Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is van úgy, hogy a...

Nektek is van úgy, hogy a védőnő és a gyerekorvos teljesen mást mond?

Figyelt kérdés
Megkérdezem egy dologról, pl hogy milyen gyakran mossam a babám haját. Az egyik azt mondja hogy naponta, a másik meg azt hogy hetente. Teljesen az ellentét.
2015. márc. 24. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

van.

általában megkérdem a védőnőt, a gyerekorvost, megnézem az internetet, meg legalább egy embert akinek van tapasztalata, és a 4 féléből levonom a konklúziót, vagy jó esetben a 4-ből kettő egyezik :)

2015. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A hajmosás pont az a kategória, ahol egyikkel se lősz mellé. Nagy kárt se a heti, se a napi hajmosás nem okoz.


Ha koszmós lesz, akkor meg néhány napig úgyis mosni kell speciális samponnal - naponta.


Ilyen kérdésben szerintem dobj fel egy érmét. Ha viszont egészségügyi jellegű a dolog, akkor mindig a szigorúbb, biztonságra törekvőbb tanácsot fogadd meg.

2015. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen, meghallgatok több véleményt aztán úgy döntök ahogy én akarok. :)
2015. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

it pont a sampon a nem mindegy, ttól függ a rendszeresség.

mert pl ha csak sima fürdőkrémes vízben mososd, azzal lehet naponta, ha "dróthajú" a gyermek(nem selymes),akkor erős a sampon, inkább htente javallt.

2015. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

*az én védőnőm ált ugyanazt mondja mint én, felesleges vele beszélnem


(ha megkárdezem, hogy vihetem e macsás helyre esetleg nem egy szobába az állattal, elmondja, hogy lehet vinni, csak ne legyen a közelében a macska..)

2015. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt. Tudnék sorolni még pl. köldökápolás. az egyik azt mondja tegyek hintőport rá, a másik meg azt, hogy ne mert begennyesedik. Na akkor döntsem el. Első babám van és a családban sincs kisgyermek így elég nehéz. Már herótom van hogy mindenki mást mond.
2015. márc. 24. 19:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Sok kérdésben nincs általános igazság, egyetlen jó megoldás. Lehet, hogy ha lenne a családban kisgyerekes, ő meg harmadik dolgot mondana. Hallgasd meg mindkettőt, és aztán próbálj ösztönösen dönteni, meg a józan paraszti ész szerint, hogy melyik lehet a helyes.
2015. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nagyon enyhe hintőpor a köldök lá körbe azéért jó, mert ha levedzik, vagy csak hajlamos "bepálni" szárazon tartja ne telepedjenek meg a bacik, mint tudjuk ők a nyirkos, sötét helyeket szeretik
2015. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

*köldök alá


(amúgy a józan logikával is ki lehet silabizáni szerintem - nálunk egyszerűbb, mert ami házidokink olyan okos hogy olyat is észrevesz egy fél másodperc alatt amint én anya nem..(és pedig nem fiatal)

2015. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*köldökcsonk alá
2015. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!