Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véleménykülönbség az apával....

Véleménykülönbség az apával. Melyik út a járhatóbb?

Figyelt kérdés

10 hónapos, mászik, kapaszkodva áll, lépeget. No meg borul.


Egy durvább esése volt, amikor lefejelte a járóka szélét, pont mindketten láttuk.

Én azon az állásponton vagyok, hogy a maradandó károsodást okozó baleseteket próbálom maximálisan kiküszöbölni (kemény, éles felületnek való ütközés, stb). A járóka peremére polifoam rudat tettünk, belőle pedig kivettem a kemény játékokat. Ha padlón áll, akkor mögötte ülök, hogy ha hanyatt esne, ne a padlón koppanjon a feje.

Viszont habszivacson, ágyon, járókában hagyom esni. A rudak rugalmasak, biztos, hogy fáj valamennyire, de szerintem agyrázkódáshoz, csonttöréshez, bőrfelszakadáshoz kevés a fizika ilyen esetben.

A kanapé szivacs és párnák tömkelege, ott még fájdalom se érheti, zakózhat akármekkorát.


A férjem viszont szíve szerint bukósisakban tartaná a gyereket, főleg az ominózus lefejelés után (szerencsére sérülés nélkül megúszta). Ő a habszivacson is mögötte mozog, hogy elkapja.

A járóka le van engedve, kb 10 cm-re van a földtől. Kivettem néhány rudat, ki tud mászni. Néha arccal érkezik a mellette levő habszivacsra. Nem is sír, szerintem nem fáj neki. A férjem párnákat pakol oda, hogy arra essen. Szerintem a habszivacs elég az esés felfogásához.


A kérdés, hogy mennyire érdemes fizikailag védeni ilyen esetben?

Nem azért akarom fájdalmas élményeknek kitenni, mert szadista vagyok, hanem szerintem ez hozzájárul ahhoz, hogy ő maga óvatosabb legyen. 10 hónaposnak hiába magyaráznám, hogy "figyelj, ha hanyatt vágódsz a járókában, akkor az fájni fog, inkább térdelni kéne". Abban bízok, hogy pár esés után rájön, hogy az "elengedem a rudakat és a többit a gravitációra bízom" nem a legjobb stratégia és ő maga oldja meg ezt a problémát.


2015. márc. 12. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hagyni kell esni. egyrészt hogy megtanuljon "ügyesen" esni, másrészt azért, hogy megtanulja, hogy kapaszkodni kell, különben esés --> fájdalom lesz a vége.

a sérülés lehetőségét a lehető leginkább vissza kell szorítani (éles bútorszélek, járólap stb.), de ha habtapin, szőnyegen van, hagyni kell esni.

nyilván ezt állásból mondom, azért bútorról ne hagyd leesni :)

az nagyon rossz ha teljesen "burokban" van a gyerek.

2015. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, a gyereknek most meg kell tanulnia esni, ha nem akarja a férjed, hogy kesöbb komoly baja legyen.


Most - mivel pici - csak kis magasságból esik, késöbb, ahogy egyre magasabb lesz, egyre magasabban lesz a feje, és egyre nagyobb sebességgel ér(ne) a földre egy eséskor. Ha most megtanulja, hogy "az "elengedem a rudakat és a többit a gravitációra bízom" nem a legjobb stratégia", akkor késöbb sem éri komolyabb baleset, legalább is az esélye igencsak lecsökken.

2015. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, anyám is azt mondta, hogy bútorról ne essen le és parkettán/kövön tapadjak rá, mert ott ugye a feje is betörhet. De ahol valamennyire puha felületre esik és nem nagy magasságból, azt hagyjam inkább.


A másik oldalon meg ott a férjem álláspontja.


A járókából általában arccal tompítva érkezik ki (a lábát még nem húzza maga alá, ahogy a súlypontja lecsúszik a járóka széléről, arcra zuhan), de nem látom rajta, hogy zavarná. Feltápászkodik és megy tovább. Ezért se párnázok.


Gipszkarton falnak is hagyom esni, mert bár hatalmas hangja van, nagyon rugalmas anyag. Ahol tégla fal van, ott vagy párnát támasztok neki, vagy a falnak háttal odaülök "torlasznak", így rám esik.

2015. márc. 12. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnia esni és kezelni az ilyen helyzeteket.Ha állíndóan védve,óvva van,azt szokja meg,hogy a világon minden veszélyes,mindentől félni kell,nem fog merni kipróbálni semmit,főleg nem egyedül. Magyarul málé és szerencsétlen lesz. Bocs:D Én külföldön élek és itt a gyerekere kis szivacs sisakot tesznek,nem teljes kupak,csak körbe a kis fejükön és még felül is keresztben. Aztán menjenek csak.Persze nem felelőtlenül és nem kell a ló másik oldalára átesni. Az esést néha a gyerek élvezi,még a kis ütésekkel sincs baj,csak nem kell elkezdeni pánikolni,mert akkor megijed.
2015. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnia esni. Meg azt is, hogy az fájhat.

Neked van igazad.

Meg fogja tanulni, hogy hogyan essen, lehetőleg popóra érkezve. Ügyesek ezek a kölykök. :) Nem kell őket agyonfélteni, a bukósisak már túlzás lenne. :)

2015. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, előttem már leírták, hogy miért.
2015. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a te álláspontoddal értek egyet. Akit megóvnak mindentől, az nem tanul semmit, ezt az élete későbbi szakaszaiban sem árt szem előtt tartani.
2015. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!