Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Kész vagyok már,...

Mit tegyek? Kész vagyok már, egész nap nem aludt a babám, így én sem, ketten vagyunk itthon, már egy sort bőgtem is a fáradságtól.

Figyelt kérdés
Hogy pihenhetnék 2 hetes babám mellett? 2-2,5 óránként szopi éjjel nappal, párom egész nap dolgozik. Nincs elég tejem, de próbálkozunk, van hogy 1 óra múlva újra éhes a drágám, így napi 1-2-szer tápszert adok neki.
2010. febr. 15. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom hogy így kiborultál,de fel a fejjel! Nem könnyű az biztos,de belefogsz rázódni hidd el! Ha sűrűn cicire teszed a babád hamarosan lesz tejed,legalábbis nekem ez a tapasztalatom.Próbálj meg nem idegeskedni, mert attól inkább elapadhat az a kevés is ami van! Tudom mondani könnyű! Ja,nekem bevált az urtica urens homeopátiás bogyó tejserkentésre!

Sok sikert! Boldog babázást!

2010. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon nehéz, sajnos. Tudom, hogy könnyű írkászolni, de próbálj meg pihenni, nagyon fontos lenne, hogy legyen tejcsi is. Ha nem tudsz aludni, akkor csak feküdjetek egymás mellett. Ne csinálj semmit, max. egyél rendesen, de minden mást hagyjál hátra!!! Kitartás!
2010. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Kitartas!!!!!!! Van ez igy sajnos,en is voltam igy meg szerintem sokan masok is! Probalj megnyugogni,holnap bizto fog aludni a babad.Az en babam is ezt csinalta egyik nap aludt,a masik nap nem aludt!!! Az a lenyeg,hogy nyugodt maradj mert megerzi a pici ha valami baj van az anyucival!!!!!!!!!!!
2010. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt csináltam: lefektettem a babámat a kanapéra, melléfeküdtem, átöleltem, simogattam őt. Neki tetszett, hogy simogattam, én meg félálomban pihentem :).

Tényleg fontos lenne, hogy pihenni tudj, mert ha ideges vagy, a baba is érzi és méginkább nem alszik.

2010. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos ez ismerős, ugyan így voltam én is, annyi különbséggel, hogy mindezt nyáron, a rekkenő 40 fokos hőségben, egy panel sokadik emeltén :( Csak azt tudom mondani, tarts ki, ha kell sírj, de tényleg ne a baba lássa kárát, el fognak múlni ezek az idők, lesz tejed, megnyugszotok, belerázódtok :)
2010. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

a párod nem tud kivenni szabit? ez most mindennél fontosabb lenne. vagy családból valaki nem tud segíteni, amíg te alszol egy kicsit? ez így nagyon nehéz, és ha nem pihensz még rosszabb lesz.

A tejen ne parázz, be fog az indulni, addig meg nyugodtan adj tápszert, emiatt ne aggódj. Egyen rendesen minden alkalommal, pótold ki, és akkor nem fog felébredni óránként (vagy nem is az éhség miatt kel fel, akkor meg felesleges mindig megszoptatnod, mert akkor a hasa fog fájni miatta)

2010. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha anno magamat látnám. Nehéz, de hidd el nekem, de vigasztaljon, hogy egyre könnyebb lesz. A tejed miatt ne aggódj, vedd lazábban, és csak hidd el, hogy egyre több tejed lesz, igyál sokat, egyél jókat. Ha pedig nem lesz, az sem a világ vége, sok sok egészséges baba nőtt fel tápszeren. Amíg le nem pontoznak, gyorsan hozzáteszem, hogy az anyatej a legjobb természetesen, csak azért írtam, hogy ezen ne stresszelj! Nekem ugyan ezt tanácsolta a szülész dokim.
2010. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapig adtam pótlást a babámnak minden szoptatás után, mert nekem sem volt elég tejem. Éjjel a párom etette meg cumisüvegből, így tudtam kicsit többet aludni. Az is nagyon nagy segítség volt, hogy a párom minden hétfőn szabin volt a kezdetekkor és volt, hogy 1 héten 2 napot is kivett, mert én is teljesen kivoltam. Ez is sokat számított.

Tényleg az a legjobb, ha nem csinálsz otthon semmit csak eszel, iszol és pihensz amikor a babád alszik v. elvan egy kicsit egyedül.

2 hónap után beindult úgy a tejcim, hogy 6 hónapos koráig csak szoptattam. Most 7,5 hónapos és még mindig szopizik + hozzátáplálunk.

Lesznek nehéz napok, de az rengeteget segít ha kipihentebb vagy.

Szülőktől nem tudsz segítséget kérni?

Nekem még az Adamo hinta volt az ami sokat segített. Igaz mi 2 hónapos korától használtuk. Sokszor az ringatta el.

2010. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem most minden ötlet, hozzászólás jól jön!

Látom itt egy lepontozós emberke.

2010. febr. 15. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!