Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működik az a "gonosz"...

Hogy működik az a "gonosz" módszer altatásnál?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire emlékszem, hogy sír a baba (itt: 10 hónapos), aztán be kell menni 5 perc múlva, de nem szabad felvenni, aztán be kell menni 10 perc múlva.. Nem tudom tovább. kérem írja le, aki tudja, mert kitépem már az összes hajam.
2012. júl. 3. 22:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Így. Először két percenként nézel rá, aztán öt, aztán tíz, majd húsz. Ha esetleg kétségbeesésében elhányná vagy összekakilná magát, tudd, hogy csak a te idegesítésedre csinálja, ezért meg ne essen rajta a szíved, hanem szó nélkül cseréld ki az ágyneműjét, és folytathatod a tanítást.

Szép, szívet melengető módszer, sok sikert.

2012. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Simogasd inkább a hátát, amíg megnyugszik, a sírástól csak jobban behergeli magát.
2012. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan amúgy mi a gond az alvással, ami miatt ilyen drasztikus módszert akarsz alkalmazni?
2012. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem a humort kedves első, csak nem szeretem. Mielőtt ilyen cinikus lennél, gondold már át esetleg, hogy vannak helyzetek, amikor ez a módszer célravezetőbb mindenki érdekében, mint hogy anyuka bekattanjon.

Annak, aki kérdezte, mi a probléma:


2 gyerekem van, a nagyobbik 3 éves, a kicsi 10 hónapos.

Már vagy 2 hónapja minden este órákig altatom, ha leteszem, üvölt. Most aludt el nemrég. 11 körül szokott. De reggel 8-kor meg már ébred, meg éjszaka is egyszer. Én egyedül vagyok velük, apuka külföldön dolgozik. Segítségem nincs. Nem bírom már, úgy érzem. Ez van. lehet gyenge vagyok, de ez van. Semmi időm egész nap, legalább este 10 után lenne egy kicsi. Fel tudnék töltődni belőle, mert nem hiszem, hogy egy idegroncs anyuka jobb.


A ti türelmetekhez meg gratulálok...

2012. júl. 3. 23:21
 5/22 A kérdező kommentje:
Na és még a nagy dackorszakáról nem is szóltam. Az esti fogmosásra is a kicsi üvöltése közepette kerítünk sort :S
2012. júl. 3. 23:23
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Hát a hagyni sírni sosem célra vezető! Már bocsi hogy ezt írom mert tudom hogy baromi nehéz mert mig ő 11kor elalszik te max. 2kor (én altatás után pakolok, mosogatok, felmosok) Szóval nehari de szerintem valahol te rontottad el! Nekem az elejétől mindig egyformán zajlik a fürdetéstől az ágyig a menet és volt már olyan hogy kisasszonynak esze ágába sem volt elaludni holott addig simán elaludt magába! Nyöszizett meg vergődött hallgattam DE NEM SÍRT azt nem szabad hagyni.... én hallgatózok és ha hallom elvadulni bemegyek és megkérdem mi a baj...... akkor kiveszem de szobából ki nem megyünk... megnézzük a függönyt a lámpát ami világit és megbeszéljük suttogva hogy alvás van (11 hónapos) max kétszer még eljátsza de feladja :) ezekután ugyanolyan mint régen. Én hiszem hogy észlények és ki akarja próbálni mit engedek mit nem. Ha egyszer engednék a fáradtságnak és a lustaságnak lehet kiengedném a nappaliba tombolni mondván hogy majd elfárad. Na akkor borulna minden! Valamin következetesen változtass, nekem ez a tippem.....


Üdv: Egy szintén fáradt anyuka fogzás idején :(

2012. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Talán ez jobban tetszik, egy másik válaszoló összefoglalója a suttogó módszeréről: "8 hónapos kor után következik a tutinak mondott módszer, amely nagyjából a következőképpen néz ki: este ugyanabban az időpontban és ugyanazzal a szertartással körülvéve előkészíted az alvást (vacsora, fürdés, mese, puszi), lefekteted az ágyba a kicsit. Ha sír, megnyugtatod, de nem veszed ki az ágyból. Ha feláll az ágyban, visszafekteted a helyére. Mindezt addig, amíg nem alszik el. Ha éjszaka felébred, ugyanez az eljárás érvényes: nem szabad kivenni, simogatni lehet, megnyugtatni, visszafektetni a helyére, amíg el nem alszik.

Az első éjszaka kitartó gyerek esetén akár másfél-2 óráig is eltarthat, mire álomba szenderül, de ez az időtartam éjszakáról éjszakára csökken majd, míg végül a kicsi át nem alussza az éjszakát.

Én ezt olvastam egy oldalon de google-ban sokmindent találhatsz róla.Sok sikert ;)"


Egy szerencsés anyuka, akinek nem kellett még sírni hagyni. (ezzel talán Te is megúszod, jóval kíméletesebb, nekem bevált, bár nem tudtam, hogy ez egy "módszer")

2012. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy a te módszeredet 2 perccel kell kezdeni és utána minden fokozatosan plusz egy percet kell még hagyni a sírásra. Az ajtót pedig csak résnyire hagyd nyitva. Egy idő után megtanul magától elaludni! De ennél a módszernél az esti rutin is nagyon fontos!
2012. júl. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok.

Majd ha lesz időm, bemásolom a Spock-könyv vonatkozó fejezetét, akkor talán elhiszed, hogy nem humorizáltam, hanem ez így, feketén-fehéren le van benne írva. Egyébként nekem is extra rossz alvó volt a kisfiam, de soha nem hagytam sírni, inkább ringattam, simogattam, így is leszokott az éjjeli kelésről.

2012. júl. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező! Ne foglalkozz a sok primitiv és rosszindulatú anyukával,szeretnek mártírkodni és előadni,hogy ne hagyd sírni a gyereket,sőt kapkodd fel az hogy még 3 évesen sem lesz később normálisan aludni nem baj,mert anya avagy kimerültnek kell lenned...

Bemásolom amit nekem írtak,én így tanítottam meg a fiam 6,5 hónaposan,előtte 2 hétig szenvedés volt az alvás,1 óránként felkelt,sehogy nem volt jó.

"OK akkor nem kell aggódnod. A kisfiad teljesen normálisan reagál mindenre. Ott vagy,amikor elalszik, aztán eltűnsz. Az alvás alatt, anya eltűnik. Én is utálnék aludni. Most tehát meg kéne tanítanod elaludni.

Nem olyan nehéz, mint gondolod, csak még nem tudod a módját:

Szívesen elmondom neked, mit tanított nekem egy orvos, az alváscentrumban, amikor én is így jártam a kislányommal. Figyelj, és ha betartod 3 nap múlva aludni fog, igazság szerint már máma is, de a 3. nap az fantasztikus lesz.

1 nap:

- esti programnál mindig legyen ugyanaz a sorrend (pl: evés, fürdés, szoptatás)

- az utolsó mozzanat után (pl szoptatás) rakd be őt a kiságyába és mondj neki valamit, ami innentől az alvást fogja jelenten (pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni)

- és menj ki

- hagyd 5 percet sírni (baromi nehéz) és nyugodtan menj vissza, ne nyúlj hozzá, csak hajolj oda és mond azt: Kicsim most este van aludni kell, anya is fáradt és a befejezőmondatot(pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni) és menj ki. Nem baj, hogy végigsírja a mondataidat és úgy mész ki hogy még mindig sír, menj ki

- 5 perc múlva ismétlés

- amíg el nem alszik

Amikor elalszik már végig fogja aludni az estét.

Nálunk az első nap 21 perc, második 6 perc és harmadik 1 perc volt. A legrosszabb, amiről halottam, az első nap 1:38 perc, második nap 40 perc, harmadik nap 8 perc volt. A legjobb eredmény, már az első nap 8 perc volt.

De fontos. Bármilyen kiborító is az, hogy sír, ne sajnáld, hanem az lebegjen a szemed előtt, hogy most meg kell tanulnia aludni, mert ez így neki sem jó."


Fiamnak első nap 45 perc volt,de ebből 5 perc volt sírás a többi nyafogás volt forgolódás,másnap 5 perc alatt elaludt semmit se sírt 3. nap rögtön aludt,délután is megtanulta,azóta nagyon jókat alszunk mindhárman. Semmi baja nem lesz ettől a babának,ezek csak tévhitek amiket itt szajkóznak,csak tudod nem ismerik rendesen a módszert,de ellene beszélni és ítélkezni tudnak.

2012. júl. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!