Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háborítatlan szülés után...

Háborítatlan szülés után nincs hasfájós sírás?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm nemrég mondta, hogy a második babájánál elmaradtak a hasfájós sírások, mert a szülés háborítatlanul, beavatkozás nélkül ment és így a baba nem ért meg traumát és ezért el is maradtak a hasfájós sírások, mert nem kellett semmit elsírnia, mert szépen született. Én azt gondolom, hogy a hasfájás nem lelki eredetű, hanem az emésztőrendszer éretlenséáge miatt van. Ilyenről még nem hallottam, hogy ha beavatkozásmentes és háborítatlan a szülés, akkor a hasfájás is elmarad. Ti erről mit gondoltok?

2015. márc. 12. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nincs összefüggés, a hasfájás ahogy írod, a bélrendszer éretlensége miatt van. Dédanyáink még jórészt mind háborítatlan módon szültek, mégis hasfájós babákról mesélnek
2015. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülyeség. A hasfájás azért van, mert beindul az emésztés, és pont ahogy mondod fejletlen az emésztőszervrendszer.
2015. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora butaságot rég hallottam. Nem függ össze a kettő.


Én kaptam oxit, nem tágultam eléggé, leesett a fiam szívhangja, úgyhogy a dokim térdelt a hasamon, a másik tágított, úgy préselték ki a fiam. Nem volt hasfájós, sőt kifejezetten jó baba volt. 6 hetes korától átaludta az éjszakát.

2015. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolod jól. Semmi köze a kettőnek egymásnak. Fiam progi császáros volt még sem volt hasfájós.
2015. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarunk mindent meg tudunk magyarázni, kb. az ismerősöd magyarázata is ilyen...

A hasfájás nem függ össze a szülés milyenségével, de annál inkább összefügg az éretlen bélrendszerrel.

2015. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
No, akkor egyet értünk. Engem másfél nap vajúdás és több órás sikertelen kitolás után császároztak, mert a baba túl nagy volt. Az ismerősöm meg nem kapott semmilyen gyógyszert, nem is vágták. És ő azt mondja, hogy az ő bbaája ezért nem lett hasfájós, az enyém meg megszenvedett. De én ezt nem tudom elhinni... Ez ilyen sprirituális maszlagnak hangzik inkább. Sehol sem találtam róla tudományosan alátámasztott leírást.
2015. márc. 12. 10:47
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Mivel a véleményemet kérdezted. Személy szerint én nem hiszek a bélrendszer éretlenségében. Ha igaz is akkor is oka van, vagy pár héten belül rendeződnie kéne.


Elég valószínűtlen faj lennénk a Földön, ha csak a mi utódaink lennének képtelenek megemészteni hosszú hónapokig azt az egyetlen és sokszor kizárólagos táplálékot ami a rendelkezésükre áll. Az idegrendszer az egy dolog, az nálunk nyilván kritikus kérdés, de a bélrendszerünk a többi állatéhoz képest nem nagy kunszt. Nincs ok rá, hogy ennyire fejletlen legyen még évekig.


Az, hogy ez így van jelenleg, annak sok minden az oka lehet, az anya és általában az emberek helytelen táplálkozása, a sérült bél és hüvelyflóra, a stressz, az, hogy egész nap egy szobában dekkol a gyerek levegő és fény nélkül inger nélkül, mozgás nélkül, hogy egyedül hagyják egy kiságyban stb stb. És ez így mind.


A háborítatlan szülés lehet, hogy segít, de nem konkrétan a háborítatlan szülés ténye, hanem nyilván az ilyen anyák akiknek erre igénye van, azoknak igényük van eltérni a megszokott, sulykolt, nyilvánvalóan helytelen szokásoktól, újító szelleműek, tehát nagyobb az esélyük, hogy beletrafálnak valami jobb módszerbe és jól érzi magát a gyerek is.


Ezt gondolom.

2015. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez nem összefüggés, hanem egybeesés.

Azért az ismerősöd egymaga finoman szólva nem reprezentatív minta.

2015. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
badarság
2015. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyetlen faj vagyunk a Földön, aki születése után 18 évig gondozásra szorul. :)

Viccet félretéve, egy kisbaba igen sok mindenben éretlen, és bizony nem pattan lábra egyből mint egy paci és kezd el "legelni".


Egyértelmű, hogy nem a háborítatlan szülés fogja meghatározni a hasfájósságot. Ez nem ezzel függ össze. Több tényezője is lehet (bélrendszer érettsége, mit eszik az anyuka, milyen volt a terhessége, azalatt miket evett stb.).

2015. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!