Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok az egész napos...

Hogy bírjátok az egész napos feszültséget?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ti nem vagytok feszültek a gyerek sírástól? márpedig elég sokat sír a babám, gyakorlatilag csak akkor nem, ha alszik, eszik, vagy játszok vele, de akkor is alább hagy a lendület és 20 perc múlva már kínlódunk.

Sajnos keveset is alszik, az ilyen napokon mint ma, mikor összesen 1,5 órát aludt, a falra tudok estére mászni, már semmi sem jó szegénykémnek, ha egyedül hagyom (mármint úgy hogy nem ülök közvetlen mellette és szórakoztatom) azonnal sírni kezd. meg amúgy is ilyen, csak velem van el, egyedül alig tud eljátszani. 8 hós. Tudom, más baba is ilyen, szóval kíméljetek meg a "mit vártál" választól :) inkább az érdekel, ki hogy tud lazítani, leereszteni. Az apja 8-9-kor ér haza, fürdetés végére, hétvégén meg olyan fáradt, hogy amiatt vagyok én szinte egész nap a babával...szóval minden nap ugyanaz a verkli megy, és ha egy picit is megpróbálok elszakadni, leülni a gép elé, vagy csak nyugodtan leülni ebédelni, rögtön a gyerek sírás, a vérnyomásom újra 180 lesz.


2015. márc. 19. 19:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
*szóval lehet kell neki másoktól is szeretet, vagy hogy kizökkentsék, emlékszem amikor a szokásos sírását adta elő a karomon volt, így csináltam neki a tápszert, közben azon gondolkodtam hogy füldugó kellene :) erre betoppantak barátnőim, a babának leesett az álla, egyből vigyorgós lett és nevetve aludt el:)
2015. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én borzalmasan nehezen. Elnézést,hogy ezt írom, de kicsit megkönnyebbültem, hogy olvastam, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Én teljesen ki vagyok merülve. Ráadásul én még parázós is vagyok, még akkor is félek egyedül hagyni amikor amúgy ellenne magában, de aggódok, hogy nehogy valami baja legyen, vagy valamit rosszul csináljak...hár nem könnyű...5 honapos, de ezek szerint később sem lesz könnyebb...

2015. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az enyém aranyllag ritkan sír de azt se bírom mar elviselni..szétrobban az agyam..sajnalom de így van!:(( imadom tenyleg nagyon sokat nevetgel egy cukor de ha sír nagyon idegesít!:( meg hát az se sokat segít ezen,h mindig én vagyok vele es 10 percre se hagyhatom egyedül mert egyből nyüsszög..abbólmeg síras leszha nem megyek azonnal!!:/
2015. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Aránylag:))
2015. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is nehezen bírtam :( Csak én ráadásul éjszakáztam is emellett, volt, hogy este letettem, 1 órára rá megint fent volt és ordított 2 órán át. 25 hós korától alussza át az éjszakát, addig vagyok fent volt 1-2-3 órát éjjelente, vagy gyakran kelt... Mellette napközben is ment a nyűglődés (részben mert keveset pihent)... 7 hós korától napi 1x alszik csak... de most 2 éves elmúlt, állítom többet alszik, mint anno 7-8 hósan.... és kevesebbet is sír... hiszti persze van, de inkább ez, mint ami 1-1.5 éve volt...

Nálunk is én vagyok vele egész nap, sőt most csak hétvégékre jár haza a férjem. Nem egyszerű.. egyébként nem minden baba ilyen, csak a többemberesek :) CSak az a szívás, amikor ilyenre van egyedül az ember :)

2015. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%
Az én kislányom 4 hónapos koráig sírt 24 órából 23 és felet. Csöndben volt, ha ráztam a kis seggét! Szó szerint napi 30 percet aludt, 2 óra sírás, aztán elpilledt (nem nevezném alvásnak) 2-3 percre! Írtam, úgyhogy pontos adatokat mondok, mert már érte aggódtam, hogy nem alszik és naponta hívtam a védőnőt! Házimunkára: főzés, takarítás: én a konyhában beültettem az etetőszékbe, csináltam a dolgomat és adtam neki egy körtét! Nem enni, egyben, megmosva, bohóckodni! Elgurítgatta, amíg megcsináltam a rántást! Bármit csinálsz, beszélj hozzá közben, mondd el, hogy most beleteszünk 2 kanál lisztet stb. Ha tanulni akarsz: tedd a babakocsiba, vidd ki a parkba vagy a kertbe, elnézelődik, amíg te tanulsz! Szedj Magne-B6-ot! Te feszült vagy, mert ő sír, ő meg sír, mert érzi, hogy feszült vagy! A hordozókendővel nem értek egyet, nem vagyunk majmok, hogy a gyerek egész nap a hátunkon lógjon (egyébként, nem lehet takarítani vagy vasalni úgy, hogy a gyerek rajtad lóg, forró a vasaló és szívja a vegyszert), és szerintem az sem normális amilyen pózban lógnak ebben a rongydarabban!
2015. márc. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

hát...megnyugtató h nem vagyok egyedül a problémával.

a 16-os, ha kicsit nyersen, de tökéleesen leirta mi a gondom a hordozassal.

10-11: sajnos csak az apjaval marad meg, a mamak 2-3 hetnel surubben nem tudnak jonni, igy eletkorbol adodoan idegenek szamara, gyakorlailag azt mondhatom, ha jonnek, az nekem inkabb hatrany mint elony, mert anyukam rendetlen, azert kell utana fel napot takaritani, anyosom meg kritikus ugyhogy ott meg mielott jon, 2 napot kell talaritani, a baba meg sir ha meglatja oket, nyugodtabbak a napok ha nem jonnek....

2015. márc. 20. 05:15
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is végigolvastam. Az én babám is 8 hónapos, de ő már mászik. Most is nagyon sokat igényel, egyedül nem nagyon van el, mászik utánam és mindig ott játszik valamivel mellettem. Meg sokszor rám, olyankor felveszem, megszeretgetem és megy tovább. Persze vannak hisztis órái, percei, akkor nem jó semmi, csak ölben lenni. Még nem mászott, egyáltalán nem volt el sehol csak ölben, állandóan ment a sírás, ordítás, ha letettem. Éppen ezért beszereztem én is egy kendőt. Nem lógott rajtam mindig, de ha olyan dolgom volt, akkor nagyon jó volt, mert magamra kötöttem és tudtam csinálni a dolgomat. Bár nem könnyű így porszívózni, de jobb, mintha hagynám üvölteni és kisírná a lelkét, mert akkor amiatt lenne egész nap hisztis és nem bírnék vele. Hidd el, én sem vagyok az a nagy hordozós, nekem is a hajam az égnek állt, mikor ezt írták, de tényleg igaz, hogy nagyon jó. Ha ilyen babája van valakinek, akkor pláne. Mikor megtanult mászni, már ő kérte ki magát az ölemből. Fordul ki, tolja el magát, mert menni akar. És kényelmes a kendő nekik, nagyon is, nem lóg benne egyáltalán. Pont ez a lényege, mert a kenguruban lógnak, de ebben szinte ülő pózba van rajtad. Ráadásul mi sétálni sem tudtunk volna máshogy kimenni, mert abban is ordított, így kendővel jártam ki vele. Mára már babakocsizunk, mert elkezdte azt is élvezni. Hidd el, sokan azt gondolják, hogy a kendőtől még jobban ölbaba lesz, de nem. Magadra kötöd, te nem stresszelsz, mert így jobban tudsz mozogni, haladni, a babának is jó, mert anyával van és anyán is érzi, hogy így nyugodtabb, ő is megnyugszik és kiegyensúlyozottabb lesz ő is, jobban ellesz letéve is. Nálam így volt! Amúgy én is kikészültem és néha még ma is kikészülök... Segítségem nekem sincs. Férjem nap végére ér haza, mire szinte fekszik le és korán elmegy. A nagyszülők meg 60-80 km-re. Barátnők??? Eltűntek... 1 maradt, de ő is ritka látogató lett... :(
2015. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!