Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnatok olyan babaval kapcsol...

Tudnatok olyan babaval kapcsolatos dolgokat irni nekem, esetleg linkelni, amit megbantatok, hogy megvettetek, mert folosleges?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 22:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Babák számára gyártott körömolló, körömcsipesz. Egyszerűen használhatatlan, vegyél inkább egy rendeset, és csak a gyerek körmén használd.

Fürdetőkád állványostul full hülyeség volt megvenni, bár az állványt be tudtam szárítóként.

2015. márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Vízhőmérő. Ja és a cumi, ujjszopizós lett. Ez az egy volt, mert amúgy átgondoltuk mit veszünk meg na meg sokmindent akkor vettünk mikor már megszületett, amikor éreztük h kell.
2015. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
körömolló tényleg felejtős, volt még cumitartó doboz (gusztustalan miliő, nem is szárad ki megfelelően, lemosás után levegős helyen kell tartani, szóval nincs olyan pillanat, amikor abba tennéd, ha tényleg használja a gyerek), ugyanez a ruhára csíptethető cumitartóval. olcsó dm-es kulacstermosz. nem tartott melegen, ellenben egyik kulacs se megy bele max fülleszerelés után, ha levehető - de utána meg rakhatod vissza, mert a gyereknek kényelmesebbb.
2015. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
2. cumiból kapsz felicitas csomagban min 2-t, mire megszületik
2015. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk mi csak kölcsön kaptuk de nem használtam a gőzsterilizálót. Mamos cumisüvegeink vannak, mikróban önsterilizálódik. Másra nem emlékszem. :)
2015. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

amiket eddig írtak a körömolló és csipesz, a csipeszt használtam először, jó de kicsit necces használni, mivel éles a két széle ezért egy kis elcsúszás és belevágsz a baba ujjába. viszont az olló ami hozzá volt, nagyon jó. tehát azt nem bántam hogy vettem. a kis kád és állvány, ha nincs kád akkor azért fontos :)

vízhőmérőt mi is vettünk, nem használtuk/használjuk, a pelenkatartó kuka. okés, nem volt drága, de nagyon nem jó. ha nem veszel beleillő, nem olcsó zsákot nem ér semmit a szagelzárója. a textil kifogót sem használjuk. törölközőbe kiveszem és kis textilpelussal törlöm. a kifogót egyszer használtuk, utána pihent a szekrénybe, majd szét akartam vágni kis textilpelusokra mikor belázasodott a pici, akkor nagyon jól jött. tehát marad ilyen nyári takarónak :) mi is vettünk utólag mamos termosztáskát, hát kb 2-3 óra múlva a nagyon meleg tápszer alig langyos. tehát vettem kettőt majdnem 2000ft-ért/db és nem jó semmire. kb ennyi jutott eszembe :)

2015. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6os vagyok, az 5ös írta a sterilizálót. mi a mellszívó mellé kaptuk, de amúgy nem vettünk volna, csak csöpögtetőnek használjuk a cumisüvegeknek. nekünk is mamos önsterilizálónk van.
2015. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

apróságok


ahogy írták is

vízhőmérő

babakörömcsipesz(pingvines csőrében a csiptető)


(sterilizálást én mindig vízben,lábasban főzéssel végeztem, a mikros sterilizáló kölcsön volt, nem mertem használni, meg nem is értettem hogyan kell, mennyi időre, milyen hullámon, mennyi vízzel stb)


babaolaj(egyszer használtam koszmóra, de anélkül is rendbe jött a fejbőre)


digitális hőmérő(már a 3. mutatta hogy 35 fokos vagyok, így vettem egy régi típusút, csak higanymenteset, mert csak olyan van, kicsit nehéz lerázni, de olvastam hogyan kell, de ez tuti biztos)


6 féle cumi, egyik sem jött be, ujját sem szopizta..


első amatőr módon vásárolt cumisüveg, semmilyen tekintetben nem jó

2015. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ember/szituáció függő minden. Kinek mire van szüksége.

Én vettem babaollót, fém, teljesen úgy néz ki, mint egy "felnőtt" körömvágó olló, csak annyi, hogy a vége nem csúcsos, hanem lekerekített. De semmi bumszli a végén, és nem az a fajta, ami úgy néz ki kb. mint egy papírvágó olló, hanem tényleg mint egy rendes olló. Talán Rossmann-ban vettem, nem is tudom...

Kádállványt nem vettünk, viszont költözés után kölcsönkértem, mert nem volt kád, csak zuhanyzó, így egy bő évig használtunk kádállványt...

Sterilizálóm nekem nem volt, de egy időszakban majdnem vettem.

Nálunk a cumitartó doboz is jól funkcionált, akkor használtuk, ha pl. utaztunk (főleg tömegközlekedésnél) és csak alváshoz adtam cumit.Táskában tartottam a dobozban. Cumitartó lánc jól jött egy időszakban, amikor már folyton kiköpdöste a cumit, de nem lett vna jó, ha a földön köt ki (szintén utazásnál pl. vonatozás..) A melegen tartó tényleg nem nagy szám - nekem is dm-es van - viszont én babakocsi tolókarjára akasztva abban tároltam az innivalóját. Minden nap mentünk ki babakocsival, abba kéznél volt, és nem folyt ki mindenfelé.

Sokan a mellszívót is feleslegesnek tartják. EGyik barátnőm nem fejt, mert jól beállt a kereslet-kínálat, a másik csak kézzel tudott jól, a harmadiknak meg nem volt mit... én meg minden nap használtam abban a rövidke 4 hónapban, míg szoptattam...


Szóval minden lehet felesleges és jó is, attól függ, kinek mire van szüksége.

Én pl kimondott pelenkázótáskát nem vettem, mert drágállottam. Biztos praktikus lett volna, de egy sima táskába is bele tudtam pakolni mindent.

2015. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
*meg az a nagyon nagy babafültisztító(nem is értem miért árulják egyáltalán)
2015. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!