplosag szerintem, ahogy te is irod, nem te tehetsz rola, ha masoknak rosszul alakul az eletuk.

2015. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem csak az anyukáknál van így. Általában ilyen rosszindulatúak tudnak lenni az emberek. Bármi másról legyen szó. Ha pl. veszel magadnak egy kocsit fiatalon a saját pénzedből, mert dolgoztál vagy ilyesmi, akkor egyből jönnek, hogy biztos a se..ed alá tolták a szüleid.


Napestig lehetne ezeket sorolni.

2015. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

sokakkal megesik nyugi


engem hivatalokban kezelnek le, letegeznek, volt hogy egy órán át sem szólítottak(az ügyintéző egy soron kívülit fogadott, a többi időt végig beszélte a másik ügyfelessel, akinél ügyfél volt - teljesen más részleg kérdezte hogy i a számom, mert beszólítana babával-de nem oda tartoztam sajnos az ügyemmel, plusz 9 hónapig tartották vissza az anyaönyv helyesbítést, stb..)


lehet azért kapm "csak " hivatalokban, mert játszótérre még nem járunk...

2015. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tipikus.Irigység. És a rosszabbik fajta. Én is irigyellek, de ilyet nem mondtam volna. Max annyit hogy nem tudom mit csinalsz de elmondhatnád a titkot. Meg hogy milyen jo neked.

Nekem sincs segitségem.Férjem van aki 4kor végez de ahhoz hogy 2orát egyhuztomban normalisan vigyazzon-töltsön a lányával ,3oldalas kétpéldányban ,minimum 8munkanappal elöbb ,kitöltött kérvényt kell benyujtanom. Elbirálásának ideje 3hét.Szoval mindig enyém a bAbesz.Amit nem bánok kivéve ha épp wcznem kell. Hogy magamra sem jut időm...mar hozzászoktam. De igy rá se ugyhogy ha akar vmit akkor a fent emlitett modón viszont azonnali elbirálással jelezheti.(pl elfogyott a wc papir,fözz egy kávét, csinálj vacsit..stb)

Na viccet félretéve,a férjemre csak sűrgős esetben számithatok. Szoval minden értelemben irigyellek de ettől nem oltogatnálak.Add alá a lovat hogy persze a gyerek valoban nem is a tied te maga a bébiszitter vagy, de napi 24ben igy sokszor neked mondja azt hogy anya.Ez a munkád...stb... Eszem megáll a rosszindulat mennyire elburjánzott..

2015. márc. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!