Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orokbefogadnatok a sajat...

Orokbefogadnatok a sajat gyermeketek mellett meg egy babat?

Figyelt kérdés
Ha igen miert? Hanem miert? Vajon nem szeretnenk obban a sajatunkat mint az orokbefogadottat?
2010. febr. 17. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én már annyit gondolkodtam ezen, de nem tudom a választ rá :( Egy gyerekünk van egyébként, és néha eszembe jut, hogy jó lenne kihozni egy kicsit valahonnan (szülni nem fogok már többet). Szerintem ez tipikusan az a kérdés, amire csak utólag lehet jól válaszolni, mikor már nálad van a gyerek, és kipróbáltátok, milyen együtt.. És persze nagyban függ a megkapott kicsinek a személysigétől is.
2010. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szerintem aki komolyan gondolja az örökbefogadást, annak meg sem fordul a fejében, hogy "Ő nem az én gyerekem"

én szívesen fogadnék örökbe akár többet is, de csak magyarokat.

2010. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én az első babánkkal voltam terhes, amikor egy nyári táborozás alkalmával találkoztunk egy akkor 5-6 körüli kisfiúval, akit Erdélyből hoztak oda nyaralni pár hétre. Állami gondozott volt. Összenéztünk a férjemmel, és mindketten azt mondtuk, hogy simán haza vinnénk. Csak román állampolgár volt, így ez nem működik, megkérdeztük...

Szerintem fontos, hogy az adott gyerekbe "beleszeressünk".

Sokat beszélgettem már olyanokkal, akiknek sok gyerekük van (3-nál is több), és ők mind azt mondták, hogy még a sajátjaik között is vannak kedvenceik, ha igazán őszinték magukhoz.


Nekünk két gyermekünk van eddig, és lehet, hogy még sor kerülhet örökbefogadásra. Szerintem fel kell készülni rá lelkileg előre (amennyire lehet), hogy "igen, lehet, hogy kevésbé fogom szeretni, mint a vér szerinti gyerekemet", de ez talán nem olyan nagy baj, hiszen azt a gyereket még így is sokkal jobban fogják szeretni, mint h az intézményben maradna...

És még egy: szerintem tiszta lapokkal kell játszani kis kortól kezdve: a saját és az örökbe fogadott gyerekeknek is tudniuk kell, hogy kinek kik a "vér szerinti szülei".

2010. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom a kicsiket, akiket elhagyott az "anyjuk", és sokszor jut eszembe, hogy örökbe kéne fogadni. De most már két kicsim lesz és ha furán is hangzik, de azt sem tudom, hogy nekik hogy fogom biztosítani a jövőt, mivel ezidáig nem igazán sikerült félretenni semmit. Már a harmadik bevállalása is anyagi gondokba ütközne, mivel akkor egy újabb autót kéne venni, amiben hátul középen is 3 pontos biztonsági öv van. No persze nem vetetném el, de ha lehet egyenlőre még ne jöjjön. Az pedig, hogy tudnám-e úgy szeretni, mint a sajátomat, józan ésszel azt kell hogy válaszoljam, hogy nem. Ez nem azt jelenti, hogy ő tudna róla. Soha nem mutatnám ki(legalábbis nem akarnám). Büszke vagyok azokra, akik a saját gyerekük mellett ugyanannyira szeretik az örökbefogadott gyereküket.
2010. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van egy masfel eves kislanyunk. Egy evvel ezelott mehnyakrakot diagnosztizaltak nallam. Akkor eldontottuk, hogy ha ki kell venni a mehem, akkor orokbe fogadunk egy-ket ksibabat. Azota szerencsere meggyogyultam, es lehetnek meg sajat babaim is, de megis mind azon gondolkozom, hogy fogadjunk orokbe. Foleg, hogy itt a Haiti katasztrofa, es annyi arva maradt. Nem Mo-n elek, szoval jogilag orokbe fogadhatok mas nemzetisegu gyermeket. Megis annyi kerdes van bennem, felek is, meg szeretnem is....es meg egy dolog, hogy fekete lenne....nem bantana esetleg majd kesobb ot, vagy az itteni emberek, hogyan fogadjak be...a ferjem mellettem van, de a szuleim nem. Mit tegyek?
2010. febr. 17. 13:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Én egy NÉGER babát szívesen befogadnék a családomba ha bösséges fízetést hordanánk hazza normális munka tempo mellett.
2010. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13:35,vagyok nem is olvastam át az utolsó hozzá szolásodat mégis hasonlot írtam. Igen is ha teheted rajta!!!!!!!!!!!!!
2010. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék szülni többet, mert rettenetes volt a terhességem, és nagyon félek, de szeretnék még egy gyereket. Nekem volt egy örökbefogadott bátyám. Mikor 12 hetes terhes voltam akkor halt meg.

Régóta győzködöm a férjem de ő hallani sem akar az örökbefogadásról. Nekem mindegy lenne hogy cigány vagy magyar baba. Sajna úgy tudom, hogy mi nem fogadhatnánk örökbe, mert nemzőképesek vagyunk és nincs 3 gyerekünk.

Valami olyasmi van, hogy aki képes szülni az csak 3 saját gyerek után fogadhat örökbe.

2010. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szorítok, hogy sikerüljön! Szerintem a kislányodnak is jobb lesz, ha testvérrel nő fel!
2010. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A férjünk se a vérünk mégis kötödünk hozzá hosszú éveken át.
2010. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!