Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, hogy...

Rossz anya vagyok, hogy változztassak mit kell tennem, hogyan? Vagy beteg a fiam?

Figyelt kérdés

Fiam 24èn lesz 11 hónapos, 2hónappal koràbban született tehàt orvosilag 9 nem volt semmi szövödmèny, agyvèrzes stb....

Jelenleg bùtorok mellett jàr, màszik, egy kèzzel kapaszkodik.

De nem apsol, nem pàpàzik, nem èrti a tàgyak nevèt, nem hoz-ad tàrgyakat, nem tudja a testrèszeket...

A nevèt èrti, agyere, a nem megy ki pakol mindenhonnan, bemàszik mindenbe, csipesz fogàst hasznàlja, mindent felszed, meg akar kóstolni..autót gurïtgatja..

Idegenektől fèl de egy óra mulca megis bèkèl, akàr rajuk is hagyhatom..hangosan nevet, mesèt felismer màe a logöjàból..

De akar hànyszor leülnèk vele otthagy, behiztizik, nem fiyel ràm, a formabedobókkal is megdobàl, igazàból elèg sok mindent dobàl..

Így sokszor ràhagyom a felfedezèst maga jàtszàst, talàn túl sokszor nem beszelek hozzà eleget, nem gyamoroljuk eleger, vagy talàn beteg ès nem is tudja megtanilni...mindenki gyerek màr jóval többet tud ilyen idõsen...nem tudom mit tegyek? Fèlek..


2015. márc. 23. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz anya :) eljátszik egyedül és ez jó dolog.nincs lemaradva semmiben sőt az enyém 9hónaposan még csak mászott.mivel korababa igy nem abban az ütemben fejlődik mint egy időre született.majd ha jön a dackorszak le sem tudod vakarni magadról ;) ne aggódj,élvezd!!
2015. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos normál gyereked van.

Ne aggódj. És ne félj.

Az én fiam 2 éves és még most sem érdekli a formabedobó... De sok minden más igen.


Gondolom orvoshoz, védőnőhöz jártok, ő úgyis szól, ha baj van.

2015. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

egy honapja már irtuk neked, teljesen normális a gyereked. a formabedobos játék pl. 18 honapos kortol ajánlott.. enyém se pápázik (legalábbis ha csinálja nem azért , mert "el akar koszonni"...) a testrészeit..pf. nem ismeri, de miért is kéne neki 10-11 honaposan a testrészeit ismerni? enyém még fel sem állt, most probálja azt, hogy felkapaszkodik. enyém sem marad meg az olemben, ez teljesen normális, fel akarja fedezni, hogy mi van korulotte és sokkal jobban élvezi, ha egyedul játszik (nézegeti a konyveit, vagy osszeuti a játékait)


szerintem hagyátok már azt a gyereket..tul sokat foglalkozol a -fejlodésével.

2015. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a viselkedése. Mért lennél rossz anya? Nincs két egyforma gyerek! Lehet, hogy a tiéd kicsit később fogja megtanulni azt amit most próbálsz meg ráerőltetni. Nyugodj meg! Ne másokhoz mérd a gyerekedet, hanem saját magához! Gondolj bele Einstein sem tudott beszél nagyon sokáig!
2015. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyire aggódsz vidd el fejlődésneurológiára, úgyis gondolom kell mennetek ha korábban jött világra. De szerintem nem feltétlen van lemaradva. Ilyenkor még nem tudatosan csinálnak semmit, majd az kicsit később jön, olyan 1 éves kora körül, amikor már konkrétan meg is marad amiket mutatsz neki, és tudja később is magától, hogy most integetni kell. Ne aggódj, mert akkor csak megérzi a gyerek.
2015. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ofF: 3-as, szerintem az én voltam akinek írtatok :)
2015. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Normális 11 hónapos a fiad. Az én fiam 14 hónapos, de még mindig nem tudja a testrészeket, pedig minden nap gyakorolok vele, nem is jár még önállóan, de például ő másban jó. Az állatokat nagyon szereti, falun élünk, ha meglát egy pipit, akkor már mondja, hogy pipi, vagy a cicára, hogy tita, a kutyára, hogy tut, de ezeket is csak 1 évesen kezdte mondogatni. Tapsolni 11,5 hónaposan tudott.
2015. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már sok helyre leírtam, de leírom ide is:

Az, hogy pápáznia kell már 10 hónaposan egy ősrégi berögzült hülyeség!

Családi okok miatt a gyereket jelnyelvre is tanítjuk és elolvastam ezzel kapcsolatban minden elérhető szakirodalmat és mindenhol azt írják, hogy jelnyelven is 1 éves kor körül kell elkezdenie "gagyogni" a gyereknek ugyanúgy, mint a beszélt nyelvben.

Tehát az a gyerek, akit direkt erre tanítanak,és folyamatosan jelelési inger éri, az se biztos, hogy egy éves kor előtt fog pápázni, vagy bármi más jelet használni. Nyilván vannak, aki korábban, vagy később kezdenek el, ugyanúgy, mint beszédnél, de pár hónap ide, vagy oda nem számít, minden gyerek más ütemben fejlődik.

Szóval nyugodj meg, még a siket szülőkkel rendelkező gyerekek, akik egész nap jelnyelvet látnak otthon, azok se biztos, hogy pápáznak 11 hónaposan, akkor a te gyerekednek miért kéne?

A többi dologban amit írtál, szerintem abban sincs elmaradva, de azokba nem mélyedtem bele, szóval csak saját tapasztalat alapján mondom.

2015. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4 éves fiam és 18 hónapos lányom van, soha, egyikük se játszott formabedobóval vagy más "fejlesztő" játékkal, de Ranschburg szerint nem is kell :-)

Ne aggódj, egészséges, normális gyereked van!

2015. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most írtam ki ezt előszö....csak olyan rossz làtni hogy itt is màsok gyereke 10hónaposan màr?tudja hogy anya apa, vagy odaviszi a dolgokat az èn fiam meg atnèz rajtam, csak màszik màszik mindig csak a mozgàs...

Ter2mt velünk kontaktust, de leüllni tanulni nem lehet vele, persze azt hogy az àgyról le kell seggelni 2 nap alatt?betanulta, vagy az autó tologatàst, de a tàrgyak neve az nem ....

Nem-re is csak nevet ès begyorsít hogy minnèl gyorsabban megcsinàlhassa amit nem szabad...

Jàrunk neurológiàra vagyis fèl èvesen megnèztèk azt mondta rendben most viszem vissza egy èves szülinapja előtt 2nappal.

Vèdőnő meg csak azt hajtja majd csak 3èvesen derül ki van e baja...meg hogy ajaj mièrt nem tudja hol a szeme, hol a labda stb, havonta jön..a doktor nènik meg csak azt nèzi hogy hízik mert nagyon pici volt (980gramm 32cm) ès mivel most 8200gramm 70cm ő ezzel eg is van elègedve, szerinte mivel így jól fejlődik nincs is baj...

2015. márc. 24. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!