Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet már szeparációs szorongás?

Lehet már szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
A kisbabám lassan 4 hónapos, eddig nem volt semmi gond azzal ha 20-30 percre el kellett játszania a játszószőnyegen vagy kiságyban amíg mondjuk mosogattam, de újabban üvölt szegénykém ha kimegyek a szobából :(. Ha visszamegyek, beszélek hozzá kicsit, akkor megnyugszik. Még a szeparációs szorongás nem korai? Vagy már az lehet a probléma?
2014. nov. 19. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, igen. Én 4-6 hós kora között otthon is magamra kötöttem és úgy porszívóztam, mosogattam, mert nagyon sírt, ha egyedül hagytam. Elmúlt :) Most már egy éves, simán otthagy és megy játszani a szobájába :D
2014. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenhol azt írják, hogy az csak 8 hónapos kor körül kezdődik, de biztosan vannak kivételek. Nálunk szerencsére nem igazán volt észrevehető, inkább csak 2 éves kor körül egy kicsit.
2014. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet. A szeparációs szorongás csak annyit jelent, hogy rájön van saját akarata.

Unatkozik. De ha nem hagyod sírni, hanem mindig játszol vele, akkor ez állandósulni fog.

Adj neki "játékot" és hagyd egyedül. Hozzá fog szokni, hogy nélküled is ellegyen.

2014. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, ő is 4 hónapos. Ma voltunk dokinál, nézte az ínyét is és azt mondta lassan tuti jön a foga. Szóval én arra tippelek, hogy a foga miatt nyűgösebb.
2014. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!