Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívás, hogyan?

Orrszívás, hogyan?

Figyelt kérdés

Taknyos, szívni kellene. Eddig soha nem volt rá szükség. Ha bármit(!!) próbálunk az orrához közelíteni, annyira ellenkezik, hogy ketten is tehetetlenek vagyunk. Annyira erősen kellene lefogni, hogy valószínűleg sérülést okoznánk.

Rángatja a fejét, kapálózik, ordít.


Reggel járt itt a gyerekorvos, akkor rátukmáltuk a feladatot, két mp alatt megoldotta. Neki miért sikerült (oké, akkor hárman voltunk rá, férjem a fejét, én a kezét fogtam le, a doki meg szívta), amivel most egyáltalán nem boldogulunk?


2015. márc. 17. 21:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Plédbe csavarod, a kezét is, és így könnyebb.
2015. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de most kicsit bárdolatlan leszek!


legyetek már életképesebbek, nem igaz, hogy egy 10 hónapost nem tudtok megfogni! nem le kell szorítani a fejét hanem a testedhez szorítani, nem tenyérrel, hanem a kezeddel, mint ha jól megölelnéd, akkor nem tudja elkapni.

itt sokan nagyon jó tanácsokat írtak. talán a legjobb, amikor lefekteted a földre, 2 lábad közé, akkor a combtöveddel beszorítod a fejét, nem tudja mozgatni.

itt szerintem már mindenki átélte, hogy náthás a gyereke, és szívni kell, de ő nem akarja. és mindenki megoldotta, te meg meg se próbálod?

basszus, arcüreg vagy fülgyulladást fog kapni ha ennyire nem csináljátok! ne szerencsétlenkedjetek már és ne a bútorokat sajnáld hanem fogd fel, hogy a pangó takony nagyon komoly gondokat okoz, szívni kell, nagyon sokat, naponta nem 1x, mikor kijön az orvos vagy jön a mama, hanem óránként legalább egyszer ha így folyik neki

2015. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korábbi tanácsokat, nagy birkózás árán, de sikerült végül lefogni és a nagyját leszívni.


Utolsó: bárdolatlankodhatsz, de első gyerek és első taknyosság. Ha nem érdekelne, kérdést se tettem volna fel.

Igen, bénáztunk. Feltételezem, más se születik rutinnal.

Egyébként mi volt a motivációd? Hogy ha sértő jelzőket teszel a leírásba, akkor sikeresebb lesz a "tanács"? Nálad szokott működni, hogy sértegetés hatására hatékonyabb vagy?

2015. márc. 18. 11:45
 14/17 anonim ***** válasza:

az volt a cél, hogy végre megpróbáld legalább! tegnap este írtam neked 4 módszert és mások is, erre viccesen írtad, hogy megtörölni se tudod, a kanapéba törli bele a taknyot.

ez kicsit kivert a biztosítékot, a babádat féltettem, nehogy szövődménye legyen mert tényleg ebből lesz az arcüreg gyulladás.

és igen, gondoltam ha a jó tanácsok nem segítenek, kicsit rádpirítok. mindenesetre örülök, hogy megpróbáltad, óránként próbálgasd már.

kicsit már olyan volt mint ha a kifogásokat keresnéd :(

2015. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk sima náthától lett középfülgyulladása a gyereknek 1 évesen. Pedig alig folyt az orra. Na, ott eldöntöttük, hogy nem lesz carozás, ezt bizony ki kell szívni. Általában úgy csináltuk, hogy elfektettem hanyatt, és rátérdeltem. Nem tudtam jobbat, általában egyedül voltam vele. Nyilván azért nem ültem rá a mellkasára, de befűztem a lábam alá a kezeit, így már csak a fejét kellett megfogni valahogy, és az orrszívó végét a megfelelő helyre dugni. Volt ordítás, elhiheted, meg vöröslő fej, a páromtól gyilkos pillantások, hogy kínzom a gyereket... De valamit valamiért. 2 évesen rájött, hogy jobb, ha hagyja magát, azóta feláll, már van, hogy néha magától szívja, szóval soha nem gondoltam volna, hogy a kezdeti és tartós harcok után egyszer majd nem kell küzdeni vele.


Soha nem okoztunk sérülést, maximum átmeneti traumát :)

2015. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

" ha a jó tanácsok nem segítenek, kicsit rádpirítok"


Értem a szándékot, de kérlek vedd figyelembe, hogy nem vagy az anyám. A rápirítást szülő-gyerek viszonyban szokták alkalmazni, nem felnőtt-felnőtt kommunikációban. Így egyszerűen csak sértésként, lekezelésként jön le.

2015. márc. 18. 18:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon igaza volt a válaszolónak.Hiába első gyerek,annyit és olyan szinten problémáztál,hogy rossz volt olvasni.Két felnőtt egy 10 hónapos gyerekkel szemben,és ezt sem tudjátok megoldani.Rengeteg használható választ kaptál,mégis még mindig csak ott jártál,hogy ez nem megy,meg majd nagymama megcsinálja.Közben meg elég komoly problémák lehetnek az egészből.Legalább végre kapcsoltál...
2015. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!