Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora ügyet csináltok a...

Mekkora ügyet csináltok a húsvétból? Mekkora értékű ajándékot kapnak a gyerekek? (korra, nemre, több gyerekes, persze egy gyerekes is írhat)

Figyelt kérdés

Nálunk igazából születés és névnap illetve karácsony és húsvét az,amikor alkalom van és megajándékozzuk a gyerekeinket.Egyébkor csak úgy nem kapnak.Édességet persze igen,ruhaneműt is mert az a kell kategória.

Így egy kicsit úgy érzem elszálltunk.17 hós legó dupló vonatot kap,nagylánynak 6 éves kreatív dobozt állítottam össze(fonal,körmöcske,rajzsablon,ragasztó,színes papírok,matricák vannak benne) és kapnak épp jelképnyi édességet

Férjeméknél és nálunk is gyerekkorunkban édesség volt és tojások...


2015. márc. 25. 12:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk sem volt gyerekkoromban jellemző a játék húsvétkor.

Ennek ellenére idén a lányom (4 éves) kap ajándékot. Vettem neki egy kis fonott piknik kosarat, amiben egy cuki kis teás készlet is van. Meg tányérok, poharak.

E mellé már csak kevés csokit kap. Egyébként könyvet szoktam venni neki húsvétra.

2015. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk csak édesség van, máskor csak ritkán kapnak csokit. 5, 3 és 2 évesek.
2015. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
2 és fél éves, nem lesz kifejezetten ajándék, max. egy kis csoki. Egész évben kap sokféle dolgot, nem érzem szükségét nagyobb ajándéknak.
2015. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

5 éves a gyerekem, unokatesók 3 és 7. mi nagy ügyet csinálunk a húsvétból, 2 napos felhajtás van :)


vasárnap a kertben elrejtünk csokikat, olyan nagyon pici tojásokat, biztos tudod, kb 1,5cm-esek. 30db, van rózsaszín, zöld és kék, mindenki kap egy színt és csak azt szedheti össze. ezt nagyon szeretik. utána családi ebéd, az egész család jön, onnan is kapnak 1-1 apróságot, egy matricát vagy egy pici plüsst, nem nagy dolgok...

estig tart az összejövetel, rengeteg sütit sütünk, beszélgetünk, stb. ha azt nézem, hogy összesen az egész családtól mennyi értékben kapnak akkor kb. 1.000.-/gyerek...

hétfőn a család fiúi mennek locsolni a családhoz, ismerősökhöz. mármint mindenki megy mindenki ismerőséhez, mondjuk én ezzel nem értek egyet, mert én is utálom ha idegenek beállítanak, de a gyerekek nagyon élik. korán reggel indulnak, tavaly este 6kor értek haza (4 városba mennek). tavaly elküldtem a gyereket a kis hátizsákjával és 3 teli szatyor csokival meg festett tojással jött haza. ezt imádják a gyerekek, sokkal többet jelent nekik, hogy a szomszéd nénitől meg a papa munkatársától kap 1-1 kis tojást mint ha lego duplo vonattal játszana itthon, szóval nálunk a hagyomány az ami nagy felhajtás, nem olyan mint a karácsony, nem az ajándékozásról szól :)

2015. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk az az ajándék, hogy a kisfiammal kirándulunk, elutazunk valahová és kap még mellé egy kintertojást :)

A közös élmény, a kimozdulás a legjobb ajándék nálunk.

Most éppen a váras-kastélyos-lovagos korszak van, úgyhogy ilyen úticélunk lesz.

2015. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
3 éves lesz nyáron a fiam, kap egy Smarties nyuszit és egy óriás Kinder tojást illetve egy kisautót. Biztos, hogy a nagyszülőktől is fog kapni valamit, de nem hatalmas dolgokat, az biztos.
2015. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

Mi idén túlzásba estünk...

Kisfiam most lesz 2 éves, tavaly homokozó készletet kapott és gyümölcsöt, most ő és a 6 hós húga nagy trambulint kapnak. Tavaly nyáron próbálta először, megvolt érte őrülve, gondoltam ez nagyon jó ajándék lesz bár tény, hogy ekkora ajándék húsvétra túlzás...

Jövőre biztos kisebbet kapnak majd.

2015. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Csokinyuszi, kindertojás, kifestő. Ennél több nem kell.
2015. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk nem szokás Húsvétkor ajándékozni. Csokin kívül egy húsvéti kifestőt és húsvéti témájú matricát azért vettem a 2,5 éves lányunknak. Ha fiam lenne, lehet hogy nem vennék semmit, mert akkor ő úgyis kapna a locsolkodásért. Viszont mi bármilyen alkalom nélkül is szoktunk venni játékot.
2015. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
3 éves a fiam. Tavaly tőlünk trambulint kapott és édességeket (persze nem gagyi csokik, Kinder). A nagyszülőktől is kapott csomagokat. Idén is kap csokikat, és egy pótkerekes biciklit tőlünk. A nagyszülőktől, dédszülőktől is alap a csomag és pénz. Hétfőn egyébként is megy locsolkodni. Vasárnapra kirándulást tervezünk, ilyen nagy összeülős családi kajálások nincsenek.
2015. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!