Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a kanapéról a 8...

Leesett a kanapéról a 8 hónapos babám háttal, a hátára és a hátul a kis fejére esett, rögtön felsírt, látszólag minden rendben, vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Az ölemből elkezdett mászni a távirányítóért, mászásból kiült oldalra a kanapé szélére, fogtam a kezét a másikkal pedig a távirányítót akartam eltenni (inkább dobta volna le a földre!!!) , mire hátravetette magát és lesett a szőnyegre háttal. Jó nagyot puffant, rögtön felsírt, alig tudtam megvigasztalni, szerintem nagyon meg is ijedhetett. A fején nem láttam semmit. Mászott, ült, felállt, nem hányt, a szemein sem látok semmi furcsát. Annyi, hogy utána sokáig a vállamon feküdt. Meg fél óra múlva könnyedén, hamar be is aludt és már 20 perce alszik rendesen. Folyamatosan figyelem, azóta is bőgök. Rettenetes anyának érzem magam...:( Lehet baja? Mutassam azért meg az orvosnak?

#leesett a kanapáról #leesett az ágyról
2015. márc. 13. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne érez magad rettenetes anyának! :)

Szerintem minden anyuka tud ilyet mesélni és lesz ez még rosszabb is!

Ha sírt és nem látsz változást a viselkedésén, akkor ne aggódj. Ha aluszékonyabb lenne és sokkal többet pihen ma, akkor megmutatnám dokinak.

2015. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lesz ennél cifrább esése is! :) Figyeld, és ha nincs semmi szokatlan estig, akkor ne aggódj szerintem. Rugalmasak a kicsik nagyon. ;)
2015. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ez volt az első esés, ezért visel meg ennyire. Ne aggódj! Ezek a gyerekek gumiból vannak. Figyelgesd, ha valami szokatlant látsz, ugorj el vele a körzetihez.

Az én fiam 1,5 évesen a nagytv-vel takarózott be.... :)

2015. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mióta felállt, esett egy párszor és ütötte oda magát, de leesni még soha...:( Akkor is mindig borzasztóan érzem magam, de igen, ez most nagyon megvisel. :'( Köszönöm a biztató szavakat! Igen, azóta folyamatosan figyelem. Ha bármi furcsát látok, akkor elviszem a gyerekorvosunkhoz, mert 4-ig itt rendel nem messze.
2015. márc. 13. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs itt semmi gond. Figyeld persze, de nyugi. Lesznek itt ennél jóval nagyobb esések is, nem vagy rettenetes anya ettől. Az én fiam már ugrott fejest a kanapéról )szép kis púp lett belőle), gurult le lépcsőn és még sorolhatnám. 2,5 éves múlt kisebb koppanásokra már a fejemet sem emelem fel, de őt sem érdekli, megy tovább.
2015. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én biztos elvinném orvoshoz, mert:


1. Extra parás vagyok, és inkább az orvos mondja, hogy semmi baja, mint én.

2. A kanapé majdnem az ő testmagassága lehet, ezt is számításba kell venni.

3. Az aluszékonyság is figyelmeztető jel LEHET (Amellett az is igaz, hogy lehet egyébként is aludna most, ezért ne ess pánikba.)

4. Hányás, egyebek nélkül is lehet agyrázkódása. lehet, hogy csak később jön ki.


DE: Emiatt ne érezd maga sz.ranyának, nincs a Földön senki, akinek a gyerekével ne történne ilyen, vagy hasonló. Akkor is ha ott vagy mellette, akkor is, ha épp a kezét fogod, akkor is, ha épp csak annyira nézel félre, hogy végre igyál egy pohár vizet. Nem lehet mindent 100%-ban elkerülni, ez teljesen irreális elvárás magad felé.

2015. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ekkora lehetett a kislányom amikor a kanapén játszottunk direkt ott volt a lábam hogy le ne essen erre felkapaszkodott rajta felállt és átborult a lábamon, fejjel előre le a földre, éppen hogy elkaptam a lábát, de a fejét beütötte az asztal lábába. És szerintem le is ért a padlóra. Lett oldalt egy pukli. Sírt, de hamar megnyugodott. Én is vacilláltam hogy elvigyük e. Figyelgettem nem hányt, nem volt aluszékony, nem dülöngélt, a férjem felhívta a nővérét akinek 4 gyereke van ő mit gondol, azt mondta figyelgessük, ha semmi elváltozást nem látunk ő nem vinné sehova. Én beleképzeltem már mindet ( mindketten egészségügyiek vagyunk a férjemmel), este többször ránéztem (az megnyugtatott hogy van alatta légzésfigyelő) és másnap is figyelgettem semmi baja nem volt. Orvos nem látta. Már 13 hónapos esett már le csúszdáról, gurult le a dombszéléről... Szerintem figyeld még holnap is és ha bármi furcsaságot észre veszel akkor vidd el orvoshoz.

És ne érezd magad szarul. Tényleg mindenkivel előfordul, főleg amikor már mászik, áll, ül a gyerek.

2015. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam szarabb anya ne legyél!

Panelban laktunk mikor azt vettem észre, hogy nyitva van a folyosón a szekrényajtó, odamentem, kissé idegesen és bevágtam.

Nos a kislányom, aki akkor 9hónapos volt, éppen mászott ki onnan, és a fejének csaptam az ajtót.

Az extra, hogy a férjem meg kamerázta, ahogy bemászik, szóval felvétel is van róla.

Szerencsére nem lett komoly baja, de aztán magyarázkodhattunk az ügyeletes orvosnak.

2015. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!