Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kövér a babám?

Szerintetek kövér a babám?

Figyelt kérdés

Nemrég értünk haza a védőnőtől, s azt mondta, kicsit több a gyerek, mint kellene. Mit gondoltok? Szerintem aranyos súlyban van pedig...

[link]



2015. márc. 17. 09:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%

Tökéletes kisbaba. Cuki.

Amúgy meg azt vettem észre, hogy folyton megy a paráztatás valamiért. A lányom megszületett 3030 grammal (55 cm): jaj, de sovány! Most a két éves státuszon 87 cm és 13 kiló: úristen, mekkora ez a gyerek!

Na és?! A fejlődésben lévő kisgyerek állandóan változik, hízik, nyúlik, hízik, nyúlik.


Én egy évesen voltam 13 (!) kiló a hetvennyolc centimhez, és kamasz koromig túlsúlyos voltam. Akkor lefogytam, és azóta folyton csesztet a nőgyógyász meg a háziorvos, hogy sovány vagyok (ami nem igaz, mert 167 cm és 56 kg).


Nem értem, miért kell egészséges babákat már pár hónaposan lekövérezni, amikor néhány dekéval pluszban vannak az átlaghoz képest!?

2015. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
58%

"Csókoltatom a kedves védőnőt egy diadetikus voltam."


Diadetikus :DDDD


Én meg kvanytemfizikus akkor :)

2015. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
65%
Ne is hallgass a vedonore, teljesen jo meretben a van a babad. Pont annyira husi, amennyire kell lennie a babaknak :) az en fiam is husi, 2 eves es 15 kilo. Erre mondta a vedono, hogy ez egy 3 eves gyerek sulya. Es akkor szoltam, hogy nezze mar meg hany centi, 93.... Na ez a meret is 3 eves kor.... Egesz nap rohangaszik, a bolcsiben is mondtak, hogy egy pillanatra sem ul le, itthon folyton ugral a trambulinban, megis ennyi a sulya. Es en igy szeretem, nem egy kis vezna gyerek :)
2015. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%
nem kövér,de ha az lenne kit érdekel? amíg nem veszélyes az egésszégére olyan mindegy ilyen picinek. óvodásnál már oké,ha szólnak meg akkor tudsz válogatni,hogy milyen ételeket főzz neki, de most még mit csinálsz? fél adag tejet/tápszert kap, aztán sírjon,hogy még éhes? meg le fog menni,majd ha már megy,mozog többet :-)
2015. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
62%

Szia.


Szerintem nagyon szép és egyáltalán nem kövér. Nem is értem, hogy lehet ilyet mondani egy pici babára!


Nekem már az elején azt mondták (védőnő és a doktornő is!!!!!) hogy kövér, mert nem tudtam szoptatni és tápszeres volt. Ne adjak neki annyit enni :(:( Milyen ez már :(

2015. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szerintem az enyém sem kövérebb mint a tiéd, most egy éves 8,2 kg, de már születésétől azzal szekálnak, hogy sovány. Ezek régebbi képek:


[link]


[link]

2015. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A kérdező babája szerintem átlagos.Az utolsó babája vékony,a másik válaszolóé meg kövér. De kit érdekel?! Majd változik ez még bőven.

Lányom 3400/56-al született. Nagyon dundi volt ő is sokáig. Fél évesen volt 8,4kg és 70centi. 1 évesen volt 10,2kg és 76centi.Na aztán nesze neked járás stb. 2 évesen volt 92 centi és 12kg. 1 év alatt nem hízott még 2 kilót sem. Most lesz majd 2,5 éves és 12,5 kiló szerintem max,vagy 13 talán ,de 96 centi.

Mondtam is a bölcsiben,hogy olyan kis vékonyka. Ők meg:dehogy hát tök jó húsban van.De ha megnézem a táblázatot ami ott van benn...Két gyerek kisebb csak súlyban nála,de azok alacsonyabbak is.A többi 11 gyerek magasságban picit kisebb,ekkora meg nagyobb és több kilók.Itt a legtöbb gyerek 14-15-16 kiló,de van 17 kilós is 96centihez meg 19kilós 105centihez.Hát azok mekkorák,sejthetitek...

2015. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van ez a kisbaba. borzasztó ez a milyennek kellene lennie duma. De nyugi, a védőnő leszólta az 5 éves fiamat, hogy a diagram szerint nem éri el a megfelelő határtértéket és nagyon alacsony:) :) Na, mondom milyen jó , hogy nem nézünk diagrammokat. De majd ha gondolja felkötöm lábánál fogva és súlyt teszek a kezére. Normálatlan. Mert az átlag az 4 centivel magasabb.
2015. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Szeretem a telefom billentyűzetét meg az okoskodó kvantumfizikusokat is 😄

Illetve a fiatal anyukákat előszeretettel paráztató védőnőket. Nyilván én vagyok a hülye!!

2015. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan édes:)) nehogy foglalkozz vele ha ledagizzak..az enyem 3hónosan 7 kg volt de nagyon szépen eloszlott rajta..egy kisbabának kellenek a hurkak aki cuki:)
2015. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!