Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnatok olyan babaval kapcsol...

Tudnatok olyan babaval kapcsolatos dolgokat irni nekem, esetleg linkelni, amit megbantatok, hogy megvettetek, mert folosleges?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 22:21
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

húú, jó sokan válaszoltatok, köszönöm. :)


amiket eddig írtatok:

-körömolló, körömcsipesz: igazából én egy babahajkefét akartam venni neki, de a boltban csak egy olyan szettet találtam, amiben volt egy babaolló, egy babakörömcsipesz meg egy hajkefe. végül egyiket sem használjuk, csak a csipeszt, tökéletes. nem béna figurás, állatos, stb, rendes körömcsipesz, csak kisebb a feje, kisebb az ív, én nagyon szeretem. 1 font volt (kb 400 Ft)

-pelenkázóstáska: szintén nagyon jó, ha hosszabb útra megyünk. Szettben vettem, egy nagyobb táska, egy ugyanolyan, csak kisebb, egy cumisüvegtartó, egy pelenkázó és egy kis *szendvicstartó* vagy mi a szösz volt egyben, ez volt 4000Ft, nekünk nagyon bevált.

ilyen:


[link]


-vízhőmérő: szintén bevált, 5 hónapos a fiam, mai napig beleteszem a biztonság kevéért a vizébe :)


amik nem váltak be:

-bimbóvédő: SOSbe vette a férjem a szoptatás kb 2. napján, annyira szenvedtem, de semmit sem ért, ugyanúgy fájt, és iszonyatosan drága volt

-lázmérős cumi: ne vegyetek ilyet.. komolyan. minimum 10 perc, mire megméri, hogy 34 fokos a gyerekem, teljesen fölösleges

-8-10féle Johnson's termék: eszembe sem jutott, hogy esetleg nem válik be, olyan nagyon *alap* babamárka. sampon, tusfürdő, hintőpor, kétféle testápoló, olaj, olajgél, meg ki tudja még mi, egytől egyig kuka, hihetetlenül kiszárította a babám bőrét

-gyógyszertári popsikenőcs: ha semmivel sem kenem a popsiját, akkor sem piros, na de ettől a kenőcstől az lett, combközépig

-babakád: egy hónap alatt kinőtte, és üvöltött benne, azóta a nagykádban fürdik és imádja hogy ficánkolhat :)

-tommee tippee kézi mellszívő: a bimbóvédőkkel együtt vette a férjem már kínunkban. eleinte jól jött, de két hónap múlva kuka, nem lehetett normálisan szétszedni, tisztítani, vákuum is csökkent. végül aventeset vettünk, az nagyon jó. annnyi haszna volt a tomme tippeenek, hogy cumisüveggel és gőzsterilizálóval volt, ezek néha hasznosak, de amúgy egyiket sem vettem volna magamtól.

-az a 20 db szebbnél szebb textilpelenka: egy kezemen meg tudom számolni, hányszor bukott, elég lett volna kb 5 is. ha nagyon fúj a szél, és babakocsival megyünk valamerre, akkor teszek elég egyet, hogy ne érje közvetlenül. meg alvásnál szereti belefúrni valamibe a fejét, általában textilpelenkát adok neki, mert elég lyukacsos, laza anyag, így akkor sem félek, ha kicsit a fejére húzza esetleg

-kenguru: szerencsére használtan vettük kb 1000 ftért, de ultra béna, csak lóg benne, nem tartja rendesen

-babapaplan, babapárna: valóban merem, de később remélem hasznát vesszük még


kb ennyi, de gondolom gyarapodni fog még a lista idővel

2015. márc. 19. 17:48
 22/22 anonim ***** válasza:

szia! ezek szerint Angliában éltek. Én is vettem olyan 1 fontos fésű,körömolló, csipesz szettet, a fésű miatt. De az olyan durva, mint egy körömkefe, szóval használhatatlan.

A bumszlis fülpiszka biztonsági okokból olyan, hogy ne tudja az ember túlnyomni. Tökéletes a baba fülét, orrát, tisztítani vele.

Ami nekem felesleges volt: szoptatós tea, édeskömény tea a babának, köldökápoló cuccok (alkohol, hintőpor). Minden itt áll bontatlanul. Cumisüvegek az eredeti csomagolásában. Játszócumik. A lányom anyatejes, nem fogad el semmit a cicin kívül. Nekem pedig szerencsére van tejem.

Viszont vannak dolgok, amik a fiamnál feleslegesek voltak, most viszont nagy hasznát vesszük: pl, a babahinta, vagy a pihenőszék. A fiam ezeket nem szerette a lányom viszont igen.

Ha szeretnéd a babádat hordozni, akkor a kenguru helyett ajánlom figyelmedbe a szövött kendőket, vagy karikás kendőket. Azokban nem lóg a baba, hanem anatómiailag helyesen megtámasztva van. én is ezeket használom.


A vízhőmérőt még a 2. gyerekemmel is használom. :)

A fülhőmérő is baromság, nekünk mindig 35 valamennyit mér. :)

2015. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!