Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 4...

Van itt olyan anyuka aki 4 vagy több gyermeket nevel? Hogy oldjátok meg a mindennapokat? Milyen koruak a gyerekek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem 4 van. most már kamaszok, de voltak kicsik is :)


18 éves a legnagyobb, aztán 15 éves múlt a 2. fiam. A legkisebb fiú júniusban lesz 14, a lányunk meg szeptemberben 13 lesz. (2év 8 hónap, 18 hónap és 15 hónap korkülönbséggel születtek.) Segítségem sohasem volt, Édesanyám lenne az egyetlen, de ő 220 km-re lakik.

2015. márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Le a kalappal!4 kicsi.Hogy oldottad meg a sétákat,déli alvást,háztartást?

Nekem is 4 van,nekem 18 és 10 éves lányok,és 2,5 és 13 hós fiúk.

Felmerült hogy szeretnénk még egyet.Körülmények adottak.Én a fizikai dolgoktól félek,így is sokszor nagyon kimerült vagyok ha olyanok az éjszakák,vagy nyűgösebbek nappal.

Szerinted? 😊

2015. márc. 24. 07:53
 3/14 anonim ***** válasza:

Az egyik fiú 2.5 éves, ugye?

Én bevállalnám... mi is szerettünk volna ötödiket, de nem sikerült, meg el is telt az idő....

Nem mondom, hogy könnyű volt, a lakás néha kaotikus volt, mindig a rend volt az utolsó a rangsorban. Nálatok kicsit egyszerűbb, pl. a 10 évesre gondolom ott mered hagyni a piciket egy negyed órára, amíg mondjuk leszaladsz a boltba.

Nekem az is gond volt, hogy ha mondjuk a legnagyobbat úszni vittem, akkor mind a 3 kicsinek jönnie kellett velünk. Képzelheted.

Nálatok ez már egyszerűbb, egy 10 éves már elég önálló kell legyen, a 18-ról nem beszélve. Ő pl. picit hajlandó segíteni? Hogy viszonyul a kicsikhez?

2015. márc. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen,3 lesz augusztusban.

A nagyobb lányok sokat segítenek.

Én az éjszakázásoktól tartok,már így is sokszor kivagyok.

A kor....39 leszek nemsoká,de ahogy elnézem sokan az elsőt szülik ebben a korban.

Na igen,a rend az utolsó nálunk is,ami engem borzasztóan zavar,de hát valamit valamiért....

2015. márc. 24. 11:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Mind a két lány nagyon imádják a fiúkat!!!!!!
2015. márc. 24. 11:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a legkisebbnél az volt, hogy éjszaka a férjem odahozta az ágyba szoptatni a lányt, hozott nekem egy pohár vizet, majd azonnal vissza is aludt. Bevallom, sokszor nem volt erőm visszavinni őt a szopi után a saját ágyába.


Kérdezted a sétát, alvást. Az alvást nem tudtam megoldani, a lányom 1,5 éves kora után nem aludt délután. Cserébe este eldőlt, mint a zsák. Ha minden körülmény ideális volt, akkor sem aludt. Az oviban is csak nagyon ritkán, olyankor mindig megijedtek az óvónénik, hogy jaj, szegény beteg lesz.


Sétálni nem nagyon sétáltunk, családi házban lakunk, ott levegőztünk az udvaron. Volt babakocsi persze, de nem nagyon használtuk.

2015. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekünk úgy lenne hogy addigra a nagyfiu már ovis lenne.A kisebbik fiu pedig sokkal nyugodtabb baba,mint a nagyobbik.Nem könnyű de hát senki nem mondta hogy az lesz.És mégis vágyom rá újra.

2015. márc. 24. 15:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as válaszoló! Szégyelld magad, de nagyon! Honnét tudod, hány gyereked van? Az, hogy te nem bírnál/nem akarsz 4 vagy több gyereket, nem azt jelenti, hogy más sem tudja megoldani. A bensőséges viszony, a gyerekek neveltetése nem a gyerekek számától függ! Szerencsére nem mindenki gondolkodik ilyen szánalmasan, mint te!
2015. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó,osztom a véleményed!

Irigységből ír nyugi!Egyértelműen kiderül,hogy egy megkeseredett ember,akinek vagy nincs gyereke vagy ha van is,nem tudja mi az a szeretet.Mi az amikor egy gyermek szeretetet ad.Sajnálom érte!

2015. ápr. 2. 15:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Talán inkább te vagy a rosszindulatú! Így felháborodni egy józan válaszon! Szedj nyugtatót!
2015. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!