Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elég fejlett a...

Szerintetek elég fejlett a három hós babucim?

Figyelt kérdés
S Tudom ott a net h utana nézzek,de én most nem a standardre vagyok kivancsi,hanem anyukák tapasztalataira:-) tudva,h minden gyerek másh fejlodik...meg annyi hely van ahol irják h mit "kell tudnia"és mindenhova mást irnak...én meg 21éves első babás anyaként parázok,mint vmi bolond...majd kedden lesz a státusz neki addig leirom amit fontosnak érzek:itthoni mérleg szerint,5300g,2 hósan 4800gramm volt.megmértem,61cm volt 1 honapja most 66.tudja hason emelni forgatni a fejét oldalra fordul,hasra viszont nem tud.sokat mosolyog'gagyog,sikongat,ha jo a kedve.nem alussza át az estét,max.5 órát bír ki.egyszerre 120mlt eszik meg.ülésbe huzva tartja pici fejét.a csörgovel szeret játszani,viszont bele kell adni a kis kezébe,magától nem fogja meg.a játszószonyegét fogdossa magátol caak.meg a pólómat.nos ennyit tudtam megfigyelni.am jokedvű aktiv macika,igaz a napokban nyügi volt,mert most jött ki at elsö kis foga.köszi elore is a valaszokat!egy kis tündér aggódó anyukája

2013. szept. 13. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Ne aggódj, teljesen jó, amiket leírtál. Szépen fejlődik. Az, hogy 3 hónaposan nem alussza át az éjszakát nem gond. A foga elég hamar kijött, bár enyémnek is 5 és fél hónaposan, de neki egyszerre kettő, a harmadik most a napokban és a többi is folyamatosan jön. Megértem, hogy aggódsz, én is szoktam, szintén első gyerek, 21 évesen, de ameddig a védőnő vagy az orvos nem mondja, hogy valami nincs rendben addig nem kell aggódni, élvezzük a velük töltött időt és örüljünk annak amit épp megtanulnak.


10 hónapos kislány anyukája

2013. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ...megnyugodtam picit:-) látom te elég nyugodtan állsz a témához...sajnos nekem nem mindig jön össze....:(
2013. szept. 13. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Pont ennyit kell tudnia a babádnak.

"ülésbe huzva tartja pici fejét." ezt viszont nem és ezt szigorúan tilos csinálni. A védönö és az orvos ezzel azt nézi, hogy a gyerek képes-e tartani a nyakát, de neked ilyet nem szabad csinálni. A nyaka fejlettlen még, könnyen megrokkanthatod, fájdalmat okozhatsz.

Ülésbe sem szabad felh´zuni, és félülésbe sem. Majd kb 8 hósan felül magától akkortól szabad.

2013. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem óriás a súlyát illetően,de bőven nem kicsi.Lányom 3hós státuszon 6390gramm volt és kb ő is 66 centi.Amit tud a babád,az bőven elég.Keveset eszik az enyémhez képest,de én hallgattam mindig,hogy sokat eszik,szóval nektek tökéletes szerintem.Nem kötelező átaludni az éjjelt minden babának,szóval ez sem gond :) Én a mázlisták közé tartozom,mert nekem már 7 hetes korától átaludta. Viszont ülésbe azért ne nagyon húzogasd,mert nem tesz jót a kis gerincének.Ha tartja szépen a fejét,akkor nem kell egyáltalán.Csak doki,védőnő szokta úgy megnézni,tartja-e.

Én meg egy semmi miatt nem aggódó (van pár testvérem szóval tudom,hogy felesleges aggódni,úgyis tudom magamtól ha baj van) szintén 21évesen szült anyuka vagyok,és a kislányom már 11hónapos :)

Fogak ügyben meg ha tényleg jön neki,és ki is bújik,akkor korai :) Fordulnia meg nem kell tudni még oldalra sem feltétlen,nem hogy hasról hátra vagy hátról hasra :)

2013. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Bocsi látom kijött a foga,nem jön...Szóval akkor fog ügyben hamari volt a babud .

2013. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:-) nem húzogarom akkor ülésbe,csak azt mondta a diki,csináljam néha,mert csak jót teszek neki,erősítem,mondjuk elég örwg a doktor,szóval lehet h még a régi dolgok híve.akkor csak hason fogom ezentúl hagyni h tornázkodjon:-) hát az utolsó baba anyukájának tényleg szép nagy a picije:-) biztos jó erős baba:-) de hát megnyugodtam eddigiek alapján az én kislányommal is oké minden:-)
2013. szept. 13. 15:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen van neki egy pici foga,de szegény ugy megküzdött vele...nagyon rossz volt a kis kedve,mig ki nem jött'de már minden oké:-) most is alszik
2013. szept. 13. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ülésbe húzni szabad, nekem is ajánlották ortopédián és a védőnő is javasolta, de csak napi pár alkalommal, hogy meg ne erőltesd.

Amit nem szabad az az ültetés, az ülésbe húzással nem teszed tönkre a gerincét, pár mp az egész folyamat.

2013. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon cukik vagytok és kicsit túl aggódnod, ami teljesen érthető! Nincs a a babucival semmi gond! Élvezd a pillanatokat, fogd a kezét, ha felhúzza magát, hagyd, ő tudja, hogy mi a jó neki! Felejtsd el a statisztikákat! Az aggódásod csak, azt jelenti, hogy szereted! Egy 2 hónapos babának amúgy sem kell hsra fordulnia! Soha ne felejtsd el, hogy a státuszban benne a mozambiki gyerek is!, csak átlag és nagyon durván átlag! Állítólag egy 6 hónapos gyereknek hasra és vissza kell fordulnia a nagykönyv szerint! Az én fiam 5 és fél hónaposan kapaszkodás nélkül egyedül ült és négykézláb mászott. Amikor mondtam a védőnőnek, azt mondta: úgy látszik nem ismeri a nagykönyvet! Én erre azt mondtam: nem baj úgyse, tud olvasni! Minden gyerek a saját tempójában fejlődik, annyi a dolgod, hogy szeresd, puszilgasd és örülj a tündérkédnek! Megfogja csinálni, amit meg kell, akkor amikor meg kell! Te csak ne fukarkodj a puszikkal és a simikkel, mert csak erre van szüksége a kis csajszinak!
2015. ápr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!