Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki használ légzés figyelőt?

Ki használ légzés figyelőt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?

2015. márc. 26. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én használok. Angelcare légzésfigyelő és bébiőr. Nekem jók a tapasztalataim. Csak akkor csipogott be, amikor elfelejtettem kikapcsolni, mikor kivettem a lányomat a kiságyból. Téves riasztás soha nem volt. Már egy éves a lányom, de még mindig használom.
2015. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is angel care-t használtunk, és nálunk gyakran csipogott.

De én utánna jártam miért is, és volt oka. Sokan azt hiszik, hogy amikor csipog és a gyerekre néznek és az légzik akkor téves riasztás volt, pedig nem.

A babák az elsö 3 hónapban sokszor elfelejtenek levegöt venni. 15-20 mp után az agy egy gyors jelet ad, hogy kevés az oxigén így a baba egy mély sóhajjal levegöt vesz(amelyik egészséges). A gép 15 mp kor ad egy elsö csipogást és 20mp után csipog folyamatosan. Ez a csipogás elég már az agynak, hogy még jobban befolyásolva legyen és lélegzetet vegyen a baba. ìgy mikor a szülö oda szalad már a gyerek vígan lélegzik, habár a lélegzet kimaradt elötte.


Elsö lányomnál szinte naponta többbször riasztott, 3 hónapig, majd elmaradt.

Második lányomnál egyszer sem. Èn örülök, hogy volt riaszto, föleg így utolag, hogy olyan sokszor kimaradt a légzése.

2015. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két lányomnál használtuk 7-8 hónapos korukig.

AC 300-ast vettem anno és kiszolgált minket. Csak akkor csipogott be, amikor ténylegesen baj volt.

Nem tudom, hogy mi lenne, ha nem használtuk volna. Valószínűleg a nagyobbik lányom nem élne és összeroppantam volna az elvesztésében. Így a kicsi se született volna meg.


Szerintem jó dolog, akárki akármit is mond.

2015. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is használtuk anno a fiamnál! Angelcare-t! Én szerettem! Tévesen mindössze egyszer csipogott, amikor kb. 2 vagy 3 hónaposan eltúrta magát az ágy legvégébe, és nem érzékelte a pad.

Plusz van rajta bébiőr funció is, ami meg kertesházban külön jól jött!

2015. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Tomme Teeppe-t kaptunk ajándékba, és a kókuszmatraccal nem működött a légzésfigyelő. Így csak a bébiőrt használtam.

Születése óta külön ágyban, külön szobában van a fiam.

Most 2 éves, egészséges.


Ha lesz egyszer még gyerekem (nem tervezünk), nála sem fogok használni, hacsak nem lesz indok (kora baba, ilyesmi).

2015. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos a kislányom és még használjuk. Eleinte Angel Care-t béreltünk, aztán vettünk egy baby controllt. Az Angel Care-t jobban szerettük, a baby conroll gyakran csipog feleslegesen. Gondolom érzékenyebb és ha egy kicsit a kiságy szélére mászik, akkor riaszt.
2015. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
angel care van itthon, kölcsön kaptuk, egyébként nagyon jó és hasznos. mondjuk a légzésfigyelőt mi talán 3 hónapig használtuk, egyszer sem jelzett. Babaőrnek a mai napig használom.
2015. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Anno utánajártam és végül az izraeli gyártmányú (elég komoly informatikai- és hadiiparuk van, amiből sok dolog átszivárog a civil életbe) BabySense-t vettük meg.

Profin működik, szerencsére még nem riasztott soha. De inkább legyen feleslegesen, minthogy mi legyünk a statisztikai minimum, akinek a gyerekén már nem tudnak segíteni.

Illetve csecsemő újraélesztési tanfolyamot is elvégeztünk, mert a jelzéssel nem sokra megyünk, ha nem tudjuk, hogy mit kell csinálni a mentő kiérkezéséig.

2015. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Angelcare-t használunk, bébiőrös változatot. Több mint 5 éve megvan, ebből 2*1 évet működött légzésfigylőként, azóta bébiőrként. Családi házban kell. És kókuszmatraccal is működik rendesen. 1-2 alkalommal riasztott a nagyobbik gyereknél, tél közepe volt, vastag hálózsákban volt és ő nem volt nagysúlyú baba. Aztál állítottunk az érzékenységen.
2015. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Angelcare babaőrrel. 14 hónapos fiam alatt még mindig ott van. Két éves koráig kiságyban fog aludni, addig benn is lesz. Korababa volt.
2015. márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!